tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

wilhelm    408

@staszek Dlaczego niby o plonie ma zapomnieć...? Możesz swoją teorię uzasadnić jakimiś wiarygodnymi argumentami, czy tylko tak sobie pie...lisz żeby weselej było ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

@staszek Dlaczego niby o plonie ma zapomnieć...? Możesz swoją teorię uzasadnić jakimiś wiarygodnymi argumentami, czy tylko tak sobie pie...lisz żeby weselej było ?

Stawiam na tą drugą opcję, bo wiele z jego postów właśnie taki ma charakter.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Niet. Był w poniedziałek ale tak z 3-5cm.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

U nas już też niewiele zostało śniegu, ale rzepaki poyebało, oj poyebało.. najlepiej trzymają się w pionie te, które dostały solidnie "w czapę" regulatorami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś było z 1cm śniegu i na plusie ale dziś i jutro ma być przymrozek ok -3oC ale naszczęcie rzepak jeszcze ładnie siedzi w liściach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stawiam na tą drugą opcję, bo wiele z jego postów właśnie taki ma charakter.

 

Jak waszym zdaniem śnieg i mroz w tej fazie nie wpłynie na plon to gratuluję optymizmu ja kilka lat temu miałem przymrozki przed kwitnieniem -7 potem rzepak ciągle się odmładzał i plon był kiepski no ale przecież Wy macie doświadczenie pewnie ta pogoda jeszcze zwiększy plony  ;) ;) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jak waszym zdaniem śnieg i mroz w tej fazie nie wpłynie na plon to gratuluję optymizmu ja kilka lat temu miałem przymrozki przed kwitnieniem -7 potem rzepak ciągle się odmładzał i plon był kiepski no ale przecież Wy macie doświadczenie pewnie ta pogoda jeszcze zwiększy plony ;) ;) :P

Coś Ty taki nerwowy, przecież to nie o Twój rzepak chodzi.

Po drugie czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak waszym zdaniem śnieg i mroz w tej fazie nie wpłynie na plon to gratuluję optymizmu ja kilka lat temu miałem przymrozki przed kwitnieniem -7 potem rzepak ciągle się odmładzał i plon był kiepski no ale przecież Wy macie doświadczenie pewnie ta pogoda jeszcze zwiększy plony  ;) ;) :P

kolega mówił o śniegu, o mrozie ni dydy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Kula07, opróżnij skrzynkę z wiadomościami ;)

Zrobione.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Jak sie ma oprysk dursbanem rzepaku do  przymrozkow i niskich temperatur?

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a ja mam takie pytanie w rzepaku jest wstawiona zólta miska z woda z plynem do naczyn i tam nie ma rzadnych robaków . ale na rzepaku zauwazylem na kilku roslinach ze sa male dziurki na tych lisciach co wychodza u gory takie mlode liscie przy paku tym co jest u samej gory na prosto to oznacza ze by byl jakis robak czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ElGrAnDo    0

Pewnie grad Ci zrobił małe dziurki :D
Robaków szukaj głęboko w pąkach teraz bo pochowały się przed wiatrem i zimnem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Pewnie grad Ci zrobił małe dziurki :D

Robaków szukaj głęboko w pąkach teraz bo pochowały się przed wiatrem i zimnem :D

 

ba jak zimno to i zaden srodek nic nie zrobi tym robakom a teraz to co to moga byc za robaki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Planuje w najbliższym czasie prysnąć takim packiem:7kg MgS,25kg mocznika i 200g boru. Czy taki pak będzie dobry i nie poparzenia roślin biorąc pod uwagę wydatek cieczy 300l/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eev    0

witam

dzis posypalem 150 kg /ha mocznika podczas nieduzego deszczu..... sporo sie przykleiło na liscie

czego sie moge po tym spodziewac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj