tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

michael31    36

Panowie jak sadzicie w pierwszej dawce jak dam saletre i mocznik bedzie ok dodam ze 5 głównie i 6 klasa i dawka okolo 150 saletry i 100 mocznika ? Dodam że okolo 1,8 ha chce dac w dwóch dawkach 650 saletry i 400 mocznika Bedzie dobrze ?

 

Jeśli to jest 5 i 6 klasa to jaki jest sens dawać tyle azotu, z twoich planów wychodzi że planujesz dać 225 kg azotu na hektar, ja na 4 klasie nie daje więcej jak 210 kg N/ha , w jaki plon celujesz 5 ton na 5 klasie bądź realistą, na 5 klasie ja bym się cieszył jak bym uzyskał 3 może 3,5 tony z hektara, szkoda kasy lepiej daj mniej azotu (ja bym na 5 klasie nie dawał więcej jak 150kg N/ha nie widzę sensu a do tego dorzuć mikroelementy bor, żelazo, miedź, mangan, cynk, molibden, i nie dawaj mocznika na pierwszą dawkę lepiej daj więcej saletry, a mocznik możesz dać lepiej na drugą dawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie było -4 ale cienko sniegu i jak wszedłem w pole to buty sie zapadły Nie było szans na rozsianie :( A ogólnie to woda jeszcze stoi w sciezkach. Jak bedzie ciepło troszke obciagnie   to mo ze akurat jakis przymrozek wtedy ze 2-4stopnie i bedzie mozna latac :) szpadlem próbowałem kopac to na sztych wchodzi dalej albo ubite albo zamarzniete :)  Nie wazne czy sciezki czy nie jezdzone.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Dziwią cie opady śniegu w lutym?  Ja bym sie nie zdziwił jak jeszcze przyjdzie nie ciekawa pogoda w marcu i tylko problem będzie z wczesnie podsianymi uprawami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4

Pomimo, że w czwartek dolało 15 litrów, wczoraj w dzień 5, przymrozek był ok -2C to udało się rozsiać nawóz bez najmniejszych problemów. Rzepak załatwiłem cały, planowałam dać 350 kg Saletrosanu wyszło ponad 330 (czyli w granicy błędu), dodatkowo obskoczyłem 10ha pszenicy.

Będzie vlog z akcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dziwią cie opady śniegu w lutym? Ja bym sie nie zdziwił jak jeszcze przyjdzie nie ciekawa pogoda w marcu i tylko problem będzie z wczesnie podsianymi uprawami.

Równie dobrze cały marzec może być deszczowy z temperaturą +10 i co wtedy z plantacjami nie zasilonymi?

 

Nie ma co gdybać.

 

Vlogu nie będzie, trochę zaspałem i nie zabrałem kamery. Jutro chciałem coś nagrać, ale wychodzi na to, że nie będzie przymrozku w nocy więc nie będę rozsiewać nawozów.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Równie dobrze cały marzec może być deszczowy z temperaturą +10 i co wtedy z plantacjami nie zasilonymi?

 

Nie ma co gdybać.

 

Vlogu nie będzie, trochę zaspałem i nie zabrałem kamery. Jutro chciałem coś nagrać, ale wychodzi na to, że nie będzie przymrozku w nocy więc nie będę rozsiewać nawozów.

 chciałeś w niedzielę siać nawóz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Chciałem.

Kościół też bym zaliczył więc o moja Wiarę się nie martw.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Chciałem.

 

Kościół też bym zaliczył więc o moja Wiarę się nie martw.

o wiarę nie martwię się , ale o duszę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

o wiarę nie martwię się , ale o duszę

A co Ty ksiądz?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

To niech ktoś mi powie , dlaczego nie dają Siarki i mają plony rzepaku 4 tony ?

tez z kolegę zachodzimy w głowę o co chodzi. On ma sporo ha , wszystko robi książkowo . uprawia też  usługowo znajomym kilka ha i jest tam wszystko stosowane  w minimum poweidzmy że ekstensywna uprawa , a plony wcale nie odbiegają od jego plonów. zasobność gleby  nie wchodzi w grę

A co Ty ksiądz?

nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

To się o mnie nie martw, wiem co robię.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Dzisiaj rozmawiałem ze znajomym, który pracuje u miejscowego obszarowca, to na 2 w nocy byli umówieni do wyjazdu w rzepak.. Ale młody obszarowiec po północy pojeździł Hilluxem po polach i stwierdził że nie da rady, przymrozek w ok. -1°C. Dzisiaj o północy mieli ruszać, ale też odwołane, temp. podobna, Jaśki z Amazonkami zapadłyby się po osie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

To się o mnie nie martw, wiem co robię.

Pozdrawiam  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

od razu mozesz dac ja tak daje :)

 

 

Ja tam bym z saletra poczekal jeszcze jest luty, W siarczanie tez jest azot to na poczatek wystarczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroslaw123    4

W tym roku mam 15 ha. rzepaku i myślałem o cięciu kosztów ... Ale z racji że u mnie FLORA nie posiada Saletrosanu to kupiłem KIZERYT... Dodatkowe koszta a zwyżka plonu nie pewna 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czemu niepewna  ? Saletrosan lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam mam takie pytanie odnośnie saletrosanu 26 siałem wczoraj go na rzepak zostało m jeszcze 500kg tego saletrosanu i chciałbym go jeszcze raz dać na rzepak tylko teraz nie wiem kiedy czy na przyszły tydzień jeżeli bedzie jakiś mróz będzie dobrze go posiać czy dłużej poczekać bo może tydziań to za mało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A ile masz tego rzepaku?

Ja na kawałku dałbym w celach "doświadczalnych" jako taką III dawkę przed wytworzeniem przez rośliny paków.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj