tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mds212    2131

W piatek na wieczor pryskalem rzepak srodkiem Cyperkil, dzis byłem ogladac rzepak i pelno robali jest, jechać z nastepnym opryskiem czy czekac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ciekawe co dla kogo jest wieczorem. Cyperkil to chyba jedynie ciemna noca mogłby uratowac pszczoły. A poza tym  to srodek dziłajacy gazowo załątwia to co jest w danej chwili  nastepnego dnia juz moga byc nowe robaczki. 

 

Ale tak czy siak za taki zabieg w kwitnacym rzepaku to bardzo nie rozsadne posuniecie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

najpierw napisali potem przeczytali etykiete i sie zdziwili ze nie mieli racji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Cyperkil ma przecież rejestrację w kwitnącym rzepaku na słodyszka więc po co się czepiacie. Sam pryskałem cyperkilem w sobotę w nocy. bo miałem bardzo dużą ilośc słodyszka a było za wcześnie jechać proteusem i grzybówką "na płatek". Ot takie tanie rozwiązanie "na chwilę".  Mam późną odmianę hybrydową i w zasadzie dopiero dobrze zaczyna kwitnienie od wczoraj. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu1833    12

To z etykiety tego środka :

2. W celu ochrony pszczół i innych owadów zapylających przestrzegać następujących zaleceń:
- nie stosować środka na rośliny uprawne w czasie kwitnienia,
- nie stosować środka kiedy w uprawie chronionej występują kwitnące chwasty,
- nie stosować środka w miejscach gdzie pszczoły mają pożytek.

(nie czepiam się)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

200g mospilanu czy 0,6 proteusa? mospilan minimalnie tańszy. Na pryszczarka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Mospilanu to nie trzeba 250g na pryszczarka przypadkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@krzychu1833 Takie właśnie buble są powypisywane na etykiecie Cyperkilu. Jedno wyklucza drugie, ale nikt sie tego nie czepia, wszystko jest ok. Najlepszy przykład na to, jak w tym kraju dopuszcza sie do obrotu i stosowania ŚOR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Marvik to perytroid czyli ta sama grupa co cyperkill, z tej samej grupy s.a ma proteus. Wychodzi że szkodliwy czy jednak nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

U was też nie pozawiązywane łuszczyny? A większość tych co się zawiązała to obmarzła.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu1833    12

Marvik to perytroid czyli ta sama grupa co cyperkill, z tej samej grupy s.a ma proteus. Wychodzi że szkodliwy czy jednak nie?

 

Jednak nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

zwykle perytroidy można jak kwitnie zastosować ale po oblocie pszczół one działają kontaktowo.a dzisiejsze etykiety o dupe można sobie rozbić i jeśli ktoś nie pamięta co na starych było to ma wątpliwości, sam się nieraz zastanawiam jest tak jak Wilhelm pisze jedno wyklucza drugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Cypermetryną pryskałem kiedyś kwitnącą gorczycę po 20 obok uli i żadnych reklamacji nie było. Z tego co pamiętam okres prewencji dla pszczół był 6 godzin i dozwolone pryskanie po oblocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

U was też nie pozawiązywane łuszczyny? A większość tych co się zawiązała to obmarzła.

Popękane łodygi i niezawiązanych łuszczyn też sie trochę trafia dlatego wczoraj zgłosiłem do ubezpieczyciela. Zgłoszenie trwało 40 minut bo każdą polisę trzeba było zgłosić osobno i przy każdej te same głupkowate pytania typu "Czy byli świadkowie zdarzenia" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

U was też nie pozawiązywane łuszczyny? A większość tych co się zawiązała to obmarzła.

 

u mnie sporo zmarzło po ostatnim mrozie.

Większość dolnych pąków od ziemi zrobiła się brązowa i opadają ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Taka to już nasza dola. 3 ha zwierzyna mi w zimę zeżarła, poszło pod pług. Teraz następne 4 obmarzło, żeby chociaż nakłady się zwróciły.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Mam pytanie odnośnie siewu rzepaku. Nigdy jeszcze nie siałem rzepaku i słyszałem że można go kupić w  j.s. która jest na 3ha, a jeżeli ja chce posiać tylko 1,5 ha to jak mam to zrobić? Jest możliwość kupna nasion na 1,5ha czy muszę na te 3ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj