tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

ziomal_one    44

Pocieszę Cię, że po pięciu latach nieuprawiania rzepaku na danym polu, zdarzają mi się nadal problemy z samosiewami :D (Burak, pszenica). I to bez gradu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

niby aby troche góra sie otworzyła a widac z daleka zielensze pasy w rzepaku, może bronami to sprobuje przerwać jak bedzie wiekszy bo jest gąszcz taki jakby ktoś garścią nasypał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Wszyscy juz posiali ?

Ja dziś skonczylem , przedwschodowo prysnalem metazanexem 1,8l/ha + command 0,15l/ha - dobrze będzie ?

Przy okazji jak pryskacie ? Z rosa pod wieczór czy wcześnie rano ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

u t o rzepaki siejecie ostro u mnie to raz na kilkanascie lat rzepak jest na ktoryms polu dlatego ze jak wiecej zasieje to rzepak sie nie udaje wymarza wylatuje zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Nic już nie zrobisz

Niestety samosiewy to naturalny problem...

 

Ja w  tym roku sprobowałem system Basfa Clerawild. też mam problem z kilkuletnimi rzepakami i rzodkiew swirzepa. ponoc ma to zapobiec temu.pisza ze  mozna siac rzeepak po rzepaku a  oprysk likwiduje wszystko z rodziny kapustowych a zostaja tylko te nasiona zasiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo33    1

Witam dzis byłem na  3 hektarowej działce obsianej rzepakiem odmiana ROHAN 2,5 KG  na hektar i zauwazyłem że pas rzepaku ok hektara wychodzi taki fioletowy i taki marny a pozostały wyglada jakby był z tydzień wczesniej posiany zdrowy zieleniutki  jaka moze byc tego przyczyna rzepak zasiany w całosci po pszenicy , czekam na jakies sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Kolego gdzie Ty masz w Wielkopolsce dość wilgoci? Ja jutro startuje agregatem bezorkowym pod pszenicę to mam wątpliwości czy on oby napewno mi w ziemię wejdzie ogólnie jedna wielka pustynia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego gdzie Ty masz w Wielkopolsce dość wilgoci? Ja jutro startuje agregatem bezorkowym pod pszenicę to mam wątpliwości czy on oby napewno mi w ziemię wejdzie ogólnie jedna wielka pustynia

Nie przesadzajmy od tygodnia jest sucho do zeszłego roku nam daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edinho    0

Witam, mam pytanie. Zasiałem rzepak w sobotę, w poniedziałek przeszła ulewa, i zasklepiła trochę ziemię. Do dzisiaj wzeszło bardzo mało roślin, jak trafił na szczelinę z pękniętej ziemi to jest na górze, reszta siedzi skulona pod skorupą. Czekać jeszcze kilka dni, czy nie robić sobie nadziei i przesiewać już teraz dopóki ziemia wilgotna? U mnie gleby 3a, i sporo gliny miejscami, siana odmiana to Kuga, ok 42 sztuk na m2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Zasiałem rzepak w sobotę, w poniedziałek przeszła ulewa, i zasklepiła trochę ziemię. Do dzisiaj wzeszło bardzo mało roślin, jak trafił na szczelinę z pękniętej ziemi to jest na górze, reszta siedzi skulona pod skorupą. Czekać jeszcze kilka dni, czy nie robić sobie nadziei i przesiewać już teraz dopóki ziemia wilgotna? U mnie gleby 3a, i sporo gliny miejscami, siana odmiana to Kuga, ok 42 sztuk na m2.

Ja bym poczekał niedziela poniedziałek może pokropić Edytowano przez WaldemarNowicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Panowie potrzebuję jakąś kose na odchwaszczanie powschodowe rzepaku. Ktoś coś zaradzi?

Navigator (dwuliścienne) plus za jakiś tydzień dwa leopard extra (jednoliścienne) , tylko nie pamiętam w jakich dawkach . Bierze wszystko oprócz mokrzecu a ze jeszcze jest ciepło to powinna taka taktyka ładnie zadziałać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Wszyscy juz posiali ?

 

Ja dziś skonczylem , przedwschodowo prysnalem metazanexem 1,8l/ha + command 0,15l/ha - dobrze będzie ?

 

Przy okazji jak pryskacie ? Z rosa pod wieczór czy wcześnie rano ?

Z rosą pod wieczór  po 20.00 ale ostatnio czytałem w agroporadach że należy pryskać w nocy. Ja dałem podobną dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Witam dzis byłem na  3 hektarowej działce obsianej rzepakiem odmiana ROHAN 2,5 KG  na hektar i zauwazyłem że pas rzepaku ok hektara wychodzi taki fioletowy i taki marny a pozostały wyglada jakby był z tydzień wczesniej posiany zdrowy zieleniutki  jaka moze byc tego przyczyna rzepak zasiany w całosci po pszenicy , czekam na jakies sugestie.

jakie pH? może właśnie w tym miejscu jest problem? nie było żadnych nakładek herbicydowych?

Nie szukałbym zbytnio problemu w dostępności fosforu bo rzepak dopiero w fazie 4 liści przechodzi na pełne ożywianie przez system korzeniowy


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Panowie potrzebuję jakąś kose na odchwaszczanie powschodowe rzepaku. Ktoś coś zaradzi? 

Ja w tym roku robię 1,5l metax 0,2-0,25 navigator 0,25 salsa + trend. cenowo 215 netto/ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marins21    1

Witam ja jeszcze przed siewem..
Mam mały problem bo w tym roku wyszło jak wyszło i będę siał na kawałku po jęczmieniu, mam naszykowane pod rzepak amofoske 4-10-28 ale chciałem tez dać wapna magnezowego luboplon, wiem ze nie powinno się dawać na obornik nic wapniowego bo traci się azot ale akurat w tym przypadku można pole potraktować tak jak by obornika nie było, boje się natomiast o uwstecznienie fosforu, co o tym sądzicie? Jaka dawkę tej amofoske polecacie wysłać? Strzelał bym w conajmniej w 4t/ha z pola była zebrana słoma, wapnowanie było by konieczne gdyż nie było robione na tym kawałku od niepamiętnych lat, ale może lepiej zrobić to pogłównie na wiosnę w tym przypadku, albo przed końcem wegetacji jesienią? Proszę o porady.
Reasumując
1. Czy mogę zastosować luboplon wapniowe-magnezowy (27%CaO) pod pług kiedy będzie stosowana amofoska 4-10-28?
2. Jaka ilośc tej amofoski polecacie wysiać kiedy przedpłatom był jęczmień a słoma zebrana?
3. Kiedy lepiej zastosować wapno pogłównie jeśli nie da rady przedsiewnie, na jesień czy wiosnę?

Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Jak dajesz obornik to nie wapno , a amofoska to po orce w ilości 400-500kg/ha. jak chcesz tak mocno dać wapno to na zimę po rzepaku. reasumując rzepak już powinien wschodzić , a ty myślisz o zasiewie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Nawożenie dolistne w niskiej cenie! Sprawdź nawozy dolistne z tanią i ekspresową wysyłką (nawet tego samego dnia - produkt dojdzie do Ciebie na drugi dzień).

 

Nawozy dolistne: http://big-agro.pl/kategoria-produktu/nawozy-dolistne/

Nawozy: http://big-agro.pl/kategoria-produktu/nawozy/

Wszystkie produkty: http://big-agro.pl/sklep/

 

 


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marins21    1

Tak, zawsze sieje opóźniony zwłaszcza jak susze, wybieram mieszance z silnym wigorem jesiennym i w porównaniu do innych rzepakow zasilanych wczesniej w suche wychodzi naprawdę dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Ja w tym roku robię 1,5l metax 0,2-0,25 navigator 0,25 salsa + trend. cenowo 215 netto/ha

 

 

Który przedstawiciel ci to wcisną?  :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj