tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    582

Juz wykoszony ?  Jak to wygladało w miare czy było widac od razu ze bedzie nieciekawie ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Wbrew pozorom wyglądało lepiej jak w latach gdy 3,5 t nie stanowiło problemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Mowa o oborniku a nie pomiocie.  W którym miejscu napisałem głupotę? Rzepak większość składników pobiera w kwietniu a wtedy mineralizacja jeszcze pełza natomiast u kukurydzy szczyt zapotrzebowania to lipiec. 

 

Ten z zasiewu desykowany był? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

samosiew =plon 1,6 t/ha . Z zasiewu 2,8 /ha .

Wilg 5,9  zaniecz. 1,2 .  + - 1% w zależnosci od transportu

Ogólni lipa , pesymizm na skupie pośród sprzedających .

Stracone złudzenia , rzekłbym .

 

A CENA JAKA? JA DESYKOWAŁEM WCZORAJ WIECZOREM WIDOK Z  CIĄGNIKA TEŻ NIEZACIEKAWY. TAK  2 TONY POWINNO BYC .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja dziś zbierałem z pokosu na próbę Quartza z KWS 12% wilgotnosci koszony na pokos w sobote, czekamy na słonce zeby zbić do 6/7%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

A CENA JAKA? JA DESYKOWAŁEM WCZORAJ WIECZOREM WIDOK Z  CIĄGNIKA TEŻ NIEZACIEKAWY. TAK  2 TONY POWINNO BYC .

Podstawa 1570 /t netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

U mnie cena na wczoraj to 1560 netto ale u mnie pierwszy rzepak padnie nie wcześniej niż za 10dni jeśli pogoda pozwoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Na fiołka skutecznego doglebowego herbicydu to chyba nie ma, jedynie Navigator nalistnie, tylko też nie w każdym roku tego fiołka zwalczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Mowa o oborniku a nie pomiocie.  W którym miejscu napisałem głupotę? Rzepak większość składników pobiera w kwietniu a wtedy mineralizacja jeszcze pełza natomiast u kukurydzy szczyt zapotrzebowania to lipiec. 

 

Ten z zasiewu desykowany był? 

Kumpel dawał pomiot od brojlerów. Przyorywał to już w lipcu i już jesienia był widoczny efekt kurzaka bo rzepak bujało strasznie. Do kwietnia nie mała część kurzaka się zmineralizuje więc uważam że nadaje się on pod rzepak bez dwóch zdań. Zresztą plon rzepaku na 4 z placami 5 klasy na poziomie 5 ton ( ważone ) uważam za bardzo dobry uważam ten temat za zamkniety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Kumpel dawał pomiot od brojlerów. Przyorywał to już w lipcu i już jesienia był widoczny efekt kurzaka bo rzepak bujało strasznie. Do kwietnia nie mała część kurzaka się zmineralizuje więc uważam że nadaje się on pod rzepak bez dwóch zdań. Zresztą plon rzepaku na 4 z placami 5 klasy na poziomie 5 ton ( ważone ) uważam za bardzo dobry uważam ten temat za zamkniety.

Czego nie rozumiesz? Mowa o oborniku a nie kurzaku. Poczytaj sobie o składzie pomiotu i porównaj np z bydlęcym.  

Kolega pytał pod co podać obornik, udzieliłem odp na jego pytanie. A ty ciągle klepiesz o rzepaku kolegi który rośnie jak szalony. Niech rośnie ale jeśli miałbym do wyboru stosować obornik pod rzepak lub kukurydzę bez wahania wybrał bym pod kukurydzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Czego się spinasz. Po prostu zacząłem nowy wątek a Ty dalej ten obornik wałkujesz wrzuć na luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Panowie mam mała działkę(2ha) V klasy i kusi mnie tam zasiać rzepak jaką odmiane wybrać liniowy czy mieszkańca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja bym bardziej szedł w mieszańca


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj