tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ogar118    65

Podaj komu. Nie chcę obrazić milanreal1 no ale na czym ma się wzorować na wypowiedzi kogoś na forum czy autorowi publikacji która raczej nie była sponsorowana? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo jest sporo wilgoci w glebie i przyspieszy rozpuszczanie jak przyjdzie wiosną susza to nawóz poleży do maja i roślna z niego nie skorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Dobre:) domyślam się że ty tak na poważnie wiec zapytam a co chcesz siać: sól potasowa albo PK to jak najbardziej ale nawozy siejemy od 1 marca bo może być afera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Dobre:) domyślam się że ty tak na poważnie wiec zapytam a co chcesz siać: sól potasowa albo PK to jak najbardziej ale nawozy siejemy od 1 marca bo może być afera.

I jak każdego roku icek robi sobie jaja a niektóry użytkownicy ciągle trzymają się 1 marca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Może obornik chcą wozić na ten rzepak.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

Ja nie wiem też mam w planie siew soli potasowej ale chyba wysieje początkiem lutego o ile warunki pozwolą . A azot to jeszcze daleko . Ktoś wysiewa sól potasową , korn-kali przed nawozami azotowymi ? Jakie są efekty i czy warto ? 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W tym roku ze względu na wysokie zawartości K w glebie odpuszczam K-K ale w poprzednich latach stosowaliśmy ten nawóz. Efekt widoczny i pozytywny.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ogar jak bedę miał czas to poszukam i Ci napisze bo co rozum to inne poglądy i doświadczenia.
W tym roku bynajmniej u mnie jest tak mokro że kto nie posieje nawozów po zamarzniętej ziemi to potem nie wiem czy w kwietniu wjedzie. Pobliska rzeka bywaja wiosny że nie wylewa mimo wszystko nie zawsze da sie wjechac wiosna bez przymrozków. W tym roku juz w listopadzie rozlała i to jak po solidniej zimie. Do tego ciagle dopaduje deszcz i śnieg a do wiosny jeszcze daleko. Jak tak będzie padać dalej i to wszystko się wiosną roztopi to w polu będzie kasza do maja. Nie pamietam takiej mokrej jesieni ani zimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

To posiej teraz na ta zamarzniętą glebe i jak przyjdzie deszcz ,to nawóz popłynie do rzeki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Panowie doradzie mi co lepiej dac na wiosne rzepakowi:
1) 100kg kizerytu i 2x po 250kg saletry

czy

2) 300kg saletrosanu(26) i 300 kg saletry
Ziemie klasy 1 i 2

Edytowano przez androproteam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Wszystko zależy od plonu jaki chcesz osiągnąć.
Mi bardziej podoba się 2 opcja + 100kg kizeryt/Korn kali.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Plon chce uzyskac 4t minimum

Wszystko zależy od plonu jaki chcesz osiągnąć.
Mi bardziej podoba się 2 opcja + 100kg kizeryt/Korn kali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No to panie nie wiem co za ziemie masz ale sam celuje w taki plon i w pierwszym strzale daje 350-400kg/ha Saletrosanu A w II 300-350kg/ha Saletry. KK i Kizeryt odpuszczam w tym sezonie bo zawartości K i Mg na tych działkach mam wysokie.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

IIIb/IV.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Podałem Ci jakie ja bym zastosował.

A w dalszym ciągu nie napisałeś nic o swoich glebach ich zasobności.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

wszystko trzeba robić z głową, bo nawet sypiąc 1T azotu nie zbierzesz 10T rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

W roku 2016 byla robiona analiza gleby i zasobnosc gleby jest dobra, wiec pozostane na takim nawozeniu jak zalozylem

 

No to na chłopski rozum 300-400 saletrosan (zależy jak raps wygląda po zimie) potem 300kg saletra 34N. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Ogar jak bedę miał czas to poszukam i Ci napisze bo co rozum to inne poglądy i doświadczenia.

W tym roku bynajmniej u mnie jest tak mokro że kto nie posieje nawozów po zamarzniętej ziemi to potem nie wiem czy w kwietniu wjedzie. Pobliska rzeka bywaja wiosny że nie wylewa mimo wszystko nie zawsze da sie wjechac wiosna bez przymrozków. W tym roku juz w listopadzie rozlała i to jak po solidniej zimie. Do tego ciagle dopaduje deszcz i śnieg a do wiosny jeszcze daleko. Jak tak będzie padać dalej i to wszystko się wiosną roztopi to w polu będzie kasza do maja. Nie pamietam takiej mokrej jesieni ani zimy.

U mnie jest to samo,siejąc wiosną pszenice jarą często topie ciągnik,u mnie rzeki nie ma ale są cieki od drenażu poprzerywane i w tych miejscach błoto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj