tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

nawozy siejecie przed oraniem czy po orce jak jest lepiej na rzepak

Nawozy poszły pod pług, czy lepiej czy gorzej nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Korzeń w górę też rósł nie będzie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

robiłem raz tak że kawałek pod orkę a kawałek pod agregat różnicy brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Tak mieszanka z Agroloku. Wychodzi tanio bo 370zl/ha a opcja z navigatorem 750 takze bede mial juz na mikro. Kalif to to samo co Command wiec mysle ze 0.16 w zupelnosci wystarczy

Sorry oczywiscie 370zl na 3 ha

No właśnie wszyscy piszą ze chlomazonu minimum 0,2. powinno się dac....

Ja w sumie nie wim co jeszcze zrobię.

Rzepak zasieje niestety dopiero w czwartek.

Do tego czasu na polubzrobi się pustynia.

Chyba dam po siewie Command 0,2 a meta..po wschodzie....

Co o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Raczej nie wskazane.

Co do nawozu zawsze daję pod pług czy na rzepak czy na zboże. Niech szuka głębiej.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Galera można pryskac na jesieni?

 

Oczywiście 0,3,  plus matezachlor z 1 do 1,5 l/ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Raczej nie wskazane.

Co do nawozu zawsze daję pod pług czy na rzepak czy na zboże. Niech szuka głębiej.

 

Master

 

nie wskazane po siewie Galera ?

czy to o co ja pytałem czyli po siewie Command a później po wschodzie Metazachlor ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a po orce uprawiacie jeszcze agregatem? ja wczoraj zaoralem a siac bede dopiero w sobote i sie zastanawiam czy przejechac wszystko agregatem z walkami zeby zachamowac parowanie czy wiecej narobie szkod?

zestaw do siania agregat z przednimi walkami i walem packera plus polonez

Edytowano przez qba333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Master

 

nie wskazane po siewie Galera ?

czy to o co ja pytałem czyli po siewie Command a później po wschodzie Metazachlor ?

 

Chodziło mi o galere, a co do Comandu i Matachloru nie widze przeciwskazan.

 

ale po wschodach można galera czy nie?

 

Nie ryzykowałbym, poczytaj pierwsze etykietę jak ma wyglądać roślina przy oprysku.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

przed orką lepiej bo rzepak ma głęboko korzenie.

 tak samo słyszałem i w tym roku dałem przed orką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Chodziło mi o galere, a co do Comandu i Matachloru nie widze przeciwskazan.

 

 

Nie ryzykowałbym, poczytaj pierwsze etykietę jak ma wyglądać roślina przy oprysku.

Ok master dzięki za info..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan222    1

Witam!

 

Dziś posiany rzepak Sherlock opakowanie na 3ha to 8,2kg co daje 2,7ha. Przez pomyłkę wysiałem 8,2kg na 4,6ha co daje ok 1,8kg/ha czy to nie za mało klasa ziemi od 4 do 6??? Dosiewać czy odpuścić MTN rzepaku to 3,85g.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Powinno być dobrze, wychodzi  około 45 sztuk na metr, jak siałeś w optymalnym terminie i warunki dobre do wschodów to nie masz czym się martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dwa lata temu w 400 gramach szerloka wyszło 28 sztuk na metr, tak że nie masz cos się martwić że za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

co do aplikacji npk -pod orke czy po. to po pierwsze jesienne zaaplikowanie tylko wprowadza  składnik do gleby roslina mało skorzysta gleba musi być zasobna bo nawózmusi się rozłożyć. jeżeli da się pod orke to zawsze powinna być tam wilgoc i te składniki będą dostępne. w tym roku mamy przynajmniej u nas wody pod dostatkiem wiec danie nawozu pod agregat miało sens, jak ktoś wspomniał nawozy przenikają wdół podobniejak korzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czy jeśli wykonam zabieg odchwaszczania przedwschodowo na nie do końca wilgotną ziemię a na następny dzień spadnie deszcz, taki normalny a nie ulewa, to zabieg będzie tak samo skuteczny jak bym wykonał ten zabieg na wilgotną ziemię? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj