tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

daro189    58

Mam taki dylemat - na dobrym stanowisku wysiałem tylko 250kg saletrosanu, mała obsada rośłin, teraz troche trudno wjechać. Czy ma sens podanie później, przy drugiej dawce azotu, większą ilość saletry? planuje 250 kg, mógłbym zwiększyć do 350kg, ale czy to mogłoby mieć przełożenie na plon? celuje w 3 - 3,5 tony.

 

difenokonazol występuje jeszcze w środku score 250 i difo 250 w agrosimexie, z tym że ma rejestracje w uprawach sadowniczych, ale czy przypadkiem nie zadziałałby też w rzepaku?

Edytowano przez daro189

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jasne,że tak, trzeba tylko wcześniej wjechać z nawozem.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinoss    21

W pomorskim lipa, pada cały dzień, przymrozki zapowiadają co chwilę, ale żaden nie przyszedł. U mnie w gminie widziałem dopiero jedną osobę, która wysiała nawozy, koleiny jak cholera. A byłem dziś na rzepaku, głodny biedak. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Czyli jesli rzepak skracałem na jesień tebu + ccc to nie ma  przeciwskazań żeby zastosować caryx+tebu . Chętnie bym wzioł toprex ale rzepaku mam 3ha i 0,5l by mi zostało a dość drogi jest bo około  250zł za litr . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W pomorskim lipa, pada cały dzień, przymrozki zapowiadają co chwilę, ale żaden nie przyszedł. U mnie w gminie widziałem dopiero jedną osobę, która wysiała nawozy, koleiny jak cholera. A byłem dziś na rzepaku, głodny biedak. :)

 

Skąd wiesz że głodny mówił Ci na razie jest zimno i wegetacja nie ruszyła jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A skąd wiesz że nie ruszyła? Byłeś na polu? Już w zeszłym tygodni u nas (pomorskie) zarówno pszenica jak i rzepak puściły nowe korzenie.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Jak nie ruszyła wegetacja jeśli u mnie nawet drzewa puszczają pierwsze pąki? Myślę że nawet w województwach północno wschodnich rośliny się już obudziły. Gołym okiem tego nie widać.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Na Śląsku "gołym okiem" widać, jak rzepak zmienia się z dnia na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Napisałem wyżej. Difenokonazol jest w Toprexie a solo występuje w Porterze bodajrze. Dawka 100g s.a./ha.

Zrobię tak jak mówisz caryx te 0,7+0,7 tebu lub zwiększe do 0,8 zobaczę ile mi dokładnie tego zostało. Dam to na lepiej rozwinięte plantacje, a tam gdzie gorzej jednak tebu +ccc i chyba dołożę prochloraz tylko jakie dawki proponujesz w tym wypadku? tebu/ccc/prochloraz. porter drogawo wychodzi dawka 0,4 koło 90zł. Czy może 0,4 poreteru lepiej zadziała niż tebu+prochloraz?

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja dzisiaj podjąlem próbe ale się nie dało. Utonąłem prawie i trzeba się było ewakuować. Akurat tego roku mam na najmokrzejszym polu więc słabo to widze. Duży wpływ na plon będzie miało takie opóźnione nawożenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Na pierwsza dawke dalem 300 kg saletrosanu, planuje dac jeszcze 400 kg saletry i tu Moje pytanie czy lepiej jest dac pod koniec marca te 400kg? Czy dac 200kg kolo 15 marca i kolejne 200kg pod koniec. Jak byscie zrobili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15

Na pierwsza dawke dalem 300 kg saletrosanu, planuje dac jeszcze 400 kg saletry i tu Moje pytanie czy lepiej jest dac pod koniec marca te 400kg? Czy dac 200kg kolo 15 marca i kolejne 200kg pod koniec. Jak byscie zrobili?

 

Ja bym podzielił tą saletrę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak nie ruszyła wegetacja jeśli u mnie nawet drzewa puszczają pierwsze pąki? Myślę że nawet w województwach północno wschodnich rośliny się już obudziły. Gołym okiem tego nie widać.

 

To że u Ciebie za stodołą ruszyła nie znaczy że w całym kraju ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Na pierwsza dawke dalem 300 kg saletrosanu, planuje dac jeszcze 400 kg saletry i tu Moje pytanie czy lepiej jest dac pod koniec marca te 400kg? Czy dac 200kg kolo 15 marca i kolejne 200kg pod koniec. Jak byscie zrobili?

Ja dałem tydzień temu polifoske 21 -400 kg,dziś 200 salery ,pod koniec marca będzie kolejne 200 saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Tak na marginesie, to mamy w tym roku jakieś wymarznięcia rzepaku, czy nie...? Bo jeszcze miesiąc temu niektórzy juz wiedzieli, że napewno przesiewać będą i srali w pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zdecydowanie drugie rozwiązanie.

 

Co do tebukonazolu, to na szkoleniu Chemirolu, pokazywali badania skuteczności substancji aktywnych w zwalczaniu suchej zgnilizny czyli choroby uważanej za najgroźniejszą w rzepaku i najlepie radził sobie z nią difenokonazol.

Jakie źródło podali?, Bo jeszcze 2 lata temu podawali że tebukonazol bo go mieli w formulacji SC, teraz wzięli difenikonazol i mówią co innego.

A to jest s.a znana od wielu wielu lat.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Opierali się na jakiś badaniach. Ale Jankowski z UWM mówił podobne na jednym ze szkoleń.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Czy można wysiewać nawozy azotowe np.saletrosan saletra am.na mokre rośliny rzepaku czy nie grozi to poparzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

To że u Ciebie za stodołą ruszyła nie znaczy że w całym kraju ;)

 

wcześniej też nie pisałeś tylko o sobie.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat93    36

jak myślicie -2 starczy żeby c360 się nie zapadła w rzepaku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko    15

Ja jutro podejmuję próbę wjechania. Mazowsze. Planuję dać 400 saletrosanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Robił może któryś z kolegów w tym roku badania na N min? Jakie wyniki uzyskaliście? Bo chciał bym porównać... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj