tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

TheBociek1996    598

Wilchelm chodzi mi o przymrozki ktore były non stop przez ostatni tydzien grudnia, styczeń i połowa lutego. Przynajmniej u mnie


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Czy saletrosan + Korn Kali bądź Sól potasowa luveny można podać razem?

 

A dlaczego niby nie można?

Edytowano przez panczo1922

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Wilchelm chodzi mi o przymrozki ktore były non stop przez ostatni tydzien grudnia, styczeń i połowa lutego. Przynajmniej u mnie

No ale co to zmienia? W dalszym ciągu to tylko Luty, więc jaka długa zima?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ja w niedzielę pobierałem próby na Nmin 0-60 cm i bez problemu laska wchodziła... Wczoraj o dziwo udało się podać w rzepaku 450 sulfanu bez najmniejszej koleiny, ale w pszenicy tak różowo już nie było.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Witam wszystkich. Chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych odnośnie nawożenia rzepaku. Sieje go u siebie pierwszy raz. Pogoda prawdopodobnie w tym tygodniu pozwoli wjechać w rzepak więc chciałbym zapytać co mu podać teraz no i jak go dalej prowadzić? Na jesień poszło pod korzeń 300 kg/ha polifoski 6 następnie po ok 3 tyg dolistnie Siarczan mg 5% roztwór z 10% roztworem mocznik i do tego mikroelementy do rzepaku. Dokarmianie dolistnie powtorzylem po 2 tygodniach tym samym zestawem. Teraz pytanie co dalej? I jak z jego ochroną? Był opryskiwacz zaraz po siewie jednak gdzie niegdzie powychodzily samosiewy. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

@gen jak Ty ujechałeś? Mokro ze hoho jakim zestawem rozlewałeś? Czemu taka dawka startowa? Odczytaj wiadomość na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelo430    2

Witam , wczoraj na rzepak wysiałem Kieserit w ilości 150kg /ha. Chwiałbym się dowiedzieć czy na drugą dawkę dać saletrę czy saletrosan co będzie lepszym rozwiązaniem . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako ze już miałem ustalone co i w jakiej dawce będę dawac, ale ze jeszcze u nas nie da się wyjechać w pole , chociaż wczoraj i dzisiaj ponad 10 C i ze jeszcze nie mam nawozu to się zastanawiam czy lepszy na rzepak będzie salatrosan 26 czy może polifoska 21 ? Niby polifiska ma mniej azotu, ale odrobine więcej ma siarki i jeszcze 4% magnezu... Co mi poradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

nie wiem Panowie jak Wy rozsiewacie, czytałem że na dolnym śląsku rozsiewano teraz czytam Lubelszczyzna, ja dziś zasiliłem PK  TUZ i chciałem wjechać pusto C355M na pszenicę to na uwrociu gdzie zagęszczone bardziej i koło rowu to wjechałem przodem i wycofałem ale było mokro, potrzeba z 3-4 dni bez opadu, dodam że gleba lekka i bardzo lekka, przepuszczalna


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

@gen jak Ty ujechałeś? Mokro ze hoho jakim zestawem rozlewałeś? Czemu taka dawka startowa? Odczytaj wiadomość na priv.

Ja  sieję rzepak pasowo w stojące ściernie,ta słoma jest również w ścieżkach i bardzo dobrze się po niej jeżdzi  wiosną ,jak po dywanie ,dzisiaj miałem lać na pszenicę a tam się lepi i trzeba czekać,lałem opryskiwaczem  2500 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

w sobote na lekkim mrozie poszło 200 kg/ha saletrosanu a dziś 200l/ha rsm 28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

 

Witam , wczoraj na rzepak wysiałem Kieserit w ilości 150kg /ha. Chwiałbym się dowiedzieć czy na drugą dawkę dać saletrę czy saletrosan co będzie lepszym rozwiązaniem . 

 

O ile mi wiadomo kieserit nie ma w sobie azotu a wiec będziesz siał dopiero 1 dawkę azotu. Zależy w jaki plon celujesz i ile dałeś siarki na jesien. Przelicz na podstawie wymagan pokarmowych rzepaku czy zaspokoiłes jego wymagania na siarke w zależnosci od plonu jesli tak to siej saletre jesli nie saletrosan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

w sobote na lekkim mrozie poszło 200 kg/ha saletrosanu a dziś 200l/ha rsm 28

 

jak dziś w Opolskim się rozlewało RSM?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

O ile mi wiadomo kieserit nie ma w sobie azotu a wiec będziesz siał dopiero 1 dawkę azotu. Zależy w jaki plon celujesz i ile dałeś siarki na jesien. Przelicz na podstawie wymagan pokarmowych rzepaku czy zaspokoiłes jego wymagania na siarke w zależnosci od plonu jesli tak to siej saletre jesli nie saletrosan.

Jesienne nawożenie zamyka się jesienią, wiosnę liczy się na nowo.

 

Ja przyjmuje wiosną ok 10kg S/ha na 1t plonu.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

jeśli chodzi o S to bierze się przecież potrzeby pokarmowe na 1t nasion wraz z słomą na cały okres wegetacji, pobranie jesienne jest niewielkie.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

jak dziś w Opolskim się rozlewało RSM?

 

nie było tragedii ursus 3512 + 1200L zaczepiany opryskiwacz dawał rade, pod lekkie wzniesienia jednak mial co robic

Edytowano przez JozeF84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

No i po sianiu saletrosanu. Dzisiaj planowałem rozsypać bo fajnie obeschło, a ty deszcz. Dalej conajmniej do soboty będzie czekanie, a rzepak nie czeka.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

master a już było w miarę fajnie na polach... Dzisiaj jak by nie popadało to jutro można by było wjeżdżać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jesienne nawożenie zamyka się jesienią, wiosnę liczy się na nowo.

 

Ja przyjmuje wiosną ok 10kg S/ha na 1t plonu.

Wydaje mi się ze nie do końca masz rację. Czyli co potas i fosfor i inne składniki aplikujesz wiosna na nowo ? Nigdzie nie jest napisane według Twojej teorii składniki pokarmowe obliczasz tak jak proxy pisze ilość ton razy zapotrzebowanie pokarmowe i to jest na cały okres wegetacyjny bez jakichś podziałów na wiosnę i jesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie sprecyzowałem chodzi o N i S.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Przecież w szacowaniu dawki N uwzględnia się jesienne pobranie... 

Edytowano przez ogar118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie zawsze, byłem na dwóch szkoleniach na których osobno omawiano jesienne i wiosenne nawożenie.

Chociaz faktycznie na innym ta kwestia była omawiana całościowo.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Dawka jesienna to kwestia bardzo indywidualna. Ja osobiście podaję N tylko w polifosce a reszta idzie z obornika. Ale przy ustalaniu dawki wiosennej czy to schonberger czy grzebisz uwzględniają jesienne pobranie i o tę ilość odpowiednio pomniejszają wynik uzyskany z pobrania na tonę * spodziewany plon. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj