tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

miwigos    3492

Widzę, że wg Ciebie setki osób zajmujących się temat blendów to idioci a setki tysięcy stosujących to jeszcze więksi idioci. Super. Zmieniaj świat ;)

Powiedz mi tylko ile rodzai soli / superfosfatu / FA / saletrosanu widziałeś w życiu? Stawiam na 1, może 2, max 3.

Przyślij mi proszę próbkę tego nawozu, a dam Ci obiektywną opinię ile jest wart... Nie mówię, że jest nic nie wart ani nie mówię, że jesteś beznadziejnym rolnikiem - plony są ok, gratulacje (chociaż w jakości Visby się zgodzimy). Nie powiedziałem, że jak zastosujesz blenda to będziesz miał 6t/ha każdego roku ;)

A i powiedz po co Ci ten 6-15-29 skoro stosujesz przedsiewnie tylko fosfor? Bo jakoś nie łapię po co wcześniej o to się spinałeś a teraz piszesz o NPKu...

Jeśli chcesz się spierać o coś to proszę zachowaj pewien poziom.

Pozdrawiam.

Może i dobry ,ale jaktu wierzyć jakie ilości nawozów ,zmieszane,można dodac więcwj soli ,mniej polidamu,klient zadowolony ,ale tylko z ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Może i dobry ,ale jaktu wierzyć jakie ilości nawozów ,zmieszane,można dodac więcwj soli ,mniej polidamu,klient zadowolony ,ale tylko z ceny

 

My nie robimy tego kilka ton na odwal w małej betoniarce...

Robi to Grupa Azoty i to samo w sobie gwarantuje jakość. Produkcja to kilkanaście tysięcy ton rocznie... Z czego my jako AV sprzedajemy kilkaset ton...

Jest to wiele produktów, nawozy na życzenie - optymalny skład - i tu są bardzo duże oszczędności w nawożeniu.

Jeśli w coś się nie wierzy to po prostu można to obiektywnie zbadać i się przekonać co do składu - nie widzę problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Tomek u mnie nie słyszałem żeby ktoś w tym roku przekroczył w jakiejkolwiek odmianie 3.5tony- żal..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

U mnie żadnego kilograma nie przekroczył bo skasowany, a kilometr dalej 11.2t z 3ha. Terminowo siany zaraz za pługiem, ładnie skrócony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Rohan u mnie też dał ok 4t/ha. Łącznie z 28-29ha ukosiliśmy ok 100t. Mimo wszystko mogłem mniej rzepaku zostawić,bo na 3-4ha to było więcej chwastów niż rzepaku.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Mi się za opryski i nawóz nawet nie zwróciło ... Tragedia , trzeba było zlikwidować , no ale cóż mądry Polak po szkodzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Chcę po raz pierwszy zasiać rzepak 2ha po pszenicy ozimej ph około 6 ziemia mozaika IIIb,IV a i b V. Mam zamiar dać pod korzeń pewnie jakąś polifoske( myślałem o ''M'') ale lepiej rozsiać ją pod orkę czy po orce ale przed siewem rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

witam mam zamiar siać wapno granulowane po ścierni po pszenicy i jak posieje wapno to ile muszę czekać na sianie polifoski 6 i oranie pod rzepak?

polifoske rzuć sobie po orce (moim zdaniem lepsza opcja w przypadku wapnowania na ściernisko)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Ja się zastanawiam czy na przyszły rok na wiosne pozostać przy saletrosanie na 1 dawke czy zrezygnować na rzecz saletry w dwóch dawkach  bo więcej azotu będzie tylko co z tą siarką . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Daj więcej Saletrosanu na I dawkę (350-400kg) i po problemie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Chcę po raz pierwszy zasiać rzepak 2ha po pszenicy ozimej ph około 6 ziemia mozaika IIIb,IV a i b V. Mam zamiar dać pod korzeń pewnie jakąś polifoske( myślałem o ''M'') ale lepiej rozsiać ją pod orkę czy po orce ale przed siewem rzepaku?

m daj 350-400 kg na sciernie.Nie zapomnij jeszcze o azocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Ja się zastanawiam czy na przyszły rok na wiosne pozostać przy saletrosanie na 1 dawke czy zrezygnować na rzecz saletry w dwóch dawkach  bo więcej azotu będzie tylko co z tą siarką . 

 

JA SIARKE PODAJE  W KIZERYCIE NO I MAM JESZCZE  MAGNEZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni84    0

czy stosuje ktoś superfosfat pod rzepak P (Ca, S) 19-(25-32,5)

czy jest to dobre rozwiązanie, jakieś doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

czy stosuje ktoś superfosfat pod rzepak P (Ca, S) 19-(25-32,5)

czy jest to dobre rozwiązanie, jakieś doświadczenia

 

Jeśli sam fosfor jesienią to polecam fosforan amonu MAP (lepszy fosfor jak w DAP) lub ewentualnie jeśli superfosfat to tylko wzbogacony tj oryginalny Fosdar.

Mamy obydwa w mieszankach z solą potasową jak i towar solo. Jeśli ma Pan niezbyt ciekawą zasobność potasu to polecam zastosować jednak również potas jesienią, a wiosną drugą dawkę.

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sam fosfor jesienią to polecam fosforan amonu MAP (lepszy fosfor jak w DAP) lub ewentualnie jeśli superfosfat to tylko wzbogacony tj oryginalny Fosdar.

Mamy obydwa w mieszankach z solą potasową jak i towar solo. Jeśli ma Pan niezbyt ciekawą zasobność potasu to polecam zastosować jednak również potas jesienią, a wiosną drugą dawkę.

Pozdrawiam serdecznie.

Forum jest do wymiany poglądów a nie żebyś sobie kasę nabiał kolego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Armand pole pod rzepak przygotowuje się wcześniej w zasobność składników.Z nawozów jest pobierane 50 -60 %.Twoje cudowne nawozy nie nagonią plonu jak w ziemi nic nie będzie i ph nie uregulowane.Pojawiłeś się w odpowiednim czasie jak są planowane zasiewy rzepaku.Gdzie byłeś jak trzeba było ratować rzepak wiosna?Nie miałeś cudownego nawozu dilerze?

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

Pole po pszenicy mam z talerzowane, chce wysypać wapno a później mam siew mzuri, gdzie pod korzeń idzie od razu nawóz npk nie przeszkadza to z tym wapnem co będzie na gorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Z choinki się urywacie czy jak? Czemu wapna nie dałeś pod talerzówkę?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Forum jest do wymiany poglądów a nie żebyś sobie kasę nabiał kolego

 

Rozumiem, że to jest Twój pogląd na nawożenie rzepaku "kolego"?

 

Armand pole pod rzepak przygotowuje się wcześniej w zasobność składników.Z nawozów jest pobierane 50 -60 %.Twoje cudowne nawozy nie nagonią plonu jak w ziemi nic nie będzie i ph nie uregulowane.Pojawiłeś się w odpowiednim czasie jak są planowane zasiewy rzepaku.Gdzie byłeś jak trzeba było ratować rzepak wiosna?Nie miałeś cudownego nawozu dilerze?

 

Chłopaku jeśli ktoś pyta o nawóz to odpowiadam... nie wiem czy masz rozeznanie, że np u nas na Mazurach stoi jeszcze jakieś 80% zbóż, po których będą siane rzepaki... i będą dopiero stosowane NPKi. Wiosną byłem tam gdzie powinienem, akurat nie na AgroFoto tylko m.in. w terenie gdzie widziałem albo bardzo dobre rzepaki z naszej oferty (odmiany Rapoola np. Minerva czy HR Strzelce - Monolit.) albo słabe, które zaorano.

Jeśli nawozy typu FA, saletrosan czy sól potasowa nazywasz wyśmiewczo "cudami" to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

<p>Jak to jest właśnie z tym wapnowaniem kreda uwstecznia fosfor z polifoski czy nie? Chce dać 3 tony kredy z mielnika na ścieranisko dalej talerzowka orka i siew. Czy polifoske mogę dać na zatalerzowane pole czy musze dać na zaorane? </p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Nie denerwuj się chłopaku tak.Dla mnie to typowa reklama firmy z twojej strony.W niczym tutaj nie pomogles

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Nie denerwuj się chłopaku tak.Dla mnie to typowa reklama firmy z twojej strony.W niczym tutaj nie pomogles

 

Różnimy się, że ja płacę za tą reklamę i sporo ludzi dzięki temu korzysta z naszej oferty.

Ty natomiast się nudzisz i trochę błaźnisz swoimi komentarzami na nasz temat. No ale to już Twoja sprawa. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Nie denerwuj się chłopaku tak.Dla mnie to typowa reklama firmy z twojej strony.W niczym tutaj nie pomogles

 

Nikt tutaj się nie denerwuje :) No może oprócz kilku "napinaczy", których można spotkać w tematach, w których się wypowiadamy, którzy za wszelką cenę próbują zepsuć nam opinię pisząc różne bzdury i spamując nie na temat. No ale cóż, za 3 tygodnie dzieciaczki wrócą do szkoły i będzie mniej korzystania z komputera i prawienia swoich mądrości na forach.

 

Jeżeli chodzi o pomoc, to hmm... jeżeli bym poprosił sąsiada o przeniesienie worków, on by mi z tym pomógł i przy okazji zaoferował jakieś zmechanizowanie, które tworzy, a zza ulicy chamski, inny sąsiad nagabywał przechodzących ludzi do tego, że sąsiad który mi pomógł robi to tylko dla reklamy, a na dodatek mi nie pomógł to...

 

Może ocenę pozostawię użytkownikom tego forum. Miłej nocy Sławciu, pozdrawiamy :)


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj