tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

crazy29    10

czy ja sie spinam?? podziwiam i nie moge wyjsc z podziwu. najwieksza roznice zobaczysz w zniwa na wadze. ogolnie wszyscy nawoza jak chca! a ci co maja juz wysypane 240 N na ha sa dziwni. ale mi akurat pasuje ze inni beda mieli plony adekwatne do swojego sposobu i ilosci nawozenia. im mniej rzepaku w skali kraju itd tym bedzie drozszy. proste i logiczne. wiec nie bede swoich filozofii tu wykladal bo po co. zostaje zyczyc powodzenia

Edytowano przez crazy29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Tylko powiedz mi, dlaczego twierdzisz, że plon Twojego rzepaku będzie lepszy? Czy ja gdzieś napisałem, że źle zrobiłeś sypiąc ten azot wcześniej? Przecież ja nie mam pojęcia w jakiej kondycji jest Twój rzepak, na jakich glebach go uprawiasz, jaką masz zasobność tych gleb, a już nie wspomnę o tym że nie wiem jakie nawozy stosowałeś i kiedy one zaczną działać. Napisałem tylko wcześniej, że w środę ruszam z 1 dawką, a Ty zachowujesz się jakbyś był pewien, że Twój sposób nawożenia jest idealny i nikt nie ma prawa robić inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

człowiek chce coś doradzić jednak niepotrzebnie. może nie idealny bo ideały nie istnieją ale na pewno lepszy bo wypraktykowany a do tego dochodziło sie latami. robota co chceta! ją ci niczego nie kazałem i nie zamierzałem tego robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

witam

 

rozsialem 400kg yara 23-7-10 na I dawka 1 marca, mysle ze 450kg saletrosanu na II koniec miesiaca, mysle teraz jeszcze za wczesnie na druga

 

rzepak 10% N pobierze do poczatku pedu, 50% N do pierwszego kwitnienia, a 100% N do polowy kwitnienia

 

CanolaNutUptake2.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Witam.Panowie pytam już drugi raz bo w uprawie rzepaku jestem nowicjuszem na pierwszą dawkę dałem saletrosan300kg  9 marca co dać na drugą też saletrosan czy saletrę czy może coś innego i kiedy w jakiej dawce z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przylaczam sie do pytania wyzej, polifoska 21 zacznie dzialac dopiero po 2 tygodniach? Jakie opryski polecacie od chwastow, bo na jesieni nie opryskalem. ..

 

Panowie, ponawiam pytanie, i jaka musi być optymalna temp powyzej 10 zeby dobrze zadziałało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

62%  tego nawozu działa od razu. Forma amonowa jest wchłaniana przez korzenie. Co prawda wolniej niż saletrzana ale działa. 38% to mocznik, który faktycznie potrzebuje więcej czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

 

Panie, jestem ze Śląska okolice Tychów, wegetacja aktualnie pełza ale ostro kroczyła przez poprzednie ciepłe dni, na szczęście nie spóźniłem się z dawką azotu i siarki a wręcz trafiłem w punkt. Zobacz sobie mój rzepak w galerii z 5.03 juz wtedy kilka listków w rozecie odbudował a teraz wygląda zupełnie inaczej, liście wystorcowane w górę a po rozchyleniu najmłodszych liści widoczny jest już kwiatostan- pąki na II dawkę poszedł saletrzak a jak wiadomo jego granule "trochę" wilgoci potrzebują na rozkład wiem to z autopsji, zakładam śmiało 7-10 dni przy dobrych "wiatrach" na w pełni rozłożenie granuli tak więc mów co chcesz ale wiem że zrobiłem dobrze w tej sytuacji, dodam że na I dawkę dostał skromne 60kg N.

 

 

 

to sie masz dobrze bo ja też ze śląska ale okolice Wodzisławia i tu za mokro 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ambrilo93    0

Witam Panowie

Dopiero dzisiaj udało się wjechać i rozsiać saletrosan na rzepak. Mam jeszcze zakupiony korn-kali którego do tej pory nie udało mi się rozsiać czy jest jeszcze sens spróbować go rozsiać?

Czekam na jakieś sugestie

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3521

62%  tego nawozu działa od razu. Forma amonowa jest wchłaniana przez korzenie. Co prawda wolniej niż saletrzana ale działa. 38% to mocznik, który faktycznie potrzebuje więcej czasu.

Jak ktoś teraz wysiał polifoske 21 to się rozpuści  w 3-6 dni ,a dobre działanie za 2 tyg., ja jutro kończe nawożenie rzepaku na ten sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Karbendazym w rapsie co powiecie ci którzy stosowali przed wycofaniem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jeżeli pogoda się nie skitwasi to w sobote po powrocie z wczasów też kończę z rzepakiem.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

to sie masz dobrze bo ja też ze śląska ale okolice Wodzisławia i tu za mokro 

 

na zwięźlejszych glebach u nas też mokro a z tego co mi wiadomo pod Wodzisławiem takowe są :) na lekkich idzie rozsiewać nawet na organicznych torfach niskich u nas wjeżdżają powoli.

 

Pozdrawiam Marklowice.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a na rzepak jak saletrosan wysiany to mniej wiecej kiedy sie rozpusci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

dziś zakończyłem nawożenie rzepaku, ponad 380 kg/ha CAN 27 w drugiej dawce. ogólnie zasiliłem rzepak ponad 200kg/ha  N w czystym, miało być trochę więcej , ale źle rozsiewacz ustawiłem, bo pole ponad 25 ha i był strach że nawozu zabraknie, a później już nie chciało się poprawiać i jeździć drugi raz , jak się okazało że zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

na zwięźlejszych glebach u nas też mokro a z tego co mi wiadomo pod Wodzisławiem takowe są :) na lekkich idzie rozsiewać nawet na organicznych torfach niskich u nas wjeżdżają powoli.

 

Pozdrawiam Marklowice.

dziękuje również pozdrawiam....

 

dzisiaj chodziłem to plastelina ale niema większej różnicy w rzepaku sianym na chama jedni mówią dlatego ze ciężkie gleby dłużej się nagrzewają  dzisiaj nieliczni próbowali ale więcej szkód   


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam mam 25kg EPSOTOP K+S i  25 kg AGRAVITE complete i mam takie pytanie kiedy mógł bym to zastosować na rzepak teraz czy poczekać jeszcze aż wegetacja na dobre ruszy może coś doradzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

panowie dalem na rzepak 400kg ha 25 lutego dodam ze sialem po przymrozku niekturzy u mnie w sobote dopiero dali pierwsza dawke siac juz jutro saletre czy wstrzymac sie dodam ze rzepak uprawiam pierwszy raz za odp. Z gory dzieki: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

@bools Zapytam nieśmiało, czy jest widoczna różnica między twoim rzepakiem a tymi co dopiero dziś zasilają? (trochę powinna być) U nas widzę, że różne odmiany różnie startują po zimie. Jedne szybciej inne wolniej tak jakby niezależnie od podawanego azotu.

 

W sumie ja już mam nawożenie rzepaku zakończone. Wyszło w czystym składniku 220kg N/ha - Stosowane siarczan amonu 220kg, mocznik  210kg i saletra 200kg. Teraz pozostaje czekać i obserwować co to z tego będzie.

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj