tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaco25    300

szymileszyk ja mam taki tylko tam gdzie sarny bały się podejść :lol:  ładny rzepak


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wczoraj rozsiane 250 yara can + 100kg kizeryt + 50 kg Korn kali.

Jedna wtopa tylko ale bez linki sie nie obyło. Po za tym ok. Za 2 tygodnie RSM ...

 

Nie lepiej dać Korn Kali jak kizeryt masz 3 w jednym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511

Siemka na rzepak poszła Yara Bela Sulfun 250/ha plus 150/ha saletrosan w sumie 70% ogólnej dawki na ten rok

Aktualny stan uprawy

Piękny widać że miłeś śnieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Wczoraj udało się rozsiać Saletrosan miało być 350 kg/ha a wyszło z 380 ale chyba nie zaszkodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Ja mam rozsiewacz Strumyka równo sieje ale ciężko wyczuć dawkę. Na saletrzaku już mam obcykane :P 

Ogólnie po rzepaku dało radę posiać bo były ścieżki a reszta musi poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

A w centrum wciąż mokro i wczoraj była próba to tylko na poprzeczniaku szedł dobrze reszta 10 metrów w pole i wtopa a w niektórych miejscach jeszcze wodę widać. Wszystko musi jeszcze poczekać chociaż z 3 dni bez deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Nie lepiej dać Korn Kali jak kizeryt masz 3 w jednym

Głownie chodziło mi o siarkę. Potas dostał na jesień. A KK ma 12,5 % siarki..Kizerit ma 50 %..

Dlatego taka decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Granulacja Saletrosanu jest podobna to Polifoski 8? Bo mam tabelę orientacyjną ale niema tam Saletrosanu ale jest polifoska. Albo pod jaki inny nawóz nastawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

prawie taka sama tylko poli bardziej kształtna, zachowuje okrągły kształt a saletrosan bardziej odbiega od kształtu kuli.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Zależy od stanu plantacji, ale tak przy ok 10-15cm wysokości roślin.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To już będzie po  ptakach rzepak skracasz jesienią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Prawda. Wiosenna regulacja ma na celu wyrównania plantacji i ewentualne pobudzenie pędów bocznych do wzrostu a przychamowanie pędu głównego, ale efekt ten jest pożądany tylko wtedy gdy mamy kiepską obsadę.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Rzepak skracałem jesienią caryxem teraz chce skrócić toprexem.

A obsada jest faktycznie kiepska bo może 10-20 roślnin na m2

Edytowano przez kamilc017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Prawda. Wiosenna regulacja ma na celu wyrównania plantacji i ewentualne pobudzenie pędów bocznych do wzrostu a przychamowanie pędu głównego, ale efekt ten jest pożądany tylko wtedy gdy mamy kiepską obsadę.

 

Jakie dawki tebu+ccc polecasz? dodam, że nie regulowałem na jesień 

Jakie dawki caryx+tebu to tego mi też trochę zostało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4606

znów leje intensywnie szkoda ze nie próbowałem rozsiać w sobotę   

Edytowano przez Roman176

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie wiem czy po takiej jesieni tebukonazol nie będzie za słaby. Sam bym go nie zastosował. Zresztą nie wiem czy wogole regulacja ma sens skoro jesienią była odpuszczona. Sam w takim przypadku zastosował bym Tilmor, ale skoro masz Caryx to go zużyj, trzeba by chociaż te 0,7l dać + 0,7-0,8l Tebukonazolu 250. No ale to też zależy od stopnia rozwoju plantacji.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

no właśnie jak to jest...??? Parę stron wcześniej czytałem artykuł odnoście tebukonazolu i procholazu, gdzie napisane było iż nie ma nic równie skutecznego jak te dwie substancje...

biły na łeb każdą inną, a cena jak wiadomo jest również uznawana za atrakcyjną, więc jak to w końcu jest z tym tebu?::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Ja też zadam pytanie, czy opłaca sie stosować caryx w pełnej dawce 1L, czy może lepsze dzialanie fungicydowe można by było otrzymać w caryx 0.7l + tebukonazol 0.7l, bo ta dawka caryx powinna zadziałac wystarczająco jeśli chodzi o regulację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Zdecydowanie drugie rozwiązanie.

Co do tebukonazolu, to na szkoleniu Chemirolu, pokazywali badania skuteczności substancji aktywnych w zwalczaniu suchej zgnilizny czyli choroby uważanej za najgroźniejszą w rzepaku i najlepie radził sobie z nią difenokonazol.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

A w jakim środku kupić można czysty difenokonazol i ile gram go stosować?
I w zwalczaniu jakich chorób tebukonazol jest słabszy od difenokonazolu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Napisałem wyżej. Difenokonazol jest w Toprexie a solo występuje w Porterze bodajrze. Dawka 100g s.a./ha.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj