tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marekc    65

ja pierwszy azot rzuciłem 15.02 na zamarznięte teraz do marca zapowiadają deszcze


Jedyne co mnie kręci to karuzela !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

ja bede sypal siarczan 300kg a potem saletre na 1 dawke ok 200 kg ale to dopiero w marcu raczej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekc    65

ja bede sypal siarczan 300kg a potem saletre na 1 dawke ok 200 kg ale to dopiero w marcu raczej ;)

 

na twoim miejscu zamienił bym  proporcje 300 saletry i 200 siarczanu i w drugiej dawce 300 saletry


Jedyne co mnie kręci to karuzela !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Po .uj tego siarczanu tyle walicie ? Ph macie za wysokie, czy co..? U nas w okolicznych punktach to od kilku sezonów handlarze nawet tego nie sprowadzają, jedynie u jednego w ubiegłym roku znalazłem ( miał jedną paletę jako adjuwant to glifosatu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

To nie jest tak, że ziemia sie zakwasza od samego zastosowania nawozu. Z nawozu do gleby uwalniaja sie jony (W przypadku siarczanu amonu - jon amonowy i siarczanowy ),  gdy sa w glebie to mają na nią wpływ , gdy zostaną pobrane przez rośliny to już nie są w roztworze glebowym i ich zakwaszający (czy zobojętniający w przypadku np jonu wapniowego i magnezowego) wpływ w glebie ustaje. Potem oczywiście z resztkami pożniwnymi wracają do gleby i znowu mają wpływ na pH.

 

Dlatego ważne jest zbilansowane nawożenie , a że rzepak jest rośliną siarkolubną to jakoś te siarkę mu trzeba podać i czy to będzie siarka z kizerytu, siarczanu amonu czy saletrosanu to każdy wprowadza zwykle mniej wiecej 40-50kg/ha S .

 

A czemu siarczan amonu ludzie stosuja? bo tak wychodzi najtaniej  , sporo taniej wychodzi rozwiazanie siarczan amonu +saletra niz saletrosan

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Moim zdaniem wychodzi tak samo a nawet drożej potównując że trzeba robić choćby 2 przejazdy. I ogólnie siarczan się źle rozsiewa szczególnie na większe odległości to jest dla mnie tragiczny nawóz pod tym względem i lepiej gotowy saletrosan.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinoss    21

Panowie, mogę zmieszać Korn Kali z siarczanem magnezu, np Magsulem? Bo chcę zwiększyć % zawartość magnezu i siarki. Słyszałem, że niektórzy tak mieszają sól potasową + magsul i jest ok, ale jako, że już kupiłem KK to chcę to zmieszać z siarczanem, żeby pokryć zapotrzebowania, bo gleba średnio zasobna w składniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

saletrosan odradzil mi doradca mowil ze jest mocno przereklamowany tam sie placi za nazwe....
co do siarczanu to ja stosuje co roku ok. 300kg na start i wg mnie jest to dobre rozwiazanie a saletre rozkladam na 2 lub 3 dawki. a jak macie problemy z rosiewaniem to moze czas zmienic rozsiewacz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Może z tym siarczanem albo kizeryt  spróbuje na przyszły rok a w tym leci  saletrosan na pierwszą dawke . Nie wiem ale czemu niby jest  przereklamowany i do niczego  :blink: . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

nie napisalem ze jest do niczego poprostu mowil ze jest to nawoz mocno reklamowany i cena nie jest adekwatna do tego co sie w nim faktycznie znajduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3492

Cz polifoska 21 może być na 1 zabieg? i w jakiej ilości?

Ja sieje 350 kg ,najwcześniej jak sie da

 

Daj sobie spokój z Polifoska 21 lepiej Saletrosan

Siałem oba na jednym polu do porównnania ,niewidze różnicy w działaniu ,przy wczesnym sianiu na przedwiośniu ,więc sieje polifoske bo tańsza i dodatkowo magnezu troche ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

widzę że na jednym polu sporo mi zostało gwiazdnicy pospolitej i chyba tasznika, albo chabra mylam trochę te mniejsze rośliny. Warto na wiosnę te pole poprawić herbicydem czy sobie odpuścić ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

saletrosan odradzil mi doradca mowil ze jest mocno przereklamowany tam sie placi za nazwe....

co do siarczanu to ja stosuje co roku ok. 300kg na start i wg mnie jest to dobre rozwiazanie a saletre rozkladam na 2 lub 3 dawki. a jak macie problemy z rosiewaniem to moze czas zmienic rozsiewacz ;)

jak saletrosan to mieszanka siarczanu i saletry to co z nim moze byc nie tak ?Niech sie pierdolnie ten doradca w głowe i to zdrowo.Ja na jesien płaciłem za saletrosan 820 brutto a siarczan ten grubszy był po 760 w tym ze w saletrosanie jest wiecej azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1964Junak    0

Odmiana Artoga, stan z wczoraj. Śnieg jeszcze całkiem nie zszedł. Z nawozami jeszcze czekam, na start pójdzie saletrosan ok 350kg/ha później saltera kędzierzyńska niecałe 400kg/ha. Co o tym sądzicie?

post-145648-0-60335600-1487694944_thumb.jpg

post-145648-0-26722400-1487695052_thumb.jpg

post-145648-0-11448700-1487695134_thumb.jpg

post-145648-0-29540100-1487695252_thumb.jpg

Edytowano przez 1964Junak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

a jak macie problemy z rosiewaniem to moze czas zmienic rozsiewacz ;)

 

A co tu ma do rzeczy rozsiewacz skoro to wina granulacji nawozu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3492

jak saletrosan to mieszanka siarczanu i saletry to co z nim moze byc nie tak ?Niech sie pierdolnie ten doradca w głowe i to zdrowo.Ja na jesien płaciłem za saletrosan 820 brutto a siarczan ten grubszy był po 760 w tym ze w saletrosanie jest wiecej azotu

A w siarczanie więcej siarki  w siarczanie 24 S, a w saletrosanie tylko 13 S

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

A w siarczanie więcej siarki  w siarczanie 24 S, a w saletrosanie tylko 13 S

dlatego lepiej zakwasza ziemie,o rozsianiu nie wspominajac bo to katastrofa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Junak rzepak piękny, w jaki plon celujesz?

 

Ja zakupiłem saletrosan 26 po 880zł br. w 2011r stosowałem siarczan amonu krystaliczny na I dawkę, problem był z dorzuceniem nawozu. Jeśli chodzi o siarczan magnezu to od jakich producentów stosujecie? z Tarnobrzega?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Junak rzepak piękny, w jaki plon celujesz?

 

Ja zakupiłem saletrosan 26 po 880zł br. w 2011r stosowałem siarczan amonu krystaliczny na I dawkę, problem był z dorzuceniem nawozu. Jeśli chodzi o siarczan magnezu to od jakich producentów stosujecie? z Tarnobrzega?

ja dawałem na jesien pod rzepak po 150kg tego siarczanu z tarnobrzegu, sam jestem ciekaw czy cos magnez poskoczy etc ,zrobi sie badania cos bede wiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

co wy macie za problem z tym siarczanem u mnie zadnych problemow z rozsiewaniem nie ma.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

co wy macie za problem z tym siarczanem u mnie zadnych problemow z rozsiewaniem nie ma.....

a na ile metrów rzucasz? i czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj