tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Gość   
Gość

Być może ale w ubiegłym roku już mrozów potem nie było a wody znacznie więcej potas raczej się nie ulotni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

ja kizeryt wcześniej jak w połowie lutego nie planuję siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Z tymi nawozami to chyba lekka przesada. Przecież to dopiero połowa stycznia. A u mnie rzepak zeżarty po ziemi, chyba nic z niego nie będzie.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam dobre doświadcznie z tak wczesnym wysiewem nawozu jednego roku  nie dałem nic przedsiewnie tylko zimą sóli kizeryt  plon 4,5 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ile tej soli dajesz?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Mam dobre doświadcznie z tak wczesnym wysiewem nawozu jednego roku  nie dałem nic przedsiewnie tylko zimą sóli kizeryt  plon 4,5 tony

Pewnie jeszcze nie robiłeś oprysków ;). Napisz może z ilu hektarów te 4,5 tony zebrałeś.

 

 

 

Napisze debil takie bzdury i jeszcze się zdarzy że ktoś w to uwierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile tej soli dajesz?

 

200kg na ha kizerytu 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Mi się wydaje za dużo tej soli na wiosnę. Myslałem dać ok 100 kg, ale dawałem NPK przedsiewnie. A swoją drogą musiałes mieć wysokie zasobnosci. 

 

B3-jak macie jakies zatargi ze staszkiem w innych tematach, to niech one w nich zostaną. 


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

NO potasu mam niską zawartość a jednorazowo podobno nie powinno się przekraczać 200 kg ziemia jest ciężka więc myślę że deszcze nie wymyją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Tu nie chodzi o zatargi w innych tematach. Ale pisanie że rzepak bez startowej dawki azotu odda 4,5 tony to zwykłe kłamstwo.

 

Jak pewnie więksość wie plon buduje się już na jesieni a zagłodzenie rośliny jesienią nie jest najlepszą metodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Pełna zgoda, ale powiedzcie mi co jest lepsze, jak rzepak lekko się przebarwi z braku azotu czy jak wyrosnie mając wszystkiego w opór i scisnie mróz taki jak teraz z małą iloscią sniegu? Mam jedną działkę nagnojoną konkretnie i tam nie widać było żadnych niedoborów, a pozostałe tylko nawożone mineralnie i jednak przez długą jesień zaczęło mu brakować azotu?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tu nie chodzi o zatargi w innych tematach. Ale pisanie że rzepak bez startowej dawki azotu odda 4,5 tony to zwykłe kłamstwo.

 

Jak pewnie więksość wie plon buduje się już na jesieni a zagłodzenie rośliny jesienią nie jest najlepszą metodą.

 

Ale gdzie ja pisałem że nie daję azotu? Chodziło mi tylko o opinię czy sól i kizeryt można siać, z tym budowniem plonu jesienią też nie do końca prawda

To że masz duże problemy z czytaniem ze zrozumieniem to nie moja wina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Mam dobre doświadcznie z tak wczesnym wysiewem nawozu jednego roku  nie dałem nic przedsiewnie tylko zimą sóli kizeryt  plon 4,5 tony

;)

 

Staszek nawet co za bzdury napisaleś. 

 

Ale to na bok - na pewno są tu młodzi/starsi którzy nie mają doświadczenia/wiedzy i jeszcze wezmą sobie twoje rady jako eksperckie ;).

 

A później 2 tony z hektara to luksus. Mam takich mędrców jak ty w okolicy.

 

 

 

Rzepak żeby oddał to musi najpierw dostać. Jesień jest moim zdaniem najistotniejsza.

 

 

 

Kolega pisał co lepsze czy braki czy wybujały - braków nie nadgonisz wiosną a jesienne "strzelanie" wyhamujesz chemią.

Edytowano przez B3Agro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jest jak byk że jesienią nic to chyba oczywiste dla każdego że jesienią azotu nie dajesz? Choć masz rację można by to tak odczytać koniec tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No jest jak byk że jesienią nic to chyba oczywiste dla każdego że jesienią azotu nie dajesz? Choć masz rację można by to tak odczytać koniec tematu

Oczywiste jest, że jesienią się azotu nie daje?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No można dać ale często można z niego rezygnować np Ci co stosują gnojowicę wgl nawozów przedsiewnie nie dają czy kurzak a wiosną sam azot i na plony nie narzekają ,Podobnie jeśli ktoś stosuje wysokie nawożenie azotowe pod przedplon czy też po strączkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jeszcze dodaj, że nie którzy nie stosują N na stanowiskach na których dawali azot na rozkład słomy i będzie komplet. Ale w "normalnych" warunkach jesienią stosuje się startową dawkę.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy wysokim nawożeniu azotowym na rozkład  słomy azot jest zbędny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Pełna zgoda, ale powiedzcie mi co jest lepsze, jak rzepak lekko się przebarwi z braku azotu czy jak wyrosnie mając wszystkiego w opór i scisnie mróz taki jak teraz z małą iloscią sniegu? Mam jedną działkę nagnojoną konkretnie i tam nie widać było żadnych niedoborów, a pozostałe tylko nawożone mineralnie i jednak przez długą jesień zaczęło mu brakować azotu?

teoretycznie i jedna i druga sytuacja nie jest korzystna, jednak z doświadczenia zauważyłem ze plantacje na których nie było widać niedoborów i były wyrośniete plonowały najlepiej (oczywiscie pod warunkiem nisko osadzonego stożka)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

stosował ktoś nawóz Macro Speed Grean ( siarka i magnez) cena jest trochę niższa od kizerytu ale jak jakościowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4601

;)

 

Staszek nawet co za bzdury napisaleś. 

 

Ale to na bok - na pewno są tu młodzi/starsi którzy nie mają doświadczenia/wiedzy i jeszcze wezmą sobie twoje rady jako eksperckie ;).

 

A później 2 tony z hektara to luksus. Mam takich mędrców jak ty w okolicy.

 

 

 

Rzepak żeby oddał to musi najpierw dostać. Jesień jest moim zdaniem najistotniejsza.

 

 

 

Kolega pisał co lepsze czy braki czy wybujały - braków nie nadgonisz wiosną a jesienne "strzelanie" wyhamujesz chemią.

nie dokńca ale coś tym jest po przy niskiej temp też są braki  wydaje mi się ze gorsze jest przenawożenie dawałem gnój kurski i w listopadzie pod koniec temperatura 20 stopni zrobił się czarny i nie wiem czy przezimuje  :(


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Wydaje mi się i tego się trzymam w swoim gospodarstwie , że nie można dopuścić do zagłodzenia jesienią . Nie mam schematu , bo każdy rok jest inny . Zwykle przedsienie , lub we wczesnych fazach 30-40 kg N / ha . Później robię korektę gdy pojawiają się pierwsze objawy niedoborów na słabszych fragmentach , wtedy podawana jest forma amonowa , w tym sezonie jesienna dawka azotu to 88 kg N / ha . W konsekwencji trzy zabiegi regulujące pokrój . Rośliny nie są wybujałe mają optymalny pokrój . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

stosował ktoś nawóz Macro Speed Grean ( siarka i magnez) cena jest trochę niższa od kizerytu ale jak jakościowo?

Stosuje nawozy Caldeny, (grean akurat nie), ale o jakość możesz być spokojny, są to bardzo porządne nawozy.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Jak  wasze rzepaki? Mój przy dzisiejszej odwilży zaczął pachnieć zgniłą kapustą. Mam nadzieję,że to tylko liście obmarzły,ale nie jest mi do śmiechu.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

kolego robzombie, jak masz zdjęcia tego rapsu z jesieni to wrzuć, chętnie zobaczę jak tak dokarmiony i skrócony rzepak wygląda.. plonu ostatecznego też jestem ciekaw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj