tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Tarnogran r - NPK(CaMgS) 3-9-19-(5-3-21)
Korn kali K 40 MgO 6 SO3 12 Na 4

Polidap NPS 18-46-5

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

JA zastosuje 300kg/h polifoska 6 i 150kg/h polifoska 21 jak myslicie wystarczy   czy mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sialem z Timackiem rzepak ale szalu nie zauwazylem byla deszczowa jesien 2 lata temu- rzepak skielkowal rowno u mnie jak i u innych sasiadow co siali bez tego, takze ja uwazam ze duzo kasy maly efekt, teraz wole za te pieniadze npk wiecej rzucic albo wiosna jedna odrzywke wsadzic wiecej, a  i duzo zabawy bo czesto trzeba wychodzic przemiszac rzepak w skrzyni bo wychodzi na wierzch z tego nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jak była deszczowa jesień to nawet bez NPK nie zauwazyłbyś dużej różnicy.

Różnica przy tego typu nawozach zauważalna jest dopiero w warunkach stresowych/niekorzystnych.

Dlatego wziąłem tylko na 3ha tego ustrojstwa.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Racja, też słyszałem że rozwarstwia się to w siewniku. Ogólnie to taki pic na wode-fotomontaż. Napewno rzepakowi nie szkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ten nawóz jest taki "szorstki" i kańciasty co niby ma zapobiegać rozwarstwianiu. Jak będzie to się okaże.

Koszt o ile dobrze pamiętam to ok 100zł/ha. Teoretycznie gdy się to stosuje to może nawożenie przedsiewne ograniczyć o 20-30%.

Więc powinno być w moim przypadku ok 50zł/ha in plus.

Jak będzie się okaże i mi omieszkam się podzielić swoją władzą.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jak możesz całość posiadanego obornika zastosować pod kukurydzę to tak zrób. Kukurydza znacznie lepiej wykorzysta składniki z tego obornika.

Zapotrzebowanie rzepaku na składniki pokarmowe prawie całkowicie się rozmija z mineralizacją a kukurydza prawie idealnie pasuje.

W zeszłym roku pod rzepak dalem około 35-40 ton obornika końskiego , nawożenia mineralnego przed siewnie nie stosowalem , wiosna tylko saletra i saletrosan - plon 3800kg z ha zbierane bozonem bez stołu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

fosfor z tego tarnogranu może rozłoży się za kilka lat i jak znalazł będzie dla następnego pokolenia . naprawdę nie zauważanie różnicy w formie fosforu jaka występuje w  tych nawozach? myślicie że polifoska czy polidap jest drogi bez powodu? a tarnogran ma okazyjną cenę  i ten co kupuje polifoskę to frajer , a ten co tarnogram to zaoszczędził ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

miałem pinkstart w tamtym roku. Powiem tak plon lepszy od wiekszosci gospodarzy co rozmawiałem o 200-400 kg ale to nie tylko zasługa tego, na jesieni NPS z timaca na wiosne jedna dawka też sulfamo, i jak tak później przeliczyłem koszty ile mnie to wyszło to zarobiłem tyle samo albo mniej od innych, sam pinkstart myśle zedaje efekt znikomy. W tym roku mam bez pinka też na NPS z timaca ale dla porównania pare działek pojechałem lubofoską a pare polidapem.  Lubofoska wygląda najlepiej a polidap bez szału mimo ze dałem dużo wiecej w przeliczeniu na czysty składnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Pewnie gleba była mniej zasobna, albo niższe ph.. W swojej karierze "próbowałem" juz róznych cudownych produktów. młody byłem i naiwny :D Teraz stosuje tylko wapno tlenkowe, polifoske z Polic, saletrosan i saletre ZAKSAN :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

fosfor z tego tarnogranu może rozłoży się za kilka lat i jak znalazł będzie dla następnego pokolenia . naprawdę nie zauważanie różnicy w formie fosforu jaka występuje w  tych nawozach? myślicie że polifoska czy polidap jest drogi bez powodu? a tarnogran ma okazyjną cenę  i ten co kupuje polifoskę to frajer , a ten co tarnogram to zaoszczędził ???

 

Z tym tarnogranem to trafna uwaga. Czy możesz zdradzić, jakie nawożenie stosujesz ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najlepszy Polidap i sól

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. wiem że nie w temacie lecz nie chcę zakładać nowego tematu. mam zamia przechować rzepak jaką powinien mieć wilgotność i jak wysoko mogę nasypać rzepak by nic się  z nim nie stało ??? spichlerz mam suchy wypsikany na robaki a chlewnia stoi pusta wiec nie ma wilgoci od spodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ruszyły żniwa rzepakowe.Dwa lokalne skupy płacą za rzepak 1560 i 1570 netto (wreszcie konkurencja). Znajomemu jeden z tych skupów  za 3 tiry dał 1595 netto (odbiór z podwórka) Ja dziś kosiłem u 2 klientów.U jednego po glifosacie 10 dzień wilgotność 8% u drugiego 4 dni po reglone 6.5 %. Plony od 3 do t t/ha.  Jutro ruszam u siebie. Wszystko idzie do silosa. 

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Scherlock 3,2t. Mendelson 3,85t. Wilgotność 6,2-6,5 %
1605 netto. śląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj