tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

miwigos    3523

@miwigos

Ja nie mam kolego tak dobrego sprzętu :( Kto Ci siał kolego??? Hawrol czy Agro-Land....??? Duro już też próbowałeś??? 

Piotr

 

Nie prawda na glinach super wschody bez porównania do orki

glina ,glinie nierówna,ja po orce niemam problemów ze wschodami,ale w jednym dniu orane i siane ,bardzo dobrym sprzętem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

dawaliscie juz 2 dawke N? mam checi jutro rozsypac saletre

 

Pytasz czy już? Nawożenie azotowe rzepaku powinno być już dawno zakończone.

Ja reszte RSMu rozlałem 22 marca.

Już ostro idzie w pęd , 25 kwietnia będzie żółto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Piotr

 

glina ,glinie nierówna,ja po orce niemam problemów ze wschodami,ale w jednym dniu orane i siane ,bardzo dobrym sprzętem

 

A coż to za bardzo dobry sprzęt po którym na   glinie wschodzi bo jak na razie po Mizuri jedynie gliny dobrze wzeszły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Pytasz czy już? Nawożenie azotowe rzepaku powinno być już dawno zakończone.

Ja reszte RSMu rozlałem 22 marca.

Już ostro idzie w pęd , 25 kwietnia będzie żółto.

Zalezy jaki region u nas ba lubelszczyznie malo kto zakonczyl nawozenie azotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

A coż to za bardzo dobry sprzęt po którym na   glinie wschodzi bo jak na razie po Mizuri jedynie gliny dobrze wzeszły

Anazonka z walem gumowym ,docisk redlic hydraliczny regulowany w czsie siewu na lekkich glebach mały na super glinach nawet na maksa i efekt jest,warunek orka i siew w jednym dniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

u nas to dopiero pierwsza dawka N poszła tak jak co roku a plony są takie same jak u tych co już zakończiyli nawożenie

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Co Ty za bzdury opowiadasz , skoro w tym sezonie pierwszy raz rzepak zasiałeś.

Co do wschodów to po Rapidzie też nie ma najmniejszego problemu.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko    15

Ja też zakończyłem w Sobotę nawożenie azotem. A w czwartek poszedł Sułtan Top i miks na robala.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Anazonka z walem gumowym ,docisk redlic hydraliczny regulowany w czsie siewu na lekkich glebach mały na super glinach nawet na maksa i efekt jest,warunek orka i siew w jednym dniu

"Glina, Glinie nie równa"- Zgadzam się ale w dużej mierze zależy  od wiedzy rolnika jak uprawia.

 

Mi też siał Piotr ale Ja jestem zadowolony może nie są idealne wschody ale i tak jest dużo lepiej niż zwykłym siewnikiem.

Ja miałem talerzowane (talerzówka wał gumowy) pole przed siewem aby wyrównać pole. Dużo ludzi siało w ścierń -moim zdaniem to jest błąd ze względu że mzuri ma słabe kopiowanie terenu. Z tym zwiększonym wysiewem na glinach- chyba już wersja Mzuri pro till Special to już ma ale nie jestem pewny do końca tego.

 

Czyli myśląc Twoim tokiem myślenia Vaderstad Spirit Drill byłbym idealnym siewnikiem do Ciebie.

Chyba wiem kim jesteś kolego i o jakim polu mówisz :)  

 

p.s Pan "Nowobogacki mieszczuch" w naszej okolicy tak zrobi.ł Orka i siew w jednym dniu (siewnik amazone cirrus)i co. Zrobił się istny beton i wschodu prawie zerowe na glinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Anazonka z walem gumowym ,docisk redlic hydraliczny regulowany w czsie siewu na lekkich glebach mały na super glinach nawet na maksa i efekt jest,warunek orka i siew w jednym dniu

Orka i zaraz siew wirnikiem zgadza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak sucho to guzik to da rzepak nie wzejdzie bezorkowo ma lepsze szanse bez porownania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj został rzepak opryskany galera i pernnalem i chcialbym w pipiątek/sobote zakonczyc nawozenie i tutaj moje pytanie czy tydzień różnicy wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Nie ma zdjęcia więc jak mamy rozpoznać chwast ?

U nas nawożenie azotowe w rzepaku zakończone tydzień temu. Jesienią 80kg N wiosna 240kg, zobaczymy jak to dalej będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

"Glina, Glinie nie równa"- Zgadzam się ale w dużej mierze zależy  od wiedzy rolnika jak uprawia.

 

Mi też siał Piotr ale Ja jestem zadowolony może nie są idealne wschody ale i tak jest dużo lepiej niż zwykłym siewnikiem.

Ja miałem talerzowane (talerzówka wał gumowy) pole przed siewem aby wyrównać pole. Dużo ludzi siało w ścierń -moim zdaniem to jest błąd ze względu że mzuri ma słabe kopiowanie terenu. Z tym zwiększonym wysiewem na glinach- chyba już wersja Mzuri pro till Special to już ma ale nie jestem pewny do końca tego.

 

Czyli myśląc Twoim tokiem myślenia Vaderstad Spirit Drill byłbym idealnym siewnikiem do Ciebie.

Chyba wiem kim jesteś kolego i o jakim polu mówisz :)  

 

p.s Pan "Nowobogacki mieszczuch" w naszej okolicy tak zrobi.ł Orka i siew w jednym dniu (siewnik amazone cirrus)i co. Zrobił się istny beton i wschodu prawie zerowe na glinach.

orka i zaraz siew najlepiej z wirnikową  i nie ma bata żeby nie wzeszło ale jak się 3 razy przewraca to się nie ma co dziwić że nie wschodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Pierwsza dawka azotu poszła u mnie (na Lubelszczyźnie) 13-14 marca. Drugą zamierzam dać jutro lub we wtorek - za późno? może za wcześnie (niektórzy znajomi tak twierdzą)?

Fajnie jakby ktoś z Lubelskiego podzielił się swoja opinią. Poza tym wogule jaką zasadą się kierowa przy terminie 2 dawki (są jakieś zasady)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie pierwsza dawka slatra byłą około 10 marca jzu nie pamietam dokąłdnie a druga dawka RSM 26 29 marca i widze ze trafiłem dobrze bo w ciagu tych 5 dni od drugiej dawki rzepak bardzo mocno zaczałrosnac i ped głowny wydłuzyłsie o jakies 5-7cm wiec teraz potrzebuje jedzenia i bedzie juz go miał.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

2 dawka do 4 tygodni przed kwitnięciem, niektórzy twierdzą że do 2 tygodni przed

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jak pogoda dopisze to dziś, Toprex.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj