tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysztof97    0

Do kiedy można wysiewać sól potasową? Wpływa ona znacząco na plon? W jakich dawkach wysiewacie?

Na wiosnę dałem 300kg polifoski 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Tomek90

Zerknąłbyś na te moje foty wyżej ... Miałeś kiedyś tak uszkodzony rzepak...będzie coś złego czy raczej lipa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Zebym ja miał tylko tak uszkodzony to bym do góry z radości skakał. Nic się nie martw będzie ok. zobacz na mój kilkanaście postów wyżej


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundza150    6

Kolego miałem dwa lata temu da Vinci konkretnie zjedzony przez sarny sterczały kikuty miejscami stożek zjedzony.. Plon nie był zły 4.8 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

W sumie to mnie nie dziwi że ludzie się boją siać. Dzisiaj byłem po laski do pobrania gleby u kolesia z okręgowej stacji to mnie uraczył stwierdzeniem że przed 1 marca w ogóle z rozsiewaczem nie powinienem w pole wjeżdżać (sól itp). Oczywiście powiedziałem co o tym myślę ale raczej nadal obstaje przy swoim. W domu jeszcze ustawę przeglądałem ale nadal twierdzę że można siać co się chce poza pewnymi wyjątkami.

 

Dopiero od pierwszego marca wolno wysiewać jakiekolwiek nawozy. A wy robicie to wcześniej? Jak sąsiad nie doniesie to tylko zapis w rejestrze działań rolnośrodowiskowych się liczy. A jak doniesie to przecież można ciągnikiem dla przyjemności po polu jeździć. Saletra szybko się rozpuszcza, a kontrola w tym samym dniu co donos nie przyjedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A możesz pokazać rozporządzenie mówiące o tym?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Dopiero od pierwszego marca wolno wysiewać jakiekolwiek nawozy. A wy robicie to wcześniej? Jak sąsiad nie doniesie to tylko zapis w rejestrze działań rolnośrodowiskowych się liczy. A jak doniesie to przecież można ciągnikiem dla przyjemności po polu jeździć. Saletra szybko się rozpuszcza, a kontrola w tym samym dniu co donos nie przyjedzi

Jeżeli był by zakaz to kontrola pobierze próby gleby i tak cię dojdą.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Nie chce mi się szukać, od ilu już lat obowiązują te same przepisy odnośnie stosowania nawozów, a okazuje się że chyba większość rolników nadal nie ma o tym bladego pojęcia i co roku na przełomie zimy/wiosny rozgłaszają te same bzdury o zakazach, nakazach, prikazach, itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

W sobotę poszła sól ok 120 kg na ha, ale na jednej działce chwila zawachania i wtopa gotowa by była. Wyrwało bruzdy na 25-30 cm... Porażka


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

już trak nie srajcie w gacie bo aż żal to wszystko czytać....

Kur.. rozbitego Tupolewa tak nie badają, a tu jakieś próby komisji na zawartość azotu w glebie i to z określeniem kiedy było siane...

proszę was......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

No naprawde przesada już teraz z tymi przepisami ja uważam że jak nie ma śniegu i ziemia rozmarznięta i zastoisk wody to czemu nie można siać skoro wiosna pełną gębą . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

U nas dzisiaj w gminie kreci się samochód z arimr. Mówiło to kilku rolników jak faktury za paliwo nosiłem. Nie wiadomo o co chodzi dokładnie ale chyba sprawdziają rolnośrodowiskowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

muszę 5 ha rzepaku poprawić od przytuli, Galera ? warto poprawiać, jak się idzie to czasami się przytulia znachodzi czyli na polu pewnie trochę tego jest.

Czy Galera ma na wiosnę jakiś wpływ negatywny na rzepak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jak ładny rzepak to zagłuszy. U mnie tez widziałem ze przytuli nie załatwiło w 100% w poprzednich latach ale pózniej jak kosiłem to jej nie było widac  albo była taka mizerna przy ziemi, z rzepakiem jak zacznie rosnac to nie ma szans


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Ma szanse, i to spore.. Łan rzepaku to doskonała podpora dla roślin przytulii, potrafi wyjść ponad łan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Ja zeszłego roku poprawiałem galerą i skutków ubocznych na rzepaku nie zauważyłem a przytulie dobrze zwalczyło ale w tym roku też będę poprawiał bo jednak jest . Najbardziej martwi mnie to że w polu jeszcze mokro i musze jeszcze pare dni odczekać z saletrosanem a rzepak już ruszył i czeka na azot . A nie będę znowu kolein robił . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Zawsze pryskałem metazanex + command i ta przytulia raczej nie była w pełni sił,  ale byla 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

asmodan rzepak masz ładny pomimo przygryzień, dużo było by tu pisać ale w skrócie śmiało ruszaj z azotem, mam bardzo duże doświadczenie w tym zakresie gdyż moje wszystkie pola są narażone na zwierzynę głównie jelenie i sarny, w skrajnych przypadkach tylko decyduję się na radykalny zabieg jakim jest orka i likwidacja plantacji.

 

Co do stosowania nawozów MINERALNYCH:

 

Stosowanie nawozów mineralnych:
na OSN

  • nie wolno stosować nawozów azotowych w terminie od 1 grudnia do końca lutego

poza obszarami OSN

  • nawozy mineralne można stosować przez cały rok.

NIE NALEŻY NAWOZIĆ ROŚLIN GDY GLEBA JEST:

  • zalana wodą,
  • pokryta śniegiem,
  • zamarznięta do głębokości 30 cm i więcej (jeśli zmarzlina sięga płycej, nawozy można stosować).

Nawozów mineralnych nie można stosować podczas opadów deszczu.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a na wiosne dobry oprysk od chwastow bo na jesieni bylo pryskane ale jednak jest troche chwastow trzeba bedzie poprawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

ja tam tobołków, tasznika i gwiazdnicy się nie obawiam, najbardziej tylko o przytulię i chaber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

chaber kwitnie w kolorze niebieskim i fajnie to wygląda na żółtym łanie rzepaku a przytulia to w jakim kolorze kwitnie

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Skutków ubocznych po galerze nie widać gołym okiem, wszystko pokazuje po tym waga. Za duży stres dla rapsu. Jeszcze jakby udało się w czesnych fazach rozwojowych, ale ten środek potrzebuje chyba średniej dobowej +8 i wykluczony przymrozki. 

 

Przytulię chyba słabo bierze galera. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

kurde ale widzę że na tym kawałku trochę tego jest, rzepak powinien być ładny jak dostanie N ale do tej pory badyle nieźle będzie szaleć.

Dzisiaj nie które rośliny przytuli miały ok 5cm a niektóre dopiero kiełkowały.

Tomek mówisz że Galera  jednak jakoś wpływa? boję się tego właśnie tego ;/


Jak ładny rzepak to zagłuszy. U mnie tez widziałem ze przytuli nie załatwiło w 100% w poprzednich latach ale pózniej jak kosiłem to jej nie było widac  albo była taka mizerna przy ziemi, z rzepakiem jak zacznie rosnac to nie ma szans

dziwne  bo command ładnie ją wyniszcza, ja w tym roku będę leciał wszystkie górne dawki herbicydów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Co tam Pany, słonko ładnie świeci, pola obsychają, jacyś odważni z Lubelszczyzny próbowali na pole ruszać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj