tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Rafi1979    38

Koledzy czy ktoś miał już kiedyś podobną sytuację. Tata omyłkowo przestawił lekko siewnik mazur i wyszło nam niemal 5 kg nasion odmiany populacyjnej Adriana na ha. Nic już z tym nie zrobimy, zasialiśmy tak 7 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Zależy jaka ziemia, u mnie na lekkiej i bardzo lekkiej sialiśmy odmianę dk sensei, zalecają ok 55 roślin na m2, nam poznaniakiem wyszło ok 38-40, oczywiście nie ma szans na równomierne rozmieszczenie nasion ale jak na pierwszy raz może się uda. Wysiane jakieś 2,1 kg na ha.

Gdzieś czytałem że na słabszej ziemi lepiej wysiać mniej nasion niż za dużo, więc raczej spokojnie czekam na wschody. Na razie sucho, pszenica schodzi jak szalona, dwuliścienne też rosną w oczach. Navigator i Peneral może dadzą radę i większym chwastom. I swoją drogą mnóstwo rzepaku sieją w okolicy, nawet tam gdzie teoretycznie rzepak nie powinien się udać :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

gdzie dokładnie? 

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Przy granicy powiatu zamojskiego i tomaszowskiego.

Sieją nawet na rędzinie, a słyszałem opinie że na takiej glebie rzepak udaje się raz na 10 lat, jak są duże opady. Tylko tam głęboko wyorać ziemię i ją doprawić w tak krótkim czasie to jest sztuka albo duża inwestycja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Koledzy czy ktoś miał już kiedyś podobną sytuację. Tata omyłkowo przestawił lekko siewnik mazur i wyszło nam niemal 5 kg nasion odmiany populacyjnej Adriana na ha. Nic już z tym nie zrobimy, zasialiśmy tak 7 ha

 

Po pierwsze ile ważyła paczka ?

Po drugie ustawia się siewnik i po pól ha robię zawsze próbę kontrolną  ? (  w tej stuacji to nie ważne )

obstawiam że posiałeś 100 -   110  roślin na metr.    Na razie czekamy na wschody potem będziemy się martwić. Może wzejdzie tyle ile ma wzejść.  10 roślin dla śmietki 10 dla ślimak  10 nie wzejdzie i po problemie :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1979    38

Tylko właśnie mi ta paczka wychodziła na niecałe 1,5 ha. Wie że Adriana jest na 2 ha. Będzie zbyt gęsto ale nic już chyba poradzić teraz nie moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Teściu  do tej pory sieje powyżej 6 kg i nikt mu go nie przekona  że lepiej  jest mniej.Kosi normalnie jak każdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U nas zasiany punktowo 38 sztuk na metr ponad 5 ha i do tego 5 ha tradycyjnie zobaczymy i porównamy jak wyjdzie ;)


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ja sieje hybrydy 60   populacje 75  nigdy mniej w nosie to mam. 


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Tak jak mój wuja paczke na 2,5 ha , moim zdaniem to nieporozumienie  ale każdy wie co robi , u mnie z paczki wychodzi od 3,5 do 4 ha


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja z  10 paczek [osiałem 42 ha. Strip tilem w tamtym roku siałem 38 sztuk, wyszło równo 1 kg/ha, plon najwyższy wydał,  w porównaniu z siewem  tradycyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

ja sieje hybrydy 60 populacje 75 nigdy mniej w nosie to mam.

Kto bogatemu zabroni.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Zasiałem talerzowym 38 szt. na m2 tj.2,1kg/ha pioniera 104 półkarłowaty mieszniec tak wyszło miało byś 47 roslin ale się siewnik pomylił:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Ja z  10 paczek [osiałem 42 ha. Strip tilem w tamtym roku siałem 38 sztuk, wyszło równo 1 kg/ha, plon najwyższy wydał,  w porównaniu z siewem  tradycyjnym.

W tym roku jak siejesz? czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ja sieje 6 kg na ha. 4 kg jak z centrali.

 

A jeśli w paczce jest 6 kg to i tak siejesz 4 kg na ha?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pegaz3512    10

Poznaniak ustawiony na 3kg nie równomiernie mi wysiewa. Ostatnio jak kupowałem Sherlocka było 10 kg nasion w paczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

a jak rzepak zasiany zbyt gleboko poznaniakiem tylko w ilosci 6 kg na ha monolit i sherlock to bedzie w maire . co zrobic by nie siac rzepaku zbyt gleboko poznaniakiem . mazowieckei to u nas sucho jak agregatem robilem to ciagnika niewidac tak sie kurzy az pozazdroscic mozna wam deszczu

Wałować pole przed siewem.

Niestety ostatnie coraz suchsze lata powodują że taka maszyna jak wał staje się niezbędna.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Tez posiał mi sie rzepak za głeboko, minał tydzien i niestety nic nie wzeszlo, chyba nic z tego nie bedzie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Tez posiał mi sie rzepak za głeboko, minał tydzien i niestety nic nie wzeszlo, chyba nic z tego nie bedzie ;/

 

na moich ciężkich ziemiach wschodził w tamtym roku 5 tygodni, więc chill Kolego ; ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

W tym roku  nająłem usługę siewu pasowego Mzuri. Odmiany Vektra i Visby. 300zł/ha.

Po ściernisku talerzówka ze względu że były duże koleiny po kombajnie. Pole wygląda jak po pyrkach, redliny. W podsiewacz Polidap, oprysk kalif 0,15+fuego 2L zaraz po siewie.

Teraz czekać i obserwować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj