tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Doloris    13

ja bym bardziej szedł w mieszańca

 

Jakie zauważyłeś korzyści na plus między mieszańcem a odmianą populacyjną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Czytałem jakiś czas temu w jakiejś gazecie branżowej o poczynaniach tego Pana, jak jeszcze piastował stanowisko w ODR. Ciekawe jaki z niego kontrahent...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Bardzo dobry w tamtym roku zawiozlem do niego i cene dal najlepsza ze wszystkich w okolicy nawet w Trawnikach czy Siedliszczu tyle nie dawali i kasa na koncie w ciagu 7 dni.
Moze dlatego tak jest bo skupuje on dla KOMAGRY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Rzucał ktoś NPK pod uprawkę ścierniska?? Chcem w tym roku RSM i NPK pod gruber, a ostatnie lata NPK leciało pod pług. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Rzucał ktoś NPK pod uprawkę ścierniska?? Chcem w tym roku RSM i NPK pod gruber, a ostatnie lata NPK leciało pod pług. 

Co roku daję NPK przed gruberem pod wszystkie oziminy i jest okey. Fajnie bo jeździ się równo po ścieżkach. Zastanawiam się czy pod jare nie dawać też NPK przed orką zimową.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

no i ja w tym roku chce na ściernie rzucić sól+ fosforan + mocznik i agregatem  ścierniskowym zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic666    13

stosował ktoś z was nawóz donasienny który wysiewa się razem z rzepakiem ?? dawka około 20 kg/ha czyli wysiewałbym 23/24 kg łacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3472

I potem orka pod rzepak?

Co ma na celu nawożenie w ten sposób?

Najlepsze wymieszanie nawozu w warstwie ornej, no i piekna jazda w ściezkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Panowie zamierzam dac pod rzepak 500kg superfosfatu prostego + 350 Korn Kali i tu rodzi sie pytanie.. Wprowadze ponad 80kg S wiec czy jest jeszcze sens na wiosne bawic sie z siarka czy sama saletra juz wystarczy?? Dodan ze Korn kali pojdzie 200kg jesienia i 150 wiosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W tym roku chce wypróbować nawóz PinKstart z Timac Agro okaże się czy jest jakiś efekt.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No no jest.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

U mnie obszarowiec napalił sie dwa sezony temu na ten wynalazek Timaca. Juz na skupie u niego kazdemu kto odstawiał rzepak, proponowali "korzystny zakup" nasion do siewu + Pinkstart. Wiem tyle, ze ten obszarowiec u siebie więcej tego nie stosował :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak najdalej od tych Timaków i innych cudów. Stosowałem różne i nie chce ich widzieć, owszem jest różnica, ale kasa nawet w 40% nie wraca się.po ich zastosowaniu.

Stosuję 2-3  biostymulatory które działają i  można polecić.Ale żadne cudowne nawozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Pochwal się tymi biostymulatormi... :)

PK na ściernisko myślę, że bardzo dobry pomysł. Rzepak ma długi korzeń a dając głębiej PK "zmuszamy go do wzrostu korzeni w dół. Tylko ten azot czy on nie zostanie wypłukany do wód gruntowych czy głębiej do ziemi gdzie korzenie już nie sięgną ?

 

Edytowano przez rudinho11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Plontar, bio stymulator do nasienny, kelpak, asachi. te działąją i można polecić, teraz może aminokwasy wchodzą.

To zmuszanie  rzepaku  żeby szukał PK to nie zbyt jest prawda, on szuka wody i to norma że korzenie idą w dół.A mogą dojść spokojnie z  2 metry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Pochwal się tymi biostymulatormi... :)

 

PK na ściernisko myślę, że bardzo dobry pomysł. Rzepak ma długi korzeń a dając głębiej PK "zmuszamy go do wzrostu korzeni w dół. Tylko ten azot czy on nie zostanie wypłukany do wód gruntowych czy głębiej do ziemi gdzie korzenie już nie sięgną ?

 

 

Jaki N? Nigdy nie przejmowałem się wypłukiwaniem i nie będę chodź cześć gleb mam słabych. Jeden zrobił bum i każdy płacze że wypłucze.

Azot na mineralizację. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Pierwszy raz będę siał rzepak, myślałem o nawożeniu przedsiewnym 200kg polidap + 400-500kg korn kali, co o tym myślicie ? Ziema 2,3a, zasobność na pograniczu średniej i niskiej

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

150 kg polidapu i 150 kg corn cali na jesien i  z 130 kg na wiosne


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Pierwszy raz będę siał rzepak, myślałem o nawożeniu przedsiewnym 200kg polidap + 400-500kg korn kali, co o tym myślicie ? Ziema 2,3a, zasobność na pograniczu średniej i niskiej

Za wartość tych nawozów kupisz nie m,niej jak 750 kg Tarnogranu r , ktorym obsłużysz  areał  przynajmniej o 1/3 większy .

Polidap  to najdroższa forma fosforu uboga w siarkę , ważną dla rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Akurat fosforan amonu to najtańsza forma fosforu łatwo rozpuszczalnego w wodzie przez co i łatwo przyswajalnego przez rośliny,  cena wysoka ale tylko pozornie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Ile ten tarnogran r ma fosforu rozpuszczalnego w wodzie? Bo polidap ma 37 %, czyli bardzo dobrze. Pytam z ciekawości bo nigdzie nie mogę znaleźć takie informacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj