tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Michalmeer    483

Co do zaprawiania , ludzie już za głośno o tym mówią  , mogą być kontrole , wiec jeśli ktoś to robi to lepiej zachować to dla siebie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

było trzeba zaprawić i mieć spokój :)

 

myslisz że to zabezpieczy przed smietką? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209


W przypadku saletry nie powinno robić się badań gleby do 4 tyg po wysiewie. W przypadku P i K sprawa jest bardziej skomplikowana bo to składniki wolne rozpraszające się w glebie.

Czyli należy rozumieć że taki wynik zrobiony do 4 tygodni po rozsianiu npk ma się nijak do stanu rzeczywistego ph i się nie sugerować tym co teraz wyszło a trzymać się wyników tych które wyszły przed orka i siewem nawozu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseihc    28

Panowie czym podgonić rzepak bo ładnie powschodził tylko go zamuliło i jest na wierzchu tylko słabo rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseihc    28

Wczoraj opryskałem go 25kg mocznika na ha z dursbanem bo liście nadgryzione ma i zobaczymy czy coś pomoże.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

25kg/ha mocznika? myślę, że spalić może jak w fazie 2-3liści... u mnie rzepaki w fazie 4-6 liści, już opryskane toprexem z jednolisciennymi, tylko dziwna sytuacja, pierwszy raz odkąd sieję rzepak miejscami powschodziło mi dużo samosiewów, no ale cóż, teraz już nic z tym nie zrobię, będzie gęstsza obsada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Zasiałem rzepak na działce gdzie przed plonem była gryka rzepak był pryskany command+metazanex ale w ogóle nie działa to na grykę doradżcie czym ją zniszczyć bo już przerosła rzepak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Navigator pl inien sobie bez problemu poradzić z gryką


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Co to jest takie Male czarne muszki wielkości muszki owocówki, siedzą one pod liśćmi rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

mogę połączyć  zabieg na dwuliścienne z jednoliściennymi i z insektycydem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

witam, mam pytanie do znawców tematu, chwasty w rzepaku zwalczam zawsze dwu etapowo.
W pierwszym zabiegu poszedł 0,1 command zaraz po siewie, teraz w planach jest navigator+metazanex (0,25+1l) rzepak jest w fazie 3-4 liści (zaraz skracanie) a glinki (głównie na górkach) są w fazie liścieni gdzieniegdzie pojawia się 1 para liści, pytanie co robić ? Pryskać całość pola herbicydem, czy lepiej pomęczyć się wyznaczyć sobie miejsca które są zbyt małe na oprysk i bawić się w oprysk na dwie raty ? Czy rzepak opryskany w fazie liścienie tymi środkami przetrwa ten zabieg i będzie dalej rósł ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Miałem podobnie z tą różnicą, że rzepaku w fazie liścieni było zdcydowanie mniej. Nie czekałem i pojechałem z opryskiem. Wczoraj po 4 dniach od zabiegu widać że chwasty dwuliścienne i groch poskręcało natomiast nie widać przypaleń na rzepaku.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

Rzepak siany 29 sierpnia. Jede w fazie 3-4 lisci, a drugi w fazie liscieni. Teraz nasuwa sie pytanie pryskac juz teraz navigatorem z metazanexem, czy poczekać jeszcze trochę bo może przypalic? Nie bedzie później za duży?
Drugie pytanie kiedy pryskac? Rano poludnie, czy wieczór??

Kolejne pytanie co ze smietka?
Mam dursban i o ktorej mogę tym opryskac? moge w pelne słońce czy lepiej wieczorem przed rosą??

Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Zdecydowanie wieczorem każdy zabieg, przy tych temp po 17 godzinie. Na chwasty możesz jeszcze poczekać jak nie ma dużej presji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do zaprawiania , ludzie już za głośno o tym mówią  , mogą być kontrole , wiec jeśli ktoś to robi to lepiej zachować to dla siebie

 

U sąsiada dziś byli z PIORINu brali jakieś próbki z rzepaku pewnie śmietki szukali :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

witam, mam pytanie do znawców tematu, chwasty w rzepaku zwalczam zawsze dwu etapowo.

W pierwszym zabiegu poszedł 0,1 command zaraz po siewie, teraz w planach jest navigator+metazanex (0,25+1l) rzepak jest w fazie 3-4 liści (zaraz skracanie) a glinki (głównie na górkach) są w fazie liścieni gdzieniegdzie pojawia się 1 para liści, pytanie co robić ? Pryskać całość pola herbicydem, czy lepiej pomęczyć się wyznaczyć sobie miejsca które są zbyt małe na oprysk i bawić się w oprysk na dwie raty ? Czy rzepak opryskany w fazie liścienie tymi środkami przetrwa ten zabieg i będzie dalej rósł ? 

jeżeli nie ma dużo chwastu to możesz poczekać, z drugiej strony jeżeli na najmniejszych roślinach pojawia się 1-sza para liści to nie powinno się nic dziać


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Rzepak siany 29 sierpnia. Jede w fazie 3-4 lisci, a drugi w fazie liscieni. Teraz nasuwa sie pytanie pryskac juz teraz navigatorem z metazanexem, czy poczekać jeszcze trochę bo może przypalic? Nie bedzie później za duży?

Drugie pytanie kiedy pryskac? Rano poludnie, czy wieczór??

 

Kolejne pytanie co ze smietka?

Mam dursban i o ktorej mogę tym opryskac? moge w pelne słońce czy lepiej wieczorem przed rosą??

 

Dzięki!

nie predzej jak po 19 ,rosa może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Zaraz minie 3 tygodnie od siewu a na jednym polu w miejscu gdzie jest cięższa ziemia nic nie chce wschodzić. Tam gdzie jest ciut lżejsza bądź osłonięta od słońca ma już po 2 liście :/ Co robicie w takich sytuacjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tagro    0

Panowie caryxem mogę pryskać i dodac do tego czegos od robaka?

 

Caryx 0,5ltr  +  graminicyd  +  insektycyd  +   bor (np. Solubor)   Dobra mieszanka na teraz. Ew. poprawka Caryxem za trzy tygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Mój rzepak ma dopiero jedną pare liści, niestety na polach gdzie była pszenica jara i nie została zrobiona uprawka pożniwna jest masa samosiewów, czy można już je atakować gramicydem ?  Obawiam się żeby one nie zdusiły rzepaku...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj