tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
garek    155

Udało mi się wczoraj zasiać jeden kawałek 14ha.

 

Posiałem 3 hybrydy:

Rohan- 45nasin/m2

Atora- 48nasin/m2

Exquisite- 45nasin/m2.

 

Zosatalo jeszcze ok 20ha po jęczmieniu jarym, ale to muszę jeszcze doprawić.

 

kurde wy to potraficie ustawić siewnik   co do sztuki dla mnie kozactwo  mi nigdy się nie udaje :(


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Wszystko zależy od siewnika.
U mnie akurat jak próba kręcone pokaże tak wysiewa...
Ale słyszałem że niektórzy mają z tym różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Co prawda to prawda. Siewnik mam dobry to i sieje tak jak ja chce a nie tak jak on chce.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

KULA Atora to nie jest to samo co Sherpa? Na jakiej klasie ziemi go posialeś?

 

Atora to jakby coś między Visby a Sherpą. Wysialiśmy w sobotę u nas na mozaice. Zapraszam do obserwacji na żywo lub na naszym facebook'u.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja mam w tym roku Visbiego 13ha  po 3ha maratona i sherpy.  Zobaczymy co z tego wyjdzie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszystkim co zakazane zakazy są dla frajerów B) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Rzepak Exqusite zasiany w sobote wieczorem w niedziele 15l spokojnego deszczu a dzis oprysk 0.16l Kalif+ 1.6 Metazanex. Mam nadzieje ze bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Rzepak Exqusite zasiany w sobote wieczorem w niedziele 15l spokojnego deszczu a dzis oprysk 0.16l Kalif+ 1.6 Metazanex. Mam nadzieje ze bedzie dobrze

 

Ta mieszanka to nie z Agroloku ?

Tez mi taką oferowali. Tylko nie wiem czy 0,16 kalifa to nieznani mało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

florida siana w czwartek po deszczu dziś już zielona tylko po siewie kalif metazanex i coś na robaczki zapobiegawczo było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

W piatek saiałm visbiego dośc głeboko 3ha drugie 3ha w sobote popołudniu nie opryskane . Jak myslicie czy jutro nie bedzie juz za pózno na te siane w piatek około godziny 20-22 ?  Mam kupionego metazanexa + kalifa dzis cały dzien popadywało i teraz znowu pada. W nocy tez konkretnie wlało. Niby do 3 dni  mozna pryskac ale ale.... Zastanawiam sie czy ryzykowac poparzeniami kalifem czy odpuscic i kupic navigatora.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W piatek saiałm visbiego dośc głeboko 3ha drugie 3ha w sobote popołudniu nie opryskane . Jak myslicie czy jutro nie bedzie juz za pózno na te siane w piatek około godziny 20-22 ?  Mam kupionego metazanexa + kalifa dzis cały dzien popadywało i teraz znowu pada. W nocy tez konkretnie wlało. Niby do 3 dni  mozna pryskac ale ale.... Zastanawiam sie czy ryzykowac poparzeniami kalifem czy odpuscic i kupic navigatora.

ja siałem w czwartek to w piątek wieczorem były już kiełki ten co miał wilgoć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie siane  były w dosc sucha glebe dopiero wczoraj od 18.00 pada.  Na kalifie jest zapis ze do 3 dni od siewu tylko czy to chodzi aby sie nie pojawił na wierzchu czy aby kiełków nie puscił ? Ktos testował ? Zawsze pryskałem zaraz po siewie  albo nastepnego dnia nigdy nie miałęm takiego problemu :( 

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

raczej na wierzchu bo ja opryskałem kiełki w ziemi to dziś widać że nic im się nie stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelciazol    0

W tym roku chce spróbować inaczej niż jak co roku poliofska 6 pod rzepak , rzuciłem 160kg polidapu tak wyszło i na wiosne z 200 kg soli albo korn kali zobaczymy , dobre taki dzielone nawożenie? stosował ktoś tak? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Tak mieszanka z Agroloku. Wychodzi tanio bo 370zl/ha a opcja z navigatorem 750 takze bede mial juz na mikro. Kalif to to samo co Command wiec mysle ze 0.16 w zupelnosci wystarczy
Sorry oczywiscie 370zl na 3 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

370zł/ha to tanio? Coś pokręciłeś, Metazachlor + Chlomazon wychodzi zależnie od dawek 120-150zł/ha brutto.

 

Ja z konieczności zastosuje Navigator + Rego co kosztować będzie ok  240zł/ha.

 

Edit.

A tak to jo.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak rzepak zasiany zbyt gleboko poznaniakiem tylko w ilosci 6 kg na ha monolit i sherlock to bedzie w maire . co zrobic by nie siac rzepaku zbyt gleboko poznaniakiem . mazowieckei to u nas sucho jak agregatem robilem to ciagnika niewidac tak sie kurzy az pozazdroscic mozna wam deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj