tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
androproteam    23

Fioletowe koncowki na lisciu w rzepaku to efekt zimna? Bo w miejscowosci u kogo nie zobacze to takie sa. Temperatura srednia w dzien to tak 7°C

Edytowano przez androproteam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Fioletowe końcówki to albo efekt zimna i nie może pobrać fosforu albo jego brak. Chociaż temperatura średnia 7'C to bym bardziej obstawiał na jego brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ja bym dodał do tych fioletowych końcówek liści nie w każdym przypadku ale na podmokłych działkach zbyt duże uwilgocenie. W takich warunkach widocznie też ma problem z pobraniem fosforu. Bynajmniej u mnie tak to wyglada na kilku placach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torridon    1

Czy nie gniją wam rzepaki ? U mnie to masakra co raz mniej go zostaje

U mnie po zimie był piękny i zielony. Teraz po tych deszczach na gliniastych glebach to masakra prawie całe pole żółte. Jedynie na polach gdzie dużo próchnicy w ziemi jest to się trzyma nawet i w tym bagnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dałem 1 dawkę w postaci saletrosanu 2 tygodnie temu z tym że u mnie było zimno i nie widzę znacznych przyrostów lisci. Więc jest sens już jechać z 2 dawką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Witam mam problem w rzepaku. Dzisiaj podczas rozlewania drugiej dawki zauważylem ze rzepak dziki który wymarzł w zimie lepiej die odbudował niż rzepak i zaczyna lepiej rosnąc i przytłaczać rzepak jak można sie pozbyc tego dzikiego rzepaku? 

teraz już nic nie zrobisz. na przyszłość chtba jedyny sposób to clearfield z Basfu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie po zimie był piękny i zielony. Teraz po tych deszczach na gliniastych glebach to masakra prawie całe pole żółte. Jedynie na polach gdzie dużo próchnicy w ziemi jest to się trzyma nawet i w tym bagnie.

ja to się cieszę że  trochę wypadło bo teraz to idealna obsada jak na hybrydy lepszy rzadki jak za szczota i same patyczki a tak będzie miał pokazanie na co go stać a teraz pytanie panowie pierwsza dawka sulfana rozsiana 7 marca teraz kiedy lecieć z saletrą myślałem dziś ale niestety dziś lało czy to nie za wcześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

tak moj wyglada, siany 2kg/ha, pioneer px111cl

 

77d8pKk.jpg

 

 

Jaka odmiana? Dla mnie ok chodź obsada mogłaby być ciut większa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

napisalem wczesniej ^ ^ ^

 

http://www.agro-nas.com.pl/files/produkty/20151206101132PX111CL..pdf

 

clearfield hybryda, czytalam rozne badania, jezeli chodzi o rzepak hybrydowy minimum potrzebne 7szt/m2 zeby osiagnac 4t/ha, ale to juz jest w najgorszym wypadku, 1kg/ha bym nie zasial ;)

 

http://www.rolnictwo-utu.pl/wsCMS/uploads/pdfs/Rzepak_artykul.pdf

Edytowano przez suffeks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

teraz już nic nie zrobisz. na przyszłość chtba jedyny sposób to clearfield z Basfu

 

a przy kolejnym siewie rzepaku będziesz miał doczynienia z samosiewami z clearfieldu których nie zwalczy już ten oprysk, więc jest to opcja 1 razowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

napisalem wczesniej ^ ^ ^

 

http://www.agro-nas.com.pl/files/produkty/20151206101132PX111CL..pdf

 

clearfield hybryda, czytalam rozne badania, jezeli chodzi o rzepak hybrydowy minimum potrzebne 7szt/m2 zeby osiagnac 4t/ha, ale to juz jest w najgorszym wypadku, 1kg/ha bym nie zasial ;)

 

http://www.rolnictwo-utu.pl/wsCMS/uploads/pdfs/Rzepak_artykul.pdf

kilka lat temu unas rzepak troche wymroziło ale na wiosne zaczą sie odbijać i został był rzadki ale został mimo że mało kto dawał mu że sypnie  max z 1 tone z ha  i dał ładny nawet wtedy plon koło 3.5+ ale jak zacząłem liczyć ile pusicł bocznych po wykoszeniu już  to te 12 co mają na doświaczeniu pobił średnio miał po 16 wypustów ale od tamtej pory do dziś już się to nie powtórzyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

no ja w zeszłym sezonie miałem tragiczne obsady, miejscami po kilka roślin, ale krzaki porosły ogromne.... a w tym roku o wiele za gęsto jak na hybrydę, i jeszcze trochę samosiewów... jest pewnie 50-70 roślin na m2, a miejscami pewnie i więcej.. :/ ale co, przerzedzać czymś teraz? robił ktoś coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

No to z saletrosanu wyszło ok 100 kg azotu i z rsm 28 tez nie całe 100 kg więc nie wiem skąd wziąłes 800 kg azotu. W czystym składniku wychodzi, ze podałem ok 200 kg. Czysta matematyka.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

No faktycznie, wychodzi 125,3 kg. Mój błąd.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nawożenie rzepaku zakończone.

 

Na jednej działce podałem 246kgN/ha, a na drugiej 257 (w tym 35kgN/ha jesienią).

 

Jak na razie odpukać zapowiada się całkiem dobrze.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13

W jaki plon celujesz z takim nawozeniem azotowym? Jaki Ci koszty wychodza na ha?

Edytowano przez marcinn998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W jaki plon celujesz z takim nawozeniem azotowym? Jaki Ci koszty wychodza na ha?

Jesień + wiosna to jak na razie 2350 i 2700brutto/ha.

 

Chciałbym uzyskać 4,5t/ha.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

a przy kolejnym siewie rzepaku będziesz miał doczynienia z samosiewami z clearfieldu których nie zwalczy już ten oprysk, więc jest to opcja 1 razowa

wiesz to z praktyki  czy teoria?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

 

.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13
Kula07 wliczyles w to kombajn podatki paliwo amortyzacje ?? 4.5t napewno przy takim koszcie nieosiagniesz chyba ze nie wiem chemie masz za pol darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj