tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

kamilc017    163

Podobno w następnym tygodniu od środu temperatury do +6 woj. lubelskie ciekawe czy ruszą co nie którzy z nawozami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co można zasiać po rzepaku ozimym który wymarzł a był pryskany mieszanką Navigator + Rego na jesień, żeby przyniosło jakiś sensowny zysk? Dodam że pole 4/5klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Jeśli będzie potrzebował to łyknie wszystko - proste. 

Wszystkiego nie łyknie ale i tak warto nawozić pogłownie ,ten nawóz nie zniknie to co nie zostanie wykorzystane przez rzepak będzie pod następną uprawę,mądre książki zalecają nawozić rzepak z pewnym zapasem składników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRusak    0

Właśnie oglądałem na Youtube filmik z siania nawozu w 2017 m.in na rzepak. Napisane jest że rozsiewany jest Kainit (K- 11;MgO - 5; Na - 27; SO3 - 10;. Ma ktoś doświadczenie w stosowaniu tego nawozu na rzepak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

ja już nie mam sił na te sarny. Dzisiaj i wczoraj było ich ponad 50, 10 ha pokopane aż do ziemi, na resztę pól aż mi się nie chce jechać.

Pierdo*one darmozjady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kup psy myśliwskie jak je kilka razy pogonią to się wyniosą najlepiej jagterirey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

wątpię żeby się wyniosły. Któregoś razu wygoniłem ich pare km dalej i w raz na drugi dzień przyszły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesiu19911    25

Dolnoslaskie powiat Oławski wczoraj bardzo duzo rolnikow ruszylo z nawozami i na rzepak i na pszenice,jeczmien. Od kad pracuje na rolnictwie to tak wczescnie nie sialem nawozow, przewaznie 20-25.02. Ciekawe kto wygra na tym ci co sieja czy ci co czekaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    837

mnie tam nie rusza że ten sieje czy tamten. Ja ruszam po 20 lutego jak co roku i to jak będą sensowne warunki na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseihc    28

Od połowy lutego znaczne ocieplenie pokazuja i chciałem sie zapatyć czy siać już saletrosan na rzepak bo jak puści to potem nie wjedzie tak szybko panowie jak radzicie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

Ja czekam aż ziemia trochę roznarznie. I po przymrozku pojadę . Już raz widziałem płynący nawóz zastosowany na mocno zamarznięta glebę . Teraz w czasie odwilży też nawóz może popłynąć z resztkami śniegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Ostatni tydzień lutego niby bardzo ciepły bo nawet 14 stopni w dzien w małopolsce w co nie wierzę za bardzo i zero przymrozków z kolei początkiem marca mają być przymtozki do -5 to spoeszyć się nie ma za bardzo co. Są to prognozy długoterminowe także nie ma się co napalać.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

Ja chyba w połowie tygodnia wezne się za siew soli potasowej . Dzisiaj niby ładna pogoda ale -5 i wiatr nieprzyjemny i o dziwo saren jakoś nie widze na polu żeby szkody robiły . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseihc    28

U mnie też sarny zjadły całe pole ale był skracany i tylko liscie zjedzone może odbije.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wątpię żeby się wyniosły. Któregoś razu wygoniłem ich pare km dalej i w raz na drugi dzień przyszły

 

Czym je goniłeś Quadem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

Powiat wrocławski też się z nawozami wczoraj ruszył, nie zastanawiam się kto wygra czy przegra siejąc nawozy 10 lutego - dla mnie za wcześnie, teraz i 2-3 tygodnie różnicy w siewie nawozów a w żniwa i tak wszyscy kosimy w przeciągu kilku dni, jak ruszy wegetacja to trzeba sypać i tyle! a dla tych co mają problemy z wjechaniem - c330 i stara amazonka 0,5t (wrażenia bezcenne) wejdzie wszędzie - sam nie mam ale nie mam tez problemów z wjazdem na pola. czekam do 20 lutego i wtedy podejmę decyzje czy sypać czy w prognozowo gorącym lutym podkuć buty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

ale pytanie z jakimi nawozami ruszyli, bo może to być np. P, K, S albo wapno a nie koniecznie N


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Czym je goniłeś Quadem?

 

 

piechotą z psem, strzelałem petardami ale to nic nie daje. Mam 17 ha rzepaku praktycznie koło domu i chodzę 2 razy dziennie, do tego sąsiad też wolną chwilą chodzi (pole blisko niego) i też d*pa. My mamy 3 stada- w dwóch jest po 20 sztuk a w jednym ponad 10, a jak się złączą to aż strach iść na pole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

też to dziadostwo ma  - 15szt stoją lub leżą w jednym miejscu - może im trutki podsypać? ma ktoś jakieś doświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

ciekawe jak na wiosnę będzie wyglądał rzepak.

Ja miałem spróbować wywieźć im siano, ale myślę że one i tak nie będą je jadły tylko pójdą w rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

jak nie uszkodzą szyjki i wcześnie dasz azot to powinno być nie najgorzej. ciekawe jak rzepak będzie wyglądał po zimie i w ogóle czy żyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

żyć raczej żyje, bo jak były te mrozy to jednak te 5-10cm śniegu było.

No właśnie jest tak że w połowie tych "dziur" co robią sarny to są do ziemi ;/ czyli stożek wzrostu jest przygryziony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

szyjka jest poniżej stożka i powinna być wciągnięta pod ziemię po skracaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj