tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

losktos    356

tak, ale 12 roślin zdrowych po zimie a nie na jesień


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Ja dam 1,4 metaxu i 0,3 nawigatora, koszt 137 zł netto

to bardzo tanio masz te herbicydy . możesz podać cene 1 L ?

gdzie kupujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

byłem dzisiaj na polu, widać rzepak gdzie nie gdzie już pogryziony, wschody słabe przez skorupę, na najgorszym kawałku ok 35 roślin/m2, na lepszym ponad 45, czekam na deszcz bo widać, że jeszcze część roślin kiełkuje no i od robaka trzeba będzie polecieć.

Herbicydem będę pryskał powschodowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jaki srodek na pchelke rzepakowa ? i jak sie kontroluje pchelke rzepakową czy wstawia sie zólte naczynia z woda z ludwikiem czyli plynem do mycia naczyn ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Mam problem ze wschodami rzepaku który był siany 23.08  poznaniakiem i okazało się ze na działkach gdzie było równo i pod górkę rzepak zeszedł ładnie a gdzie było z górki to bardzo słabo albo wcale .Co teraz zrobic przesiać gdzie nie zeszedł czy nie będzie za póżno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie tez 6ha siane przed deszczem pónij skrupa i wschody nie wesołe ale nie ma tragedi. wiadac sporo roslin próbujacych sie przebic  aby cos popadało to jescze wyjda a na jutro jest szansa. reszta sana po deszczu w super mokra gebe i wschody sa ok. Teraz trzeba pilnowac szkodników. Planuje potraktowac w fazie 2-3 lisci dursbanem i pewnie bedzie trzeba powtórzyc po 2 tygodnaich.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

jak popada to zamierzam wtorek - środa prysnąć dursbanem (gdzieniegdzie pojawiają się dziurki w liściach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

Który przedstawiciel ci to wcisną?  :wacko:

 

Ale w czym problem? Jestem tego zdania żeby dać dobre herbicydy bo w przypadku zachwaszczenia straty są bardzo duże. Metax i navigator to podstawa, co do salsy to jest użyta ze względu na presje rzodkwi świrzepy na moich polach a jedynie on wyniszcza ten chwast. Dasz mniejsze dawki zaoszczędzisz 50zł a jak będzie chwast to stracisz dużo więcej.... W moich rejonach nie używa się środków przedwschodowych bo siewy wyglądają tak, że jedzie traktor w chmurze kurzu. Nie rozumiem Twojego zdziwienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Skoro jedna połową pola pod górkę ładne po wschodził  a druga z górki nie to chyba i deszcz mu nie pomoże .Jak bym teraz jeszcze raz posiał siewnikiem bez uprawy miało by to sens a może lepiej ręcznie posiać po wierzchu.Proszę doradżcie bo nie mam doświadczenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Widocznie było zbyt mało nasion w skrzyni nasiennej, zrobiłem taki błąd kiedyś moją Amazonką i pole było "w pasy". Najbardziej racjonalne wydaje się dosianie powtórne w te pasy.
Zwiększ docisk redlic i dosiej powtórnie. Nie licz na to, że po deszczu wzejdzie, bo po prostu nie ma tam nasion.. Przerabiałem to kiedyś, z tym że nie dosiewałem i rzepak był bardzo rzadki w tych przejazdach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A sprawdzałeś czy w miejscach gdzie nie powschodził siewnik wogole wysiał nasiona?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Co do poznaniaka to zależy jeszcze jak miałeś ustawione denka pod kółkami wysiewającymi. Ja miałem na pierwszym ząbku od góry i jest dobrze, z pszenicą był problemy jak ojciec ustawiał, i zanim się nazbierało ziarna na dnie to robiły się niedosiane pasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Nasion nie mogę znaleść tylko co jakiś czas trafia się rzepak co już po wschodził. U mnie pisze na tabilcy wysiewu żeby ustawiać denka na pierwszym ząbku ale od dołu może mam żle ustawione denka bo w tamtym roku siałem inną odmianę to było lepiej .Wiem ze to nie ten temat ale może ktoś napisze jak prawidłowo wyregulować denka w poznaniaku 2007r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Ja ustawiłem tak, aby denka był bardzo blisko kółek wysiewających, ale nie za blisko, by nie uszkadzać nasion.

A jak chciałem ustawić wysiew co drugi lejek i 2,2 kg na ha to musiałem ustawić na skali -2, -3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Siej bez uprawy samym siewnikiem bez agregatu drugi raz nasiona napewno Ci wzejda jeśli tylko będzie wilgoć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

To jak denka są za daleko kółek wysiewających to może być przyczyną nie równego wysiewu rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Taka konstrukcja. Ziarno musi być wypchnięte przez kółko, jak jest duża szczelina to zostaje na denku, i zanim się przesypie to troche schodzi. 

W pszenicy jest ta różnica że leci jej dużo i różnica wysiewu jest niewielka, ale rzepak jest drobny i dlatego nasionko zostaje na denku do czasu, aż jest go dużo i kółko sięgnie do niego i wypchnie w kierunku redlicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

panowie sialem rzepak tydzien temu w sobite wschody sa slabawe mija 8 dzien nie bylo deszczu 2 tyg wczoraj polalo ladnie czy on jeszcze pows hodzi czy nie miejscami ladnie a miejscami niema wogule jakmmyslicie sucho czy jakis inny problem ? wstawie zdjecia pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj