tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

No teraz nie oglądałem korzeni na mszyce jechałem miesiąc temu cyperlikiem nalotu śmietnik nie miałem zbytnio dwa zapobiegałem ale sprawdzę

Edytowano przez WaldemarNowicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

U Nas stosujemy zawsze wiosną, przed azotem jakoś w na początku/w połowie lutego.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras390    2

mój rzepak ma przebarwienia czerwono żółte mysle że to niedobór azotu czy warto jeszcze dac azot myśle o moczniku w opryskiwacz jezeli tak to ile dziś jest pogodnie tylko niewiem czy kolein nienarobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiuss    12

juras, można dać, jest troche zimno, gdyby było koło 12 stopni to super, tak to roślina nie pobierze aż tyle azotu


Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    453

Ja nie wiem też właściwie  co jest z tym rzepakiem u mnie  . Niby dobrze a wlaściwie to już wszystko do d*py . Tu liście żółte bo niedobór azotu tu pod liściami mszyce siedzą i jeszcze w dodatku rumian mi odbił po tych deszczach . I jeszcze w dodatku ta przeklęta pogoda . Już nie wiem co by mu pomóc a wydawać kase w błoto też nie  bardzo . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

jak mszyca to bi 58 i kropić jak jest przynajmniej 15 stopni we wtorek ma być chyba tyle , te żółte liście mogą być zniszczone przez mszyce i nie koniecznie to jest brak N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Jak myślicie jest sens pryskać jeszcze Caryxem. zabieg miał byc  ze  2 tygodnie  temu ale  to deszcz to wiatr to zimno i tak zeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Caryx jeśli chodzi o zakres temperatur w którym efektywnie działa  wygląda całkiem przyzwoicie. Ale mnożą się inne pytania. Kiedy ten zabieg wykonasz? Jakie warunki będą kilka dni po zabiegu? Czy będą występować przymrozki?  Kiedy jak długo? Czy będzie odpowiednie nasłonecznienie ? Itd. Wszystko ma znaczenie. Na upartego dla spokoju sumienia jak pogoda pozwoli dokituj Antywylegaczu 0,8 l/ha. Nie zaszkodzi a może pomuc, w kieszeni zostanie a Caryx zostaw na wiosnę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiuss    12

slay, nie ma sensu w tym momencie używania Caryxu, za niskie temperatury. 10-12 stopni to taka optymalna temperatura dla Caryxu. Zostaje użyć Toprexu lub CCC. Takie jest moje zdanie


Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s17    15

10-12°C to bardzo minimalna temp. do zastosowania Caryx'u, a nie optymalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

slay, nie ma sensu w tym momencie używania Caryxu, za niskie temperatury. 10-12 stopni to taka optymalna temperatura dla Caryxu. Zostaje użyć Toprexu lub CCC. Takie jest moje zdanie

Jak caryx będzie kiepski to w jaki sposób lepszy będzie toprex oparty o same triazole? 

Moim zdanie stosowanie teraz regulatorów jest pozbawione sensu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Caryx od 5 stopni niby tylko po co ? O tej porze roku ? Co wy chcecie kapuste skracac ? Trzeba bylo we wrzesniu myslec a nie prawie w październiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W obecnej sytuacji nic tak nie skraca rzepaku jak chłód. Liście mogą być jak kapusta, ważne żeby szyjka była schowana w glebie.

Wczoraj u kolegi w żółtym naczyniu 3 śmietki, dziś 5. Ciekawe co będzie gdy zrobi się cieplej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Cieplej nie będzie w najbliższym czasie, tylko chłodniej.. Tak jak wcześniej ktoś tutaj napisał ; regulację wzrostu rzepaku przeprowadza się we wrześniu, a nie prawie w listopadzie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

panowie  jak wstawiacie  zdjecia  rzepaku na  tym forum bo jakos  mam z  tym problem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

tamaro koorwa byznesmen :lol:  4 posty i 4 reklamy, nie no jak dla mnie to profil wygląda wiarygodnie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2237

Śmiało można ładować działa czy nie jest ryzyko jest zabawa, a zwróci się zawsze 5t x 1700zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

W obecnej sytuacji nic tak nie skraca rzepaku jak chłód. Liście mogą być jak kapusta, ważne żeby szyjka była schowana w glebie.

Wczoraj u kolegi w żółtym naczyniu 3 śmietki, dziś 5. Ciekawe co będzie gdy zrobi się cieplej.

W piątek byłem na poletkach w Agrolokou... Przez 4 godziny wpadło 12 sztuk smietki

Jakas makabra z tymi muchami...

Ps. Macie jakiś dobry środek na samosiewy ( pszenicy) pryskalem jakieś 2 tygodnie temu i mój raczej nic nie dał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

A czymś pryskał? w tych warunkach można spodziewać się wszystkiego. Ogólnie faworyzuje Agil w dawce 0,6. Ale robię zabieg w fazie 3-4 liści rzepaku tak więc i warunki do efektywnego działania mamy  znacznie lepsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W piątek byłem na poletkach w Agrolokou... Przez 4 godziny wpadło 12 sztuk smietki

Jakas makabra z tymi muchami...

Ps. Macie jakiś dobry środek na samosiewy ( pszenicy) pryskalem jakieś 2 tygodnie temu i mój raczej nic nie dał..

A czyli ogólnie w moim rejonie taki nalot.

Co do graminicydów to jak ktoś nie dał wyższych dawek niż zalecane to słabo działają. Najlepiej pryskać na małe samosiewy, ale wtedy były upały więc ma substancji rośliny pobrały. W październiku w tak niskich temperaturach to efekt może być widoczny po minimum miesiącu, a czasem jeszcze później.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj