tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
androproteam    23

 

Ile dajecie kg/ha mocznika? zeby bezpiecznie było, chce opryskac solo samym mocznikiem

 

 

Edytowano przez androproteam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Nie patrz ile kg na ha tylko stężenie mocznika w cieczy jest ważne. Jak w rzepaku 10% można śmiało jechać, nawet się spotykałem z opiniami że wczesną wiosną nawet do 15%. Rzepak poparzyć mocznikiem bardzo trudno. Ale jaki ma sens pryskanie samym mocznikiem? Ja zawsze daję mocznik jako dodatek do innych zabiegów.

Co do pytania jeśli dajesz 200l/ha cieczy to Ci moczniku wyjdzie 20 kg na ha. Jeśli np 300 to 30 kg/ha. Jedno i drugie będzie bezpieczne. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Mam dokładnie tak samo i tylko na starych liściach. Co osoba to inna opinia. Ja obstawiam bor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Poczekać do nadchodzącego ocieplenia, przymrozki w nocy lub niskie temp  i paleta barw na liściach występuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

 

Ile dajecie kg/ha mocznika? zeby bezpiecznie było, chce opryskac solo samym mocznikiem

 

Dodaj siarczan magnezu ,zapobiega poparzeniu mocznikiem

Edytowano przez slonju77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Dodaj siarczan magnezu ,zapobiega poparzeniu mocznikiem

Na pewno ? Mnie sie wydaje ze stężenie ma tu dużo do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Co do tych zdjęć to był u mnie doradca i rozmawialiśmy o podobnych objawach u mnie. Też dawał 90% że brak azotu jesienią. Mówił o przypadkach "pasowego" pojawiania się takich objawów. Pasy występowały w miejscach przejazdu kombajnu, tak gdzie było więcej resztek pożniwnych (plewy). Zużywa to azot glebowy na rozkład. 

Co do tego że siarczan zabezpiecza przed poparzeniami mocznikiem to pierwsze słyszę. Jak pisał przedmówca stężenie ważne. 10% zupełnie bezpieczne a i o 15 czytałem że wczesną wiosną zalecają. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

co mogę dodac do navigatora teraz z graminicydów żeby samosiewy zawalczyć zbóż w jednym zabiegu ? prosze o propozycje mieszanin, navigator dam 0,3. uprzedzam pytania o rejestracje navigatora


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

12,5 % bezpieczne ,worek 25 kg na 200 l wody ,nawet można gdy zaczyna rzepak przybierać barwe lekko żółtą ,razem z opryskiem na słodyszka o ile bedzie nalot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Stosował ktoś Fox wiosną? Zastanawiam się czy nie lepiej by było zastąpić Galere, sporo taniej i większe spektrum chwastów. WIem, że pojawiają się żółte kropki po zastosowaniu nie mające wpływu na plon(według etykiety).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

witam , wie ktos co to za chwast ? mam tego pełno , 

chcialbym opryskac rzepak mocznikiem 10% siarcz magnezu 15 % plus bor ( w pLynie ) pytanie czy mozna mieszac czy lepiej osobno ?

 

 

Edytowano przez Mareg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Przecież to fiołek polny jak się nie myle . Ja jutro u siebie lece z poprawką na przytulie Galerą a dzisiaj nawozy dolistne poszły . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

witam , wie ktos co to za chwast ? mam tego pełno , 

chcialbym opryskac rzepak mocznikiem 10% siarcz magnezu 15 % plus bor ( w pLynie ) pytanie czy mozna mieszac czy lepiej osobno ?

 

dolaczam do pytania czym zwalczac ten fiolek polny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Pewny jesteś? Bo mam info od człowiek który ma pod sobą tysiące ha i twierdzi, ze stosował FOXa wiosną w dawce 0,7/ha Ale czy konkretnie fiołka zwalczy to nie wiem, może jutro saie dowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stosował ktoś Fox wiosną? Zastanawiam się czy nie lepiej by było zastąpić Galere, sporo taniej i większe spektrum chwastów. WIem, że pojawiają się żółte kropki po zastosowaniu nie mające wpływu na plon(według etykiety).

 

Rok temu na chabra super efekt żadnych plam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Dzięki za info. Dobrze wiedzieć, bo chabra ma w średnio wrażliwych. Jakbyś jeszcze pamiętał dawkę to byłoby fajnie :)

Edytowano przez ejczbio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Muszę zwalczyć przytulię myślałem o nawigatorze? galera za słaba chyba będzie  w sklepie proponował mi salsę. Nie za zimno jest jeszcze żeby pryskać, nie zmniejszy to działanie oprysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Ciekawa sprawa z tą przytulią. Mam atlas chwastów Czubińskiego i Paradowskiego z lista substancji działających na dany chwast i w przytulii nie ma wymienionej żadnej substancji aktywnej z Navigatora i Galery, za to jest substancja z FOXa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rok temu na chabra super efekt żadnych plam

Pomylka! Rok temu effigo pryskalem na chabra wiosną, na ten rok też chcialem na poprawki , sprzedawca dał mi foxa nie wiem dlaczego jak to już całkiem inny srodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj