tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zenonim    223

ja robię command + metazanex i jest czysto. A nowe zasiewy około 20 sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

kwalifikat też nie jest zaprawiony od robaków to czego by mieli twój zjeść a tamtego nie

Bo kwalfikat został mi z poprzedniego roku w którym zapraeialem penta ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    110

Czy stosuje ktoś z Was albo znacie kogoś kto sam zaprawia kupione nasiona rzepaku zaprawą od insektów np nupridem. Jesli tak to napiszcie czy jest efekt i czy polecacie.

 

 

stosowałem nuprid, nasiona w betoniarke i opryskiwacz plecakowy,,, rzepak był ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko016    1

Panowie wybieram się po zakupy nawozów pod rzepak co byście polecili polifoskę 6 czy polidap.

Polifoskę liczyłem wysiać 350 kg, a polidapu nie mam pojęcia.

A może jakieś inne nawozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Polifoska 6 ok, ale Polidap na pewno nie sam tylko np. polidap + sól potasowa. A ile soli potasowej i polidapu, tyle ile byś potasu i fosforu wprowadził za pomocą polifoski 6. Po przeliczaj sobie na spokojnie ilości składników, a nie w głowie i nie działaj pod presją sprzedawcy ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Około 150 kg polidapu i 100 kg soli na jesień i 100 kg soli na wiosne


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

w przypadku nieprzepuszczalnych gleb nie ma sensu dzielić potasu


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

stosowałem nuprid, nasiona w betoniarke i opryskiwacz plecakowy,,, rzepak był ok

 w jakich proporcjach? dawka? ile wody? 

czy podczas siewu nie było problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Dużo zależy od zimy , opadów , moim zdaniem lepiej podzielić , ale to moje zdanie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Na pewno do nawożenia rzepaku, z nawozów dolistnych polecam produkt Ekolist Rzepak: http://big-agro.pl/produkt/ekolist-rzepak/
Na rzepak dobry będzie też Maxibor 21 (dawki podane są w jednym ze zdjęć): http://big-agro.pl/produkt/maxibor-21/

Polecam również koncentrat doglebowy: http://big-agro.pl/produkt/germinator-sl-20l/ oraz NaturalCrop SL: http://big-agro.pl/produkt/naturalcrop-sl/

PS - przy zakupie rzepaku ozimego można dostać u nas 8% lub 5% rabatu na nawozy do rzepaku.

Na pytania do tych produktów chętnie odpowiemy :)


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź przestań z tą reklamą ja maxi bor kupowałem pół roku temu za 178 brutto za 20 kg a ty masz po 270

Edytowano przez WaldemarNowicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

178 brutto za 20 kg niemożliwa cena ;) u nas na www.big-agro.pl jest to cena podstawowa - do odważnych świat należy - zachęcam do negocjacji i zakupu większych ilości / korzystania z okresowych promocji itd ;)

 

Jeśli chodzi o nawożenie przedsiewne doglebowe to polecam nawóz NPK(CaO-SO3) 6-15-25-(4-15) w świetnej cenie 1190 (zakup całosamochodowy) - jest to mieszanka nawozowa fosforan amonu MAP + sól potasowa. Najlepszy fosfor. Dodatek siarki. Na wiosenne nawożenie polecam oczywiście Saletrosan 26 lub nasza unikatowa propozycja azot z siarką plus potas NK(SO3) 24-6-30 - świetne efekty w rzepaku, zbożach oraz na użytkach zielonych / lucernach stosując po każdym pokosie! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Weźcie przestancie z tymi nawozami donasiennymi które robia tylko pustki w portfelu i nic wiecej. Powiedzcie lepiej czy ma ktos jakis sprawdzony srodek zeby zaprawic nasiona rzepaku przed siewem przed smietka i innym robactwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Nuprid tam jest dawka pewnie 3ml na 1kg nasion

3,4 ml/1 kg nasion wg starej etykiety. My w zeszłym roku dodaliśmy jakiś plonvit do tego. Niestety zima sprawiła że 80% rzepaku wymarzło.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3,4 ml/1 kg nasion wg starej etykiety. My w zeszłym roku dodaliśmy jakiś plonvit do tego. Niestety zima sprawiła że 80% rzepaku wymarzło.

Tak wg starej etykiety

178 brutto za 20 kg niemożliwa cena ;) u nas na www.big-agro.pl jest to cena podstawowa - do odważnych świat należy - zachęcam do negocjacji i zakupu większych ilości / korzystania z okresowych promocji itd ;)

 

Jeśli chodzi o nawożenie przedsiewne doglebowe to polecam nawóz NPK(CaO-SO3) 6-15-25-(4-15) w świetnej cenie 1190 (zakup całosamochodowy) - jest to mieszanka nawozowa fosforan amonu MAP + sól potasowa. Najlepszy fosfor. Dodatek siarki. Na wiosenne nawożenie polecam oczywiście Saletrosan 26 lub nasza unikatowa propozycja azot z siarką plus potas NK(SO3) 24-6-30 - świetne efekty w rzepaku, zbożach oraz na użytkach zielonych / lucernach stosując po każdym pokosie! Pozdrawiam.

post-163701-0-49420500-1469971918_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

Ten nawóz azotowy z siarką i potasem mnie zainteresował . W jakich dawkach jest to zalecane pod rzepak i zboża . Rzepak 4t/ha a zboża 6t/ha . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Panowie co bedzie lepsze w zwalczaniu chwastow w rzepaku. Przedwschodowo 0.16l Command+ 1.66 Metazanex czy Powschodowo Navigator 0.33l + 1.66 Metazanex?? Po ostatnich ulewach wilgoc w ziemi napewno bedzie a zamierzam orac w nocy i siac od razu nastepnego dnia wiec wilgoci bedzie sporo . Chyba ze macie inne sprawdzone propozycje?? Samosiewy zboz chce razem z Toprexem dac na 4-6 lisc dlatego wydaje mi sie ze mieszanka z commandem byla by lepsza w tym przypadku tylko boje sie ze mi go przychamuje command

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Kurde ale z dokladnoscia do 0,01l / ha może być ciężko przy mniejszym sprzęcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalino30    5

Panowie mam takie pytanie mam  zamiar posiac rzepak zimowy ale pytanie jest takie czy jak wiosna pryskalem pszenice  attrybutem 70 wg  czy jest sens siac ten rzepak czy on wzejdzie i nie zginie bo juz rozne opinie slyszalem czy moze lepiej sie wstrzymac z siewem z gory dziekuje za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Panowie co bedzie lepsze w zwalczaniu chwastow w rzepaku. Przedwschodowo 0.16l Command+ 1.66 Metazanex czy Powschodowo Navigator 0.33l + 1.66 Metazanex?? Po ostatnich ulewach wilgoc w ziemi napewno bedzie a zamierzam orac w nocy i siac od razu nastepnego dnia wiec wilgoci bedzie sporo . Chyba ze macie inne sprawdzone propozycje?? Samosiewy zboz chce razem z Toprexem dac na 4-6 lisc dlatego wydaje mi sie ze mieszanka z commandem byla by lepsza w tym przypadku tylko boje sie ze mi go przychamuje command

zależy jakie masz chwasty.Jeśli dużo jest chabru i fiołka to druga opcja.Średnia presja chwastów to opcja pierwsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

co sądzicie o sianiu rzepaku w sciernisko po 2 krotnej uprawie scierniskowcem tzn teraz po pszenicy płytko zmieszać z ziemią i potem przed siewem głebiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj