tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Kula07    163

W stosunku do czego jest ok?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dg93    1

nie ma co czekać z drugą dawką, ja rozsialem już ją tydzień temu, taki przebieg pogody to wymusza. kto jeszcze nie rozsial pierwszej radzę dać całość planowanej dawki w jednej albo dwóch w krótkim odstępie. znam takie osoby co już w lutym położyli obie dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

W stosunku do czego jest ok?

 

no ogolem sprawdza sie chorob grzybowych nie ma w rzepaku i nie jest lezacy rzepak mimo ze mialem kiedys bardzo wysoka odmiane i wgl i sie pytam czemu i co moze byc w nim nie tak jak wy mowice ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Bo ma mało metkonazolu, a to czy raps leży nie zależy od tego zabiegu.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Zrób lepsze zdjęcia tego rzepaku z bliska pojedynczych roślin na takim zdjęciu zrobionym z drogi nic nie widać wyrwij kilka roślin zobacz czy nowe białe korzenie przyrastają czy korzeń jest twardy czy szyjka korzeniowa nie jest miękka czy nie śmierdzi no i czy nowe liście przyrastają orka to ostateczność

 

Tak jak pisałem rośliny żyją, nie zmarzły. Pojawiają się nowe młode listki ale są koloru filoletowego i bardzo wolno rosną. Roślina głoduje, ma za mokro a ja nie mam możliwości jej zasilić.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

No to szykuj saletre jak bedziesz mógł wjezdzac zasilaj a zaraz potem 2 dawka. Na saletrosan za późno według mnie za mało formy azotanowej. Chyba ze byś podał parę dni później to jeszcze nie byłoby głupie. Rzepak by miał i azot i siarke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Nawożenie azotem zakończone

N 1 - Saletrosan 26 450 kg/ha

N 2 - Zaksan 250 kg/ha

 

Odmiana Rohan zobaczymy co pokaże :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nawożenie azotem zakończone

N 1 - Saletrosan 26 450 kg/ha

N 2 - Zaksan 250 kg/ha

 

Odmiana Rohan zobaczymy co pokaże :D

Pierwsza dawka super, szkoda, że druga taka słaba a Rohan lubi dobrze zeżreć, ale za to odpowiednio plonuje.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Prawie 200 N to nie jest mało chyba. Nie liczę azotu z jesieni. Drugi rok po oborniku. Pierwszy rok mam rzepak i dopiero się uczę :)

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Nie wiem w jakim stanie raps po zimie ale jeśli nie ucierpiał zbytnio to dałbym ~350kg saletrosan, a potem więcej w saletrze. Ogólnie to tak jak dałeś nie jest źle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Jak dla mnie takie nawożenie może być.Jedyne co bym może zmienił to trochę mniej siary dał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dokładnie. Może było dać 350 Saletrosanu i 300-350 Saletry, ale faktycznie nie jest źle, sam celuje w dawkę 210-230 kgN/ha i plon 4+


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Na przyszły rok można inaczej spróbować. W ogóle to miało być własnie 350 saletrosanu ale źle się rozsiewacz ustawił i tak wyszło stąd ta druga dawka tyle ile jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

No to szykuj saletre jak bedziesz mógł wjezdzac zasilaj a zaraz potem 2 dawka. Na saletrosan za późno według mnie za mało formy azotanowej. Chyba ze byś podał parę dni później to jeszcze nie byłoby głupie. Rzepak by miał i azot i siarke.

 

Mam RSM ale zrobię chyba właśnie tak jak mówisz na pierwszy strzał saletra i z tydzień później RSM. Albo jedna dawka RSM.

 


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

master20002 ile ty tego azotu dajesz na hektar?800kg?

 

Jakie 800 kg azotu... Skąd Ci się wzięło to pytanie? 200-250 kg azotu na rzepak, zależy jaki kawałek i jak rokuje plantacja.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Patrzę na prognozy pogody i bardzo żle to wygląda ,zimno i śnieg do połowy Kwietnia ,a co będzie dalej , plony moim zdaniem będą słabe rzepaku i pszenicy ,odradzam podpisywania kontraktów ,ceny pójdą w górę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

prognozy długoterminowe to wróżenie z fusów i nie ma za bardzo co się nimi sugerować. dziś sprawdzasz i pokazują że za dwa tygodnie śnieg, jutro sprawdzisz i pokażą 20 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Rzepak wydaje mi sie ze bedzie w cenie w ojolicy wygladaja nie za ladnie te rzpeaki sporo wymokow wody w cholere a rzepak nielubi za duzo wody i zaczyna gnic. Pszenice to samo wszystkie j niezasialem N bo nie ma jak wjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalt36    0

Witam mam problem w rzepaku. Dzisiaj podczas rozlewania drugiej dawki zauważylem ze rzepak dziki który wymarzł w zimie lepiej die odbudował niż rzepak i zaczyna lepiej rosnąc i przytłaczać rzepak jak można sie pozbyc tego dzikiego rzepaku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Co do pogody długoterminowych macie rację nie powinno się tak przejmować tym, w tamtym roku siejąc fasolę w maju patrzyłem na długoterminowe pogody pokazywaly dość zimne dni i codziennie deszczowe a były cieplutkie prawie bez opadów sporadycznie po południu nie kiedy spadło troszke deszczu;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

może były korzenie na jesieni uszkodzone chociażby przez śmietkę czy inne robactwo, są słabsze i wypadają? 

u mnie rzepak ogólnie nie jest taki jak chciałem, dużo saqmosiewów miejscami, dużo małych powyciąganych roślin, ale może przy sprzyjających warunkach uda się wyciągnąć koło 4t/ha..

ja dzisiaj rozlałem rsm, pogoda w sumie chyba idealna, bo pochmurno i lekki deszczyk, trochę polałem na zroszone rośliny jak już przestało kropić, ale nie powinno go chyba jakoś przypalić.. łączna wiosenna dawka azotu to jakieś 180kg/ha... może jak się będzie pryskać spróbuję dać z raz DELTY z procamu, ponoć dobre efekty daje.. 

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj