tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

SawekBraczyk    458

Też sieje saletrosan ale żeby był jakiś strasznie do d..py to nie wydaje mi się  . Jakoś wole wysiać za jednym przejazdem siarke+azot . Ale też nie mówie że na kizeryt albo siarczan amonu bym się nie skusił czy też rsm lub tylko samą saletre siał na 1 i na 2 dawke . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Wczoraj rozsiałem polifoskę 21 jak szybko ona zacznie działać? Dorzucić jeszcze po metrze saletry na lepszy start czy niema sensu? Saletra działa szybko nie wiem jak polifoska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Dawaj saletre ile poszlo polifski,ona zacznie działać za dwa tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Po 3m polifoski wysiałem ale to jest trochę późno już i tak myślę o saletrze bo rzepak chce jeść już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

10% tzn 50kg na 500l w postaci siarczanu siedmiowodnego bedziesz to stosował? Podłączam sie do pytania czy to nie za duzo mocznika?

Edytowano przez Tomaszeek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak 10 kg na 100 litrow. Zamierzam dac 20 moze 25kg mocznika na ha i 10 kg siarczanu siedmiowodnego

Edytowano przez grzesiekrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

Na pszenice zawsze dawalem 5% siedmiowodnego 25kg mocznika i 25kg siedmiowodnego na 500l wody magnezem nie przedobrzysz mozesz smialo na 5% dorzucić

Edytowano przez Tomaszeek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja na jednym kawałku poleciałem z siarczanem amonu w ilości 200kg/ha a na reszcie od razu 200 siarczanu + 200 saletry 34% . Myślę ,że ten pierwszy kawałek dokończę saletrą w ilości 200kg/ha i za około 2 tyg znów na wszystko po 200kg na ha saletry amonowej 34% .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przylaczam sie do pytania wyzej, polifoska 21 zacznie dzialac dopiero po 2 tygodniach? Jakie opryski polecacie od chwastow, bo na jesieni nie opryskalem. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Koledzy na 1 dawkę poszedł saletrosan 300kg/ha i teraz myślę nad 2 dawką. Mam do wyboru poraz drugi saletrosan lub saletrę. Jeśli saletra to jaka. Proszę o pomoc i z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

dzis na rzepak poszło po 300 kg saletrosanu na ha i bylo ok w kilku miejscach lekko sie zapadal ciagnik ale nie jest zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

dziś zakończyłem nawożenie N w rapsie, na części już w sobotę, obornik wywieziony PK pod jare rozsiane czekamy na słoneczko i siejemy mieszanki.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

Niektórzy z was jak widzę wysiali nawozy azotowe juz 3 tygodnie temu i co od tamtej pory rzepak się coś wam ruszył obudził się? Wątpię bo zimno jest i średnie temperatury dobowe oscylują około 2-3 stopni i pewnie spora część tego nawozu poszła z wodą której dużo jeszcze w ziemi jest. I tak się zastanawiam kto z was jeszcze czeka z nawozem jak będzie można spokojnie wjechać w pole bez robienia kolein bo saletra działa po 3 dniach wiec jeszcze sporo czasu bo rzepak ani pszenica ma razie nawet nie myślą o tym by się obudzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Nic nigdzie "z wodą nie poszło", no chyba że na litych piachurach, a na takich glebach raczej nikt rzepaku nie uprawia... Ci co wysiali 2-3 tyg. temu na przymrozkach, przynajmniej kolein na polach nie mają..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

ty chyba w polu jeszcze nie byłes chłopie nie spij  tylko syp N bo rzepak czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Niektórzy z was jak widzę wysiali nawozy azotowe juz 3 tygodnie temu i co od tamtej pory rzepak się coś wam ruszył obudził się? Wątpię bo zimno jest i średnie temperatury dobowe oscylują około 2-3 stopni i pewnie spora część tego nawozu poszła z wodą której dużo jeszcze w ziemi jest. I tak się zastanawiam kto z was jeszcze czeka z nawozem jak będzie można spokojnie wjechać w pole bez robienia kolein bo saletra działa po 3 dniach wiec jeszcze sporo czasu bo rzepak ani pszenica ma razie nawet nie myślą o tym by się obudzić

Ciekawe rzeczy prawisz.

 

Według badań Dr Witolda Szczepaniaka nawet gdyby spadło 200 litrow/m2 to azot przemieścił by się 40 cm w głąb profilu glebowego czyli praktycznie idealnie pod korzenie.

 

Rzepak odbudowuje rozete, tworzy nowe liście więc na co czekać?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

ja tez dzis i jutro koncze azot na rzepak, wilgotnosc optymalna a w prognozach za wiele deszczu nie widac. rzepaczek piekny, przyrosty korzeni ladne roslinki tez ida juz w gore wiec niema co czekac. pod koniec tygodnia zapowiadaja wzrost temp wiec rzepak musi dostac kopa azotowego to wtedy sie rozpedzi.

Edytowano przez crazy29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Roślinki idą w górę... to znaczy że rozpoczął strzelanie w pęd ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Niektórzy z was jak widzę wysiali nawozy azotowe juz 3 tygodnie temu i co od tamtej pory rzepak się coś wam ruszył obudził się? Wątpię bo zimno jest i średnie temperatury dobowe oscylują około 2-3 stopni i pewnie spora część tego nawozu poszła z wodą której dużo jeszcze w ziemi jest. I tak się zastanawiam kto z was jeszcze czeka z nawozem jak będzie można spokojnie wjechać w pole bez robienia kolein bo saletra działa po 3 dniach wiec jeszcze sporo czasu bo rzepak ani pszenica ma razie nawet nie myślą o tym by się obudzić

 

Panie, jestem ze Śląska okolice Tychów, wegetacja aktualnie pełza ale ostro kroczyła przez poprzednie ciepłe dni, na szczęście nie spóźniłem się z dawką azotu i siarki a wręcz trafiłem w punkt. Zobacz sobie mój rzepak w galerii z 5.03 juz wtedy kilka listków w rozecie odbudował a teraz wygląda zupełnie inaczej, liście wystorcowane w górę a po rozchyleniu najmłodszych liści widoczny jest już kwiatostan- pąki na II dawkę poszedł saletrzak a jak wiadomo jego granule "trochę" wilgoci potrzebują na rozkład wiem to z autopsji, zakładam śmiało 7-10 dni przy dobrych "wiatrach" na w pełni rozłożenie granuli tak więc mów co chcesz ale wiem że zrobiłem dobrze w tej sytuacji, dodam że na I dawkę dostał skromne 60kg N.

 

 

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Niektórzy z was jak widzę wysiali nawozy azotowe juz 3 tygodnie temu i co od tamtej pory rzepak się coś wam ruszył obudził się? Wątpię bo zimno jest i średnie temperatury dobowe oscylują około 2-3 stopni i pewnie spora część tego nawozu poszła z wodą której dużo jeszcze w ziemi jest. I tak się zastanawiam kto z was jeszcze czeka z nawozem jak będzie można spokojnie wjechać w pole bez robienia kolein bo saletra działa po 3 dniach wiec jeszcze sporo czasu bo rzepak ani pszenica ma razie nawet nie myślą o tym by się obudzić

 

Ja czekam. W środę planuje ruszyć z pierwszą dawką N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

ja bym ci radzil zaczekac z ta pierwsza dawka jeszcze ze dwa tygodnie albo caly rok to moze uzyskasz jakies 5 ton ale przez dwa lata łacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Jeżeli nie zapowiadaliby ocieplenia pod koniec tygodnia, to możesz być pewien, że czekałbym dalej. Dla porównania, jakieś 10 dni temu przy okazji siewu soli potasowej rozrzuciłem big baga saletry w dawce 250 kg/ha. Na dzień dzisiejszy nie widzę żadnej różnicy, porównując te 2ha gdzie podałem N, z pozostałą częścią pola, także nie do końca rozumiem po co się spinasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj