tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

miwigos    3491

czy ktoś miał po zasianiu rzepaku skorupę na wierzchu przed wschodem jego ,jak zasiałem to popadał deszcz co mogę zrobić żeby on wzeszedł

Walcem go przejedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

50 ton pod rzepak to dużo za dużo , sól lepiej podzielić na 2 razy raz przed siewem drugi raz wiosną po 100 kg i w zupełności wystarczy

nie znam się ale wydaje mi się ze 100 kg to mało to jest tylko 60 K a na 4 tony potrzeba 240 k obornik daje prawie że co rok albo co drugi mało pola dużo bydła a jak robiłem próby ziemi i na każdym kawałku wychodzi ze jest mało potasu . Do tej pory zawsze stosowałem polifoske 6 przeważnie 300 kg na ha pod pszenicę rzepak , jęczmień owies bez nawożenia bo zawsze z koniczyna i nie mam jak skucic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

Walcem go przejedż

to nie jest głupie, ale żeby kolega tego dosłownie nie wziął :) wystarczy jakiś wał posiewny typu cambridge, u mnie delikatniutka skorupka się z wierzchu zrobiła, jak się chodzi to jest mięciutko, mam nadzieję, że sobie z tym poradzi... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Mogę kupić srodki w poniższych cenach netto
Command top 3L 184 zl
Metax 500 5L 317 zl
Command 480 0,5L 81 zl
I teraz, najkorzystniej cenowo command 480 + metax, ale czy najskuteczniej? Podobno wysoka skuteczność ma command top 3L/ha albo command top 2L/ha + metax 500 1L/ha. Co byście wybrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Wczoraj ukonczyłem zasiew rzepaku . 12 ha.

Troszkę za wcześnie , ale dramatycznie brakuje wilgoci i z dnia na dzień jest coraz gorzej .

Kurzyło się niemiłosiernie , z wiatrem praktycznie bez widocznosci

Na jutro coś zapowiadają , ale pewno tylko jak zwykle zapowiadają.

Choć przydało by się chociaż kilka mm .

Z uwagi na suszę po zasiewie jedynie Command 0,15 l /ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

100 kg na jesien i 100 kg na wiosne to jest dużo lepsze rozwiązanie niż odrazu dać wszystko

 


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Każda paczka rzepaku jest na 3 ha , i tak najlepiej zasiej , to nie prawda że czym wieksza obsada tym wiekszy plon , tym bardziej przy suszy taka obsada to nieporozumienie

Ty u nas jest własnie problem z tymi wschodami.

Rok temu przy 4,2kg max 60szt wyszło na m2 a po zimie zostało 30-35szt co dało 2,5t/ha

Ziemia jest jaka jest bo 4a/4b ale pH około 5.Jedynie zmiejszyć ilość wysiewu do 4,5kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    295

Wszystko od wczoraj przygotowane do siewu rzepaku, ale zapowiadają intensywne opady deszczu, dlatego będę siał po niedzieli. Kilka lat temu ulewa zaraz po siewie i oprysku, skutecznie zniszczyła plantację. No chyba, że synoptycy znów się mylą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja zasiałem 6ha w sumie dosc sucho ale jak sie grzebnie w zimi to wilgosc jest. W porównaniu do ubiegłego roku to jest super :)  Sieje bez obniżania normy   moze 5% mniej. na jutro i poniedzilek deszcze dosc mocne wiec  reszte koljne 13ha moze bedzie w lepszych warunkach. Zastanawiam sie czy pryskac przedwschodowo standardowa mieszanka metazanex 1,5 + comand 0.15 czy sie wstrzymac i metazanex + navigator ( sporo drożej). Ubiegły rok był porazka i teraz mam obawy  :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Ta druga opcja droższa ale skuteczna i co najważniejsze pewna że rzepak juz będzie,bo pryskane na 3-4 liść ,dla mnie najlepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zxcvbnmR    0

Wczoraj wieczorem posiałem 3 ha rzepaku i dzisiaj wieczorem oprysk 5 l metaxu i 0,45 l commanda.Teraz tylko czekać na poniedziałkowy deszcz.

Edytowano przez zxcvbnmR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

metazanex + command - przedwschodowo ile max po siewie mogę jechać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

3 dni max

dziś zasiałem 6,5ha + oprysk 2,5l/ha nero - można powiedzieć że jest bardzo mokro

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

jak dzisiaj siałem to mogę jechać z opryskiem dopiero we wtorek ? bo w pon kończę siewy i dopiero będę miał czas na na  pryskanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Michał nie wiem jak u Ciebie z wilgocią - jak mokro może być za późno (przypalisz rzepak - tak jak ja groch w tym roku) - pryskaj jutro lub w poniedziałek po deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

w pon może mi się uda jeszcze pod wieczór kilka ha zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Udało mi się wczoraj zasiać jeden kawałek 14ha.

Posiałem 3 hybrydy:
Rohan- 45nasin/m2
Atora- 48nasin/m2
Exquisite- 45nasin/m2.

Zosatalo jeszcze ok 20ha po jęczmieniu jarym, ale to muszę jeszcze doprawić.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

KULA Atora to nie jest to samo co Sherpa? Na jakiej klasie ziemi go posialeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Czort wie. Niby jakaś nowość. Chciałem więcej Exquisita ale że nie mieli więcej to wziąłem Atore. Ziemia większość IV klasa.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Powinieneś być zadowolony, Atora w tym roku nr 3 w badaniach COBORU, świetna zimotrwałość, bardzo silny korzeń. Tylko pilnuj żeby na jesieni Ci nie uciekł ze skracaniem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No właśnie trochę sobie sam w kolano strzeliłem, zamiast wszystko wysiać na jednym polu to zachciało mi się porównywać Atore na dwóch stanowiskach po jęczmieniu jarym i po grochu. Powinieniem rzadziej ja posiac tak po 40nasion/m2 no ale trudno zobaczymy w praniu jak to będzie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Exquisite też jest bardzo wysoki ale dwa lata temu jak miałem Admirała to podczas oprysku na płatka skurczysyn był tak wysoki, że prawie sięgał do maksymalnie podniesionych lanc w Europie. No chyba że Atora jest jeszcze wyższa.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja sie składniam wręcz przeciwnie do niektorych uzytkownikow i sieje najnizsze rzepaki o małej biomasie. Łatwy zbiór dobrze opryskać na płatka, mało strat po przejeździe i nie wylega przede wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W ostatnich kilku latach zero problemów z wyleganiem duża ilość biamasy ma też swoje dobre strony, oby tylko nie "kradła" plonu nasion. Ale fakt, w przyszłym roku planuje spróbować odmianę karłowata.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj