tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
martinoss    21

Kula, jaka klasa ziemi? Trochę dużo tego azotu jak na 4,5 t. 4,5 w moim gospodarstwie sypało przy nawożeniu 170-180N, jeśli obsada była odpowiednia i był to wynik powtarzalny. Plus kwestia dużego negatywnego wpływu na glebę dawek powyżej 100N. Ale każdy ma swoje doświadczenia i wie co robić.

 

W jakich kosztach zwykle zamykasz się brutto w rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Panowie wrócę do odżywek z ProCam-u bo raczej na nie jestem zdecydowany.

 

Co lepiej wziąć (chodzi mi o potrzeby rzepaku) ???

 

PROleaf MAX chelat 1,5-2 l/ha :Cu 20 g/l, Mn 68 g/l, Zn 28 g/l, Mo 4 g/l, So3 150 g/l,

(urwali trochę na składzie w tym toku bo w zeszłym sezonie było PROleaf MAX 2016 Cu 21 g/l, Mn 75,69 g/l, Zn 28 g/l, Mo 5,2 g/l, So3 170 g/l).

czy

PROCHELAT MAX 1-1,5 kg/ha : Mg 50g/kg, S 60 g/kg, Mo 1 g/kg, schelatowane: Fe 20 g/kg, Mn 50 g/ha, Zn 20 g/kg/

 

do tego pójdzie jeszcze Makro P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Kula, jaka klasa ziemi? Trochę dużo tego azotu jak na 4,5 t. 4,5 w moim gospodarstwie sypało przy nawożeniu 170-180N, jeśli obsada była odpowiednia i był to wynik powtarzalny. Plus kwestia dużego negatywnego wpływu na glebę dawek powyżej 100N. Ale każdy ma swoje doświadczenia i wie co robić.

 

W jakich kosztach zwykle zamykasz się brutto w rzepaku?

Skakałbym z radości gdybym uzyskał 4,5t przy 180N. Ziemia przeważnie IV.

 

Kula07 wliczyles w to kombajn podatki paliwo amortyzacje ?? 4.5t napewno przy takim koszcie nieosiagniesz chyba ze nie wiem chemie masz za pol darmo

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem to co napisałem.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinoss    21

U mnie III, trochę II, zwięzła. Więc to by trochę tłumaczyło 4,5 przy niższym nawożeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Która z substancji według Was jest lepszym wyborem jeżeli chodzi o zabieg na płatek - azoksystrobina czy pikoksystrobina ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1964Junak    0

U mnie suma czystego składnika azotu wraz z jesiennym nawożeniem wyjdzie ok 250-260kgN/ha. Klasa ziemi IV/IIIB. Tylko z drugą dawką czekam bo nie da rady wjechać, także u mnie jeszcze spokojnie.

 

Ubezpieczacie wasze rzepaki np. od gradobicia? Da się jeszcze teraz ubezpieczyć rzepak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

według mnie jest  rzadki i nie da wysokiego plonu

tak moj wyglada, siany 2kg/ha, pioneer px111cl

 

77d8pKk.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Wcale nie jest rzadki.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jakie mogą być negatywne a jakie pozytywne skutki podania regulatora wzrostu np caryx rzepakowy który nie ma tych 10-15 cm pędu glownego tylko ma ok. 5 cm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

Skakałbym z radości gdybym uzyskał 4,5t przy 180N. Ziemia przeważnie IV.

 

 

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem to co napisałem.

a mieszańca nie uzyskasz na 4 klasie?? bez problemu tylko nawożenie wyższe 

według mnie jest  rzadki i nie da wysokiego plonu

za rzadki ??? w sam ras jak na mieszańca 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

a mieszańca nie uzyskasz na 4 klasie?? bez problemu tylko nawożenie wyższe

 

Jeszcze wyższe niż 250N???


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

myśle w poniedziałek wbijać z opryskiwaczem na jednoliścienne zrobił bym to w sobotę tylko ze mokro i jutro ponoć ma być w nocy -1 dlatego poczekam do poniedziałku i się zastanawiałem czy robić w jednym oprysku mix chwast toprex i tebusi i bor i odżywki czy osobno te jednoliścienne a na drugi dzionek resztę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

Jeszcze wyższe niż 250N???

nie pisał ci ze on daje 180n


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

nie pisał ci ze on daje 180n

A widziałeś w jakim kontekście to napisał?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Która z substancji według Was jest lepszym wyborem jeżeli chodzi o zabieg na płatek - azoksystrobina czy pikoksystrobina ?

 

Dołączam się do pytania kolegi.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Jesień + wiosna to jak na razie 2350 i 2700brutto/ha.

 

Chciałbym uzyskać 4,5t/ha.

Czyli jak narazie 5000 tysi na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Czyli jak narazie 5000 tysi na ha?

Nie. Mam dwie działki, na jednej koszty oscylują w granicy 2350 a na drugiej 2700 brutto.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Kolego u mnie w okolicy to samo wymoki na nizszych dzialkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torridon    1

Na Podlasiu wyjątkowo mokra wiosna tego roku w moich okolicach pola rzepakowe jeszcze gorzej wyglądają u ciebie napewno coś będzie żyło

Edytowano przez Torridon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Widzę że grubo ponad 200 N niektórzy. Ja to skromnie od 160-170N;)

Edytowano przez karol19920

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

2 marca podane 100kg N nastepnie 15 marca 60 kg N i zastanawiam sie kiedy dac ostatnia dawke 60 kg N?? juz teraz czy na spokojnie za tydzien?? Dodam ze nie zapowiadaja przez tydzien opadow ale w glebie sporo wilgoci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

myśle w poniedziałek wbijać z opryskiwaczem na jednoliścienne zrobił bym to w sobotę tylko ze mokro i jutro ponoć ma być w nocy -1 dlatego poczekam do poniedziałku i się zastanawiałem czy robić w jednym oprysku mix chwast toprex i tebusi i bor i odżywki czy osobno te jednoliścienne a na drugi dzionek resztę

 

Jak chcesz uszkodzić rzepak to rób mix :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

A widziałeś w jakim kontekście to napisał?

było późno :P  


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj