tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Artis    50

Jakie odpowiednie dawki caryx+tebu i tebu+ccc na dobre skrócenie rzepaku czyt. rozwinięcie pędów bocznych. Dodam, że nie było jesiennej regulacji łanu... odmiana  dk exstrom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

ktos cos o Toprex 0,35 + 10 kg mocznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

za mało toprexu na wiosnę.Można mieszać z mocznikiem

 

wlasnie rekomendowana dawka to 0,35 wg. czechow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

normalnie daje się  0.5 l i to dosyć wcześnie aby lepiej skróciło rzepak.W dawce 0,35 szału nie będzie moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu987    52

jak jesienią jechałem toprexem to wiosną dać coś innego czy może być to samo bo zostało mi trochę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakie odpowiednie dawki caryx+tebu i tebu+ccc na dobre skrócenie rzepaku czyt. rozwinięcie pędów bocznych. Dodam, że nie było jesiennej regulacji łanu... odmiana  dk exstrom

 

Jak nie było jesienią to wiosną już go dużo nie wyregulujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinguru    5

Pewnie już było,ale licze że szybciej ktoś odpowie niż wyszukam....Nie udało mi się zakupić na ten rok saletrosanu wiec na rzepaki lepiej dwie dawki saletry czy może na jedną dawke kupić siarczan amonu?i w jakich ilościach zastosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Siarczan może być na 1 dawke bo po co az tyle siarki. Siarczanu to tak max 200kg wtedy wprowadzi sie prawie 50kg S


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinguru    5

Więc  1dawka.200kg Siarczan Amonu,2 dawka Saletra?Ot taka ciekawostka,w Wialanie za Saletrosan wołają sobie  prawie 1800....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Najlepiej siarczan koniec lutego/poczatek marca i po dwóch tygodniach saletra.

Co do saletrosanu to na poczatku listopada kupiłem po 860zł brutto


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

W poprzednich latach tak robiłem tzn. 200 kg siarczanu i później saletra. Rzepak planował powyżej 4t. W tym roku pójdzie kizeryt.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

Więc  1dawka.200kg Siarczan Amonu,2 dawka Saletra?Ot taka ciekawostka,w Wialanie za Saletrosan wołają sobie  prawie 1800....

 

Ceny w Wialanie czesto sa wyższe, a co do Saletrosanu oni wgl nim handlują?chyba nie...Wiem ze mają w ofercie nawozy Yara, lubofoski a jak azot to  przewaznie ze wschodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Przedsiewnie poszło 300kg NPK(s) 7-20-30(5) i mam pytanie czy koniecznie dawać siarkę wiosną? Planowałem ok 150kg KK, rzepak rośnie u mnie po raz pierwszy i PH jest niezbyt uregulowane, więc nie wiem czy warto zakwaszać glebę ekstra saletrosanem... W planach miałem 2x 300kg saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598
Napisano (edytowany)

Trzeba wiedzieć jaka jest zawartość siarki w glebie. Ogolnie to jest deficyd siarki w wiekszości polskich gleb a nawet jeśli to rzepak jest rośliną siarkolubną i na jedną tonę ziarna pobieba około 10kg S i nie sądzę aby saletrosan tak drastycznie zakwaszał. Wszystkie nawozy zakwaszają nawet obornik.

Edytowano przez TheBociek1996

Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

Mam takie pytanko kupiłem dk exstorm i nie mam do tego faktury, muszę płacić za odstępstwo? Na wykazie nie ma takich odmian jak to jest proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Zastanawiam się jeszcze, był pomysł aby na I dawka dać 300kg Saletrosanu, na II 400 Saletry a na III 100-150 Saletrosanu ale jeszcze zobaczę co i jak. Bardziej skłaniam się do pierwszej opcji, ewentualnie jeszcze mógłbym na II dawke dać 300-350 Saletry a na III jeszcze 100 saletry, okaże się co nam wiosna przyniesie.

 

Kula07

Tak z czystej ciekawości zapytam, a czy potrafisz wytłumaczyć dlaczego stosuje się podział azotu na 3 dawki i dlaczego Kietrz taki praktykował?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesiu19911    25
Napisano (edytowany)

Kula07 pokaz to sianie N na pąka w Kietrzu.

Edytowano przez Lesiu19911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

my tuż przed pąkowaniem lub w czasie sypiemy azot około 200-250kg. Może dobrze może źle ale od kilku lat jest okej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

Więc  1dawka.200kg Siarczan Amonu,2 dawka Saletra?Ot taka ciekawostka,w Wialanie za Saletrosan wołają sobie  prawie 1800....

fajna cena :)

ja płaciłem 770 netto

 

do tej pory lecieliśmy 2 razy azot wiosną, jednak kręci mnie aby spróbować dać na 3 razy. Słyszałem kiedyś opinię aby ostatni azot dać najpóźniej 4 tygidnie przed kwitnieniem, bo rzekomo roślina powinna już zacząć przechodzić w stan generatywny.

 

co do skracania wiosną jeśli nie było jesienią. kompletnie bym się tym nie przejmował. Tzn na pewno rzepak nie będzie taki jakby był i jesienią i wiosną ale warto skracać rzepak, tym bardziej że każdy z tych srodków jest od razu fungicydem.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
Napisano (edytowany)

Yacenty każdy przedstawiciel czy z Syngenty czy wojtek z intermagu mówił żeby ostatni azot dać 4 tygodnie przed kwitnieniem. My dawaliśmy zawsze na start 250 i 250 saletry, za tydzień polifoska 21 250kg i przed lub w czasie pąkowania 250kg saletry. Teraz było 3,5t, dwa lata temu 5,2t, 3 lata temu 5,5 bodajrze. W tym roku polifoske 21 zastapi Dalmag z Agrii, ciekawe co to jest warte.

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

3 razy? bo nie bardzo rozumiem twoj zapis.

My lecieliśmy zwykle saletrosan / yara bella czy polifoskę 21s w okolicach 1-10 marca, później koło 1 kwietnia saletre i zwykle koło 25 kwietnia rzepak juz dobrze zaczynał kwitnąć.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj