tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Kula07    163

300 do desykacji?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

czym desykujecie?

Glifosat prawnie zabroniony...

Gdzie to wyczytałeś

desykacja 150-170

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

O 150-200 za dużo.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

A desykacja ze sklejaczem przecież im więcej wody tym więcej luszczyn jest sklejonych.bynajmniej tak mi się wydaje. Sam daje 200 l/h wody i jakiegoś glifosatu z klejem na 2 tygodnie przed kombajnem

Edytowano przez slay6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Do glifosatu im mniej wody tym lepiej.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Czyli 150l zalecasz? Trochę lipa bo przy moich dyszach to bym musiał ustawić ciśnienie poniżej 2bar a wtedy robią się zbyt duże krople chyba że zmienić na zwykłe. Bo powyżej 6km/h moim zdaniem spore szkody się porobią.

Edytowano przez kamilc017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Zmień na zwykłe, i oprysk rób o 3-4 nad ranem.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Tydzień przed zbiorem? Glifosat jest już zabroniny czy od następnego roku? Jeżeli mam sporo nawet fiołka i rumianu to jest dozwolony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Kiedy to już sam musisz ustalić.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Gdzie to wyczytałeś

desykacja 150-170

Tu

https://www.agrofakt.pl/desykacja-rzepaku-bez-glifosatu/

 

 

Dzisiaj byłem obejrzeć rzepak i moje oględziny solidnie wyhamowaly jeszcze spory entuzjazm odnośnie plonów...

 

Monolit leży, do tego miejscami łodygi w środkowej części są uschnięte, spruchniałe... Czy to zgnilizna twardzikowa? Rośliny porazone zaczynają robić się żółte i po prostu schną...

Jakby tego było mało korzenie podczas próby wyrwania dosłownie odpadają, są zgnite spruchniałe rozwalaja się w dłoni? Co to? Skutki smietki???

 

Także z daleka rzepak wygląda godnie ale przyglądając się uważnie nie jest tak kolorowo.

 

Czy pryskałem fungicydami? Oczywiście że tak! Początkiem ruszenia wegetacji oraz na opadanie platka...

Teraz też opadają.... - Ręce.

Edytowano przez panczo1922

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Mówisz, że korzenie się rwą, nie mają może zgrubień? Chociaż teraz pewnie ciężko to zweryfikować.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Sprawców może być kilku łącznie ze śmietką, ale objawy trochę tracą o kiłe.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Faktycznie plonu rzepaku jest dla mnie zagadką bo robak i grzyb mimo pełnej ochrony zrobił szkodę na 90% pól w okolicy a tyle że mam o tyle dobrze że sialem co drugą rurkę i stoi bardzo ładnie się rozłożył praktycznie od samego dołu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie koniecznie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    475

Pewnie masz phome, u mnie rzepak pierwszy raz na danej działce i mimo najwyższej półki fungicydowej się pojawia porażenie, nie jest tego dużo ale jednak wystepuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

@Kula, kiłę rozpoznałbym wcześniej, bo robiłem kilkukrotną lustrację jeśienią w poszukiwaniu śmietki, wczesna wiosną również wyrywałem korzenie żeby zobaczyć jak rośnie...

Poza tym jest to na stanowisku gdzie rzepak jest po raz 2 co prawda w odstępie 3 lat ale wcześniej nie było go tam nigdy....

 

 

Na płatka jechałem 360g Prochlorazu+ 200g Azoksystrobiny, w ubiegłym roku również zaobserwowałem spore porażenie, rzepak przedwcześnie usychał ale myślałem że taki rok...

 

teraz znowu takie same objawy, pomimo zastosowania dobrej, jak sądzę ochrony na płatka...

 

szczerze - boję się siać rzepak w tym roku!

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Panowie a jak kontrakty wyglądają w waszych okolicach ? u mnie 1460 netto z odbiorem z gospodarstwa 


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No to fakrycznie może być Phoma. Tak z ciekawości co stosowałeś jesienią?

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj