tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Aroo22    327

Optymalny termin to tak ok 20-25 sierpnia, przynajmniej u mnie w lubelskim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Po 20 miałem 2 razy siany raps i porażka w obydwu przypadkach. 

Podlaskie do 18 sierpnia, a nawet 15. 

2 lara temu wyrosła kapusta na jesieni, ale plon też. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

A coś jeszcze innego . Chodzi mi o taki nawóz który nie jest bardzo drogi ale dobry, taki który jest warty swojej ceny

 

a najlepiej to dobry, dużo i za darmo? to by pasowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

a najlepiej to dobry, dużo i za darmo? to by pasowało

Chodzi mi o to żeby był warty swojej ceny. Może źle się wyraziłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Żaden nie jest wart swojej ceny po prostu są za drogie względem cen płodów rolnych. ale jak już to przeliczając na składniki najtaniej i najlepiej to sól potasowa + fosforan amonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

No w tym roku nie wiem jak u was ale u mnie będą problemy.Rok temu choć sialem w suszę i w lekką mrzawke to ładnie urósł.Żniwa normalnie już bym zakończył.Ściernisko byłoby już ztalerzowane i obornik w trakcie.Teraz 35% pszenicy stoi na polu i trochę jeszcze jęczmienia.Przy tej pogodzie wjazd możliwy może w okolicach soboty niedzieli.Zobaczymy czy nie będzie część rzepaku siana w strip-tillu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

WIDZE panowie rzepaki juz  sieja albo maja gotowe  pole. u mnie  jeszcze  ( ichyba  nie  tylko  u mnie) stoi zboże. co 2 dni obeschnie to znów pada  i żniwa łapane.

a  wogóle  co sadzicie  o nawozach  Yara. chodzi mi o rozkład  czy pewniej stosowac  polifoske?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Żaden nie jest wart swojej ceny po prostu są za drogie względem cen płodów rolnych. ale jak już to przeliczając na składniki najtaniej i najlepiej to sól potasowa + fosforan amonu.

 

Dokładnie czyli nasza mieszanka soli potasowej z fosforanem amonu MAP = NPK(CaO-SO3) 6-15-25-(4-15) przy zamówieniu całosamochodowym od 1195 zł netto/t! Na jednym aucie możecie łączyć różne nawozy tj. np. NPK i saletra. Zapraszam do kontaktu :)

Pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Prawda, cena dobra.

My po grochu zastosujemy 300kg MacroSpeed Perfect a po jęczmieniu jarym 400kg MacroSpeed + 150kg Saletrosanu.

Obaczymy co z tego wyda.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ambrilo93    0

witam Panowie,

 

mam pytanie do bardziej doświadczonych, wczoraj wykonałem orkę pod rzepak ozimy, ziemie ciężkie sporo gliniastych. Teraz moje pytanie jaki zabieg teraz wykonać? Optymalne byłoby wałowanie ale niestety nie posiadam odpowiedniego narzędzia.. Siew planuje 20 sierpnia. Czy użyć już agregatu czy może brony? Boje się że ziemia zbytnio się zeschnie i zostaną pecyny..

Proszę o pilną odpowiedź

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

witam Panowie,

 

mam pytanie do bardziej doświadczonych, wczoraj wykonałem orkę pod rzepak ozimy, ziemie ciężkie sporo gliniastych. Teraz moje pytanie jaki zabieg teraz wykonać? Optymalne byłoby wałowanie ale niestety nie posiadam odpowiedniego narzędzia.. Siew planuje 20 sierpnia. Czy użyć już agregatu czy może brony? Boje się że ziemia zbytnio się zeschnie i zostaną pecyny..

Proszę o pilną odpowiedź

 

pozdrawiam

 

nie lepiej było zaorać przed 20 i odrazu zasiać? nie miałbys tego problemu i nie martwiłbys sie o wyschnięcie, pare dni słonka i będziesz siał w suche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

nie jest powiedziane że źle zrobił.Jeśli sprawdzi się pogoda to będą przechodzić w tym tygodniu opady deszczu i jeszcze będzie miał mniej roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

A co myślicie o tym żeby dać polifoske i krede granulowana przed orka pod rzepak..wiem, ze niektórzy tak robia co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

No dobra ja też bym chciał zastosować krede i też polifoske 6 razem przed siewem rzepaku . Tylko problem bo mam już zorane i jak wywiezść na tydzień przed siewem  tą krede i lekko uprawić a potem rozsiać polifoske i siać . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

My daliśmy wapno magnezowe 68% CaO i 24% Mg2O i reszta mikroelementy w dawce 400kg na ha na ściernie.

Pozniej po przeoraniu planujemy dac lubofos pod rzepak i z 200kg wapna.

Dobre to bedzie posunięcie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj