tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

szymon91    11

Uuu widzę zaopatrzenie z Ampol-Merolu... Zależy jaką pogodę zapowiadają w Twoim regionie.

witam do piątku bez deszczu później deszcz zapowiadają    w dzień 8-9stopni tylko noce zimne powiat nowy dwór gdański 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

A na Polsacie na wtorek podali 19 stopni na Podkarpaciu , tylko żeby się nie okazało że z tych 19 stopni zostanie tylko ta 9-tka, prognoza na 2 dni to max. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

witam do piątku bez deszczu później deszcz zapowiadają w dzień 8-9stopni tylko noce zimne powiat nowy dwór gdański

A co Maciej L. namawia już na zabieg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A co Ty taki cięty na nich?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    453

I dzisiaj zakończone nawożenie azotem rzepaku . Dzisiaj druga dawka podana w ilości 330kg/ha saletry34% pulan . Teraz powoli szykować opryskiwacz . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Też z Maćkiem handlujesz?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

ja zawsze już długo kupuję w ampol-merolu w trępnowach nie daleko nowego stawu wziąłem ten epso top k+s i tą agravitę tylko nie wiem kiedy to za stosować czy nie za zimne noce są jeszcze na tą mieszankę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

panowie co polecilibyście na dożywianie dolistne rzepaku?

 

ostatnio stosowałem pakiet z ProCam-u (Proleaf Max + Bor, Makro P)

 

ostatnio słyszałem dobre opinie na temat pakiety z Agroloku (Elvita Amino, Elvita Rzepak) możne ktoś to potwierdzić?

 

czy może na rynku są jakieś lepsze (stosunek ceny do jakości) pakiety na dokarmianie dolistne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Witam .Saletrosan poszedł 9 marca kiedy można dać na drugą dawkę saletrę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

U mnie saletrosan poszedł 11 marca a II dawkę planuje dać 200 saletry tak koło 4 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

panowie co polecilibyście na dożywianie dolistne rzepaku?

 

ostatnio stosowałem pakiet z ProCam-u (Proleaf Max + Bor, Makro P)

 

ostatnio słyszałem dobre opinie na temat pakiety z Agroloku (Elvita Amino, Elvita Rzepak) możne ktoś to potwierdzić?

 

czy może na rynku są jakieś lepsze (stosunek ceny do jakości) pakiety na dokarmianie dolistne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Elvita Rzepak ma 2g boru w 1kg więc niby w nazwie "rzepak" a równie dobrze można dawać to na wszystkie pozostałe rośliny. Pozatym chyba nie ma na rynku nawozu dolstnego NPK którym można by bylo w rozsadnych dawkach uzupełnić mikroelementy.

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

No niestety nawozy nalistne NPK + micro , zawartością micro nie powalają to bardziej taki pieprz do zupy.  

Jeśli chodzi o propozycje nawożenia nalistnego ProCam jest to pomyślane z głową, a same produkty  w dużej części produkcji ADOB, SDP, INTERMAG tak więc jakość sama w sobie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Także lecę na odżywkach Procam i jak narazie nie mam zamiaru zmieniać na nic innego.

Proleaf max dobra zawartość micro, makro P dobra rozpuszczalność. Bor to ADOB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie, jutro planuje wysiać saletre jako II dawkę. Z powodu iż zapowiadają deszcz mam pytanie czy są jakieś przeciwwskazania żeby wysiewać saletre na mokre rośliny bądź w trakcie deszczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bardziej miałem na myśli jakiś negatywny wpływ na rośliny (np przypalenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

o kurcze... bo jest mokro... to nie odpowiedź.

 

Saletra podana na mokre liście przykleja się do nich, rozpuszcza a następnie powoduje uszkodzenie liścia. Rozpuszczona saletra w przeciwieństwie do mocznika posiada silne właściwości parzące. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki Cihu za rzeczową odpowiedź i potwierdzenie moich obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj