tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

TheBociek1996    598

RSM można stosować na zamarznięte rosliny jest to nawet bezpieczniejsze niż na suche rośliny w czasie wegetacji


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MM345    0

Wydawało mi się że rsm rozpuści zmarzline zmniejszy się jego ciężar i nie popłynie po roślinę do ziemi i wtedy może przypalić. Mam zamiar jechać rsm 26s 300l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Wydawało mi się że rsm rozpuści zmarzline zmniejszy się jego ciężar i nie popłynie po roślinę do ziemi i wtedy może przypalić. Mam zamiar jechać rsm 26s 300l/ha

są w galerii zdjecia jak w ubiegłym roku niektórzy lali po zamarznietej ziemii. Jak dobrze pamietam iron z okoli kłodzka, ktoś tez z ok. Grodkowa i chwalili to 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

w pracy z beczki mi się wylało około 100 litrów to w koło ziemia zamarznięta była a tam gdzie wylało to cały czas jest miękka ziemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

ja planuje ok 150-160 kg kiezerytu zapodac to jest ok 32 kg siarki na wiosne wystrczajaca ilosc ktora sensownie rzepak moze pobrac,a pozniej rsm 32% tylko zobaczymy kiedy napewno najwczesniej jak tylko warunki pozwola przed lub w czasie ruszania wegetacji :) w tamtym roku tez dawałem na szron i nic wielkiego sie niedziało.a wracajac do kiezerytu to u mnie prognozuja od o4.02  juz odwilz i przed tym terminem zamierzam rozsiac, co do prognoz sezonowych z portalu twoja pogoda to w tamtym roku i chyba rok wczesniej przepowiednie w duzym stopniu sie sprawdzily, wiec w tym roku to ze przewiduja wczesna wiosne wydaje mi sie za bardziej prawdopodobne niz to ze zima jeszcze wroci, bardziej w formie wiosennych przymrozkow ,aleee matka natura ma na to swoj plan. :) pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1609    5

Witam,

W zeszłym sezonie bez żadnych szkód podałem 250 litrów na zamarznięte i dość mocno zaszronione rośliny. Z efektu byłem zadowolony i tak jak powiedziałem wcześniej nie widać było uszkodzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Przecież leje się przed ruszeniem wegetacji, mokre, oszronione czy suche nie ma znaczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Też się zastanawiam czy w sobotę na przymrozku nie posiać kizerytu i korn kali prognozy długoterminowe nadają sporo dni z + nawet w nocy. A bez mrozu nie ma szans ujechać

 

A Panowie które lepsze rozwiązanie KIzeryt i Korn Kali czy kizeryt i Sól potasowa o wyieram sie  na  zakupy i nie  wiem który wariant lepszy. Planuje  po 100 kg/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

quote name="slay6" post="2024672" timestamp="1485547025"]

A Panowie które lepsze rozwiązanie KIzeryt i Korn Kali czy kizeryt i Sól potasowa o wyieram sie na zakupy i nie wiem który wariant lepszy. Planuje po 100 kg/h



W sumie to wam nie zazdroszcze.północna opolszczyzna z 20cm śniegu przynajmniej jakaś woda będzie wiosną...

ja planuje ok 150-160 kg kiezerytu zapodac to jest ok 32 kg siarki na wiosne wystrczajaca ilosc ktora sensownie rzepak moze pobrac,a pozniej rsm 32% tylko zobaczymy kiedy napewno najwczesniej jak tylko warunki pozwola przed lub w czasie ruszania wegetacji :) w tamtym roku tez dawałem na szron i nic wielkiego sie niedziało.a wracajac do kiezerytu to u mnie prognozuja od o4.02 juz odwilz i przed tym terminem zamierzam rozsiac, co do prognoz sezonowych z portalu twoja pogoda to w tamtym roku i chyba rok wczesniej przepowiednie w duzym stopniu sie sprawdzily, wiec w tym roku to ze przewiduja wczesna wiosne wydaje mi sie za bardziej prawdopodobne niz to ze zima jeszcze wroci, bardziej w formie wiosennych przymrozkow ,aleee matka natura ma na to swoj plan. :) pozdrawiam


Ja wyznaje inna zasade.swieta wielkanocne pozno to i wiosna.takze nie licze na to ze na poczatku marca wyjedziemy w rzepaki z azotem.jeszcze beda mrozy -15.modl sie lepiej aby byl snieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Panowie jesienia dalem pod rzepak 500kg Superfosfatu pojedynczego czyli 125kg SO3 czy jest sens jeszczd dawac siarke wiosna? Myslalem o 1 dawce 400kg saletrosanu ale taniej wyjdzie 100kg kizeryt + 300kg saletra. Czy moge zrezygnowac juz z siarki i zapodac sama saletre??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Moim zdaniem za  dużo siarki poszło na  jesień i ciekawe ile z tego zostało pobrane a ile przepadło. ja bym sypnął teraz z kizeryt dolłożysz magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja będę 2 rok stosował kizeryt ale wcześniej robiłem tak jak kolega pytał czyli dużą dawkę siarki przedsiewnie (nawozy z lubonia). Nie zauważałem braku siarki a plony miałem zbliżone do 4.5 - 5 ton. Magnez można nieco nadrobić 2-3 dolistnymi zabiegami siarczanem magnezu.  


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

A co z azotem w tym przypadku?? Lepiej dac 400kg saletrosanu czy 100kg kizerytu + 300kg saletry?? Dodam ze rzepak wyrosniety na jesieni powyzej 10 lisci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Jak na raps nie wymyślili dotąd nic innego w rozsądnej kasie jak saletrosan, magnez podbijamy wapnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

na sciernisko poszlo jeszcze 4 ton radkowitu premium wiec magnezu jest duzo. Wiec zastanawiam sie czy jest sens dawac jeszcze siarke i magnez ( wiadomo w opryskach pojdzie). Saletrosan ma ta przewage nad saletra ze tak szybko nie rozhartuje roslin na przedwiosniu a z saletra trzeba bylo by ruszyc troche pozniej i zastanawiam sie co bedzie lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Te prognozy Wsilewskiego się dosyć dobrze sprawdzają, zawsze jest zachowana tendencja którą prezentują.

http://tvnmeteo.tvn24.pl/wideo/autorska-prognoza-tomasza-wasilewskiego-na-16-dni,1,1,1592675.html

Jeżeli temperatura przez 7-10 dni oscylowała by w ciągu dnia koło 10 stopni to czy rzepak może lekko się obudzić ? 

tylko pytanie co będzie dalej? bo to dopiero 12 luty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Ja poczekam aż ziemia rozmarznie i połowa lutego kizeryt, sól, jak do końca lutego zimy nie będzie widać to poli21 na rzepak  również wysieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3510

I to jest rozsądne myślenie ,teraz ziamia za głęboko zmarznięta,i jak zacznie padać ,to nawozy pospływają w dołki,niech odtaje i potem na przymrozku się wysieje ,dopierio koniec stycznia ,gdyby to był luty to może bym zaryzykował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Gdzie ziemia jest głęboko zmarznieta? U mnie pomimo prawie 20c mrozów ziema jest zmarznieta tylko na powierzchni.

Co prawda też bym poczekał do połowy lutego.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

niby jest cały czas mróz ale też i trochę śniegu, a  ciągle pojawiają się nowe kretowiska tak więc ziemia nie jest zbyt zmarznięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj