tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kula07    163

A ile dałeś na hektar?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dokładnie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ktoś tu pisał że żeby postać nawozy potrzebny przymrozek rzędu -7 stopni to jakieś brednie wczoraj bylem na polu przymrozk -3 tam gdzie było jeźdźone jesienią na ścieżkach twardo tam gdzie nie jeżdzone bagno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Zalezy od regionu ja dzis chcialem siac ale dalej o 4 rano poszedlem przy -2 wszedlem nogami to sie zapadalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Wczoraj posiałem saletrosan i zaksan o 6 rano ledwo przejechałem a na 20 arach musiałem sypnąc ręcznie bo masakra z błotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

My nie wjeżdżamy na pole bo nie wyjedziemy. Niech troche przewieje bo są bagna na polach.

Na pierwsze pójdzie saletra 200kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

u mnie w piatek wieczorem bylo -2 i juz o 23 szlo latac z rozsiewaczem ale tylko po sciezkach o jak sie zjechlo ze sciezki to zaraz ciagni sie zapadal. konczylem o 11 rano to juz bylo blotnisto bo slonce rozpuszczalo ale rzepaki i jedna pszenice udalo sie obsypac :)

Edytowano przez crazy29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ja o 5 rano dziś wstałem, rzut oka na termometr i dalej spać :( Było ok 1 stopień na plusie, a wczoraj w nocy jakiś deszcz, śnieg i średnio to widziałem. Narazie pozamiatane pewnie na cały tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

Tomasz Wasilewski tvn meteo zapowiada wiosne.Tak że,dobrze że posiany saletrosan wczoraj!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

witam mam pytanie odnośnie terminu stosowania nawozów azotowych czy u was tez spotkaliście się z czymś takim jak konfiskata dopłat  (u mnie w okolicy w tamtym roku  koleś w połowie lutego wjechał w rzepaki i pszenice z azotem i miał kontrole  i podobno całe dopłaty mu zabrali )\

a jak jest u was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Małem dać 100 kg Kizeryt + 100 Korn Kali + 250l RSM 32......
Ale sie zastanawiam czy nie dać Huard 365+1... ( powód nie mróz .....sarny....)
Nie wiem ci robić może ktoś miał już taki przypadek. Dodam ze korzenie zdrowe...
Ale tam gdzie środek wyżarły to chyba plonu z tego nie będzie....
Na jednym ze zdjeć jest jakieś zielsko....przepuścił oprysk jesienny....podobne to jest do ślaza....ale to chyba nie to..

post-97912-0-28965700-1488134636_thumb.jpeg

post-97912-0-69414700-1488134656_thumb.jpeg

post-97912-0-67600400-1488134818_thumb.jpeg

post-97912-0-14627300-1488134876_thumb.jpeg

post-97912-0-99104800-1488135277_thumb.jpeg

post-97912-0-63568700-1488135325_thumb.jpeg

Edytowano przez asmodan28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

nie prawda u nas wczoraj bylo -3/4° i jezdzili z rozsiewaczami nie topili sie

A ty dalej czekasz na oklaski, ale to dobrze mój zysk twoja strata hehe.

 

-3 to na meliorowanych działkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

witam mam pytanie odnośnie terminu stosowania nawozów azotowych czy u was tez spotkaliście się z czymś takim jak konfiskata dopłat  (u mnie w okolicy w tamtym roku  koleś w połowie lutego wjechał w rzepaki i pszenice z azotem i miał kontrole  i podobno całe dopłaty mu zabrali )\

a jak jest u was ?

Tak w tym tygodniu mają być wzmożone kontrole więc lepiej się wstrzymać jak zobaczą te koleiny na polu to po dopłatach  :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

U nas całą gmina jest w OSN wszyscy czekamy na pierwszego marca ,rozsiewacze podczepione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Tak w tym tygodniu mają być wzmożone kontrole więc lepiej się wstrzymać jak zobaczą te koleiny na polu to po dopłatach :wacko:

A czemu mają zabierać?

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

W sumie to mnie nie dziwi że ludzie się boją siać. Dzisiaj byłem po laski do pobrania gleby u kolesia z okręgowej stacji to mnie uraczył stwierdzeniem że przed 1 marca w ogóle z rozsiewaczem nie powinienem w pole wjeżdżać (sól itp). Oczywiście powiedziałem co o tym myślę ale raczej nadal obstaje przy swoim. W domu jeszcze ustawę przeglądałem ale nadal twierdzę że można siać co się chce poza pewnymi wyjątkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No właśnie, to jest tak, że jeden powie, drugi usłyszy, trzeci powie dalej ale żaden nawet nie zajrzy w ustawę i w eter idzie, że nie można.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

@tomek a tobie sie gosciu nudzi ze sie zajmujesz cudzymi sprawami ? wez sie puknij w ten glupi leb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj