tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
loquito    240

To dużo czy mało 300zl/ha ?
Pytam bo niektórzy w mojej okolicy liczą sobie do 450 zl za hektar siewu agregatem azmazone 3m z brona wirnikowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Co..??!! Ile..??!! W tym roku akurat też skorzystałem z usługowego siewu rzepaku, to zapłaciłem 1000 za 6 ha. Brona wirnikowa + siewnik talerzowy z rolkami dociskającymi Pottinger 3m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

No tak 450 zł/ha, bo paliwo, bo się części zużywają, bo komplet zębów to brony wirnikowej 4800 zł, tak usłyszałem od takiego powiedzmy znajomego, a jak usłyszał że ktoś inny bierze 250 zł/ha to powiedział jakim cudem mu to się opłaca?  Poniżej 250 zł/ha nikt za siew aktywnym agregatem nie bierze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

350zł/ha kosztuje siew siewnikiem Mzuri pro-till w uprawie pasowej, gdzie jest to siane w ściernisko(brak kosztów orki i uprawy), sam sypie nawóz i zużywa mniej nasion. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

150-170 zł/ha aktywnym zestawem upr.-siewnym 3m. 350 to za hektar koszenia kombajnem, a nie za siew :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

A ten Mzuri, to trzeba chyba zamówić na wiecej niż na 3h i najpierw poszukać w okolicy kto takim dysponuje. Najlepiej było by się skrzyknąć  na wiosce w kilku i takiego wariata zamówić żeby przyjechał zasiać. 
A jeśli jest bardzo sucho to taki da radę bezpośrednio w ściernisko? Bo u nas to miejscami gruber to praktycznie sunął po ściernisku tak sucho było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

ja akurat mam w swojej miejscowości nawet 2, to przyjedzie nawet na 3ha, idzie nawet jak sucho tylko że taki siewnik 3m ciagnie 200km

Edytowano przez patfilmax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Dzisiaj zmierzylem dokładnie ile ha jakiej odmiany zasialem i wyszło mi że mieszaniec sherpa ma obsadę ok 37szt/m2
Nie za rzadko trochę?
Jak teraz taki rzepak prowadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

może nie zejdzie i przesiejsz gęściej :)

 


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

liczcie się że zejdą samosiewy z lat poprzednich i obsada wyjdzie jak najbardziej prawidłowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Za strip tilla płaciłem w tamtym roku 250 plus paliwo, z 20 zł, wysiałe mi równo 1 kg, czyli 38 sztuk  ziaren, plon 3,7 najlepszy w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Dzisiaj zmierzylem dokładnie ile ha jakiej odmiany zasialem i wyszło mi że mieszaniec sherpa ma obsadę ok 37szt/m2

Nie za rzadko trochę?

Jak teraz taki rzepak prowadzić?

 

37 szt. na m2 mieszańca to wcale nie mała obsada jakbyś miał z 20 szt. to mógłbyś się zastanawiać chociaż i taki zostawiali...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Siewnik Mzuri 6 km. odemnie przyjechał  z pobliskiej miejscowości. Następny jest Duro-France 30km odemnie i też by przyjechał. Jeżdzą do 50 km. Ceny podobne.

Za bronę wirnikową+siewnik z kołami kopiującymi coś koło 200zł. 

Siane 45 sztuk na m2. ja tak chciałem, warunki były różne nawet kazałem mu wbić w łąkę i zobaczyć czy da radę.dał radę.

 

Problem był z włożeniem Big baga turem cholerstwo strasznie wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Pytanie - czym się kierujecie biorąc taką usługę? Lepiej rośnie? :)

też może miałbym u siebie taką możliwość stąd też chciałbym poznać opinie....

Usługa tania nie jest.... swoim zestawem nawet połowy tego kosztu nie osiągnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

W tym roku zasiałem punktowo koszt od 160 do 180 zł za ha rozstaw 45 cm


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Pytanie - czym się kierujecie biorąc taką usługę? Lepiej rośnie? :)

też może miałbym u siebie taką możliwość stąd też chciałbym poznać opinie....

Usługa tania nie jest.... swoim zestawem nawet połowy tego kosztu nie osiągnę.

1.Pierwszy raz wziąłem tą usługę z ciekawości. a najlepiej wypróbować to na swoim polu oczywiście przygotowałem różne warianty (kawałek ścierniska, słoma na prze czach, kawałek perzu , koleina, pozostawiona ścieżki technologiczna. Nie tak jak na pokazach. Moim zdaniem to jest przyszłość, oczywiście na razie raczkuje to ale za 20 lat nie wiadomo.

2. Czy lepiej rośnie??? QQ podsiewana nawozem w rządkach  też lepiej rośnie. Rzepak w koleinach nie wymarza tak szybko bo jest osłonięty.

3. Liczę że za połowę tyle bym zasiał ale w tym roku nie mam zamiaru ubezpieczać tak więc koszty się zrównają :)

 

P.S U mnie siał sam właściciel maszyny a nie jakich cieć zatrudniony na rok. Dużo zależy od operatora maszyny jak ustawi siewnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Od 4 lat pola uprawiane w tej technologi (mzuri pro-til, uprawa pasowa) mam za miedzą i jest jeden mały haczyk - zachwaszczenie, tyle co tam idzie chemii. Co roku roundup na ściernisko a i tak jest problem ze skrzypem bo go nie bierze. Moim zdaniem raz na 3 lata trzeba zaorać. No i po kukurydzy tez tak łatwo się nie sieje, w tamtym roku wszystkie resztki po kukurydzy zbierała firma chyba na biomasę za to młócili tylko za paliwo. Z drugiej strony fajnie bo wszystkie pola po kuku obsiane oziminą bez większych opóźnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Wałować pole przed siewem.

Niestety ostatnie coraz suchsze lata powodują że taka maszyna jak wał staje się niezbędna.

 

bylo walowane po orce zaraz tylko ze wal 3 metrowy na podnosnik i kazdy przejazd ciagnikiem bylo widac moze pozniej agregatem za gleboko sie zrobilo ale zaczyna lekko wschodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

@ejczbio

Bo mnie w tym roku firma ubezpieczeniowa zdenerwowała- ta z kapitałem niemieckim. Będę ubezpieczał od gradu na wiosnę ale na pewno nie w tej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Mam pytanie, w tym roku popadł kawałek rzepaku na ktorym był rzepak 3 lata temu był wykoszony pokosówką i był lekki grad wtedy. Obecnie mam problem że poprzeczniak i slady gdzie leżały pokosy są widoczne gołym okiem, w tych miejscach oprocz rzepaku sianego zeszło sporo samosiewów i jeest gąszcz, macie pomysły czym to przerzedzić albo co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

posialem tak na probe tzn raz plytko gruberem potem przed sjewem na 15cm i zestaw do bezorkowej zobaczymy co wyjdzie bo w orane nawet nie wjezdzam bo skala grzeje od tygodnia za mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Mam pytanie, w tym roku popadł kawałek rzepaku na ktorym był rzepak 3 lata temu był wykoszony pokosówką i był lekki grad wtedy. Obecnie mam problem że poprzeczniak i slady gdzie leżały pokosy są widoczne gołym okiem, w tych miejscach oprocz rzepaku sianego zeszło sporo samosiewów i jeest gąszcz, macie pomysły czym to przerzedzić albo co z tym zrobić?

Bronami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj