tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

pawlus224    2624

Ja 2 lata temu desykowalem i sklejalem ale kiepsko wyszło bo dużo się psypalo w trakcie zabiegu . W zeszłym roku nie pryskalem , kosilem z tydzień później niż wszyscy - suchutki i cena wzrosła do 1600zl.
W tym roku muszę desykowac bo mam zielnik w rzepaku i będzie ciągnąć wilgoć .

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

"Post dodany przez pomyłkę"

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Sklejaczem trzeba pryskać właściwie już , a dosuszać gdzieś u mnie za 2 tyg , wiec jedno z drugim połączyć cięzko, tyko dosuszamy 2 l na ha


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Panowie  czy mogł by ktos napisac nawozenie od poczatku do konca na rzepak + odzywki i ewentualny koszt wszystkiego? Ziemie posiadam 1 i 2 klasy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Mam pytanie chcę posiać 2ha rzepaku ozimego a z tego co się orientuję to dostępny materiał siewny jest pakowany w jednostkach na 3ha. Jest możliwość  kupienia tej ilości co mi potrzeba ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Kup sobie nasiona od jakiegoś dobrego rolnika choćby i 15kg populacyjnego i będzie git. Za grosze kupi


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każda odmiana jest dobra i nie ma sensu przepłacać firmom nasiennym za ich reklamy a o plonie jak zwykle najwięcej zadecyduje pogoda w czasie wegetacji


Mam pytanie chcę posiać 2ha rzepaku ozimego a z tego co się orientuję to dostępny materiał siewny jest pakowany w jednostkach na 3ha. Jest możliwość  kupienia tej ilości co mi potrzeba ? 

 

A czy jest sens wogóle zakładać tak małą uprawę potem jest problem z zakupem herbicydów na tak małą uprawę i cczy ma to jakiś sens ekonomiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nieprawda że każda odmiana jest dobra, to bujda.Sam sieje z 4-5 odmian i widzę niekiedy dużą różnicę, a podstawa to kształtowanie plonu w jesieni, wiosną tylko poprawić można.

Miądzy odmianami może być 300-500 kg różnicy, a tu szczególnie widać potencjał  mieszańców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz rację ale każdy rok jest inny co do mieszańców to miałem dwa lata z rzędu i nie byłem z nich zadowolony za cenę mieszańca to lepiej dać dobrą ochronę populacyjne też dobrze plonują w Grubnie kto był w tym roku to było widać że rzepaki porażka nawet przedstawiciele tabliczki z nazwami odmian pochowali by potencjalnych klientów nie odstraszać B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Wg doświadczeń na przestrzeni lat lepiej plonują populacyjne + cena nasion. Do tego coraz to więcej rolników sieje swoim materiałem i różnicy nie ma.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Co to za doświadczenia ? Generalnie hodowla rzepaku odchodzi bezpowrotnie od odmian populacyjnych.. Popatrzcie na wyniki PDO w Waszych rejonach i na LOZ dla Waszych województw.. Na Śląsku na 17 odmian zalecanych do uprawy (najwyzej i najstabilniej plonujacych w ostatnim trzyleciu), 16 to mieszance i tylko jedna odmiana populacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

rzepak bez desykacji? jak sie kosiło i jaka wilgotność?

bardzo dobrze sie kosiło,

rzepak technologiczny - wilgotność 8.5-8.8

zanieczysczenia 1-2.5%, na jednej dostawie mi potrącili za zanieczysczenia bo własnie wyskoczyłem poza 2%, a na jednej dostawie na wilgotnosci przycieli bo próba pokazała 9.1%

Nigdy nie desykowaliśmy rzepaku, ten rok chyba będzie pierwszy.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

A ja w tym roku skusiłem się na Kugę i Amazona. 

Nie zgodzę się , że każda odmiana da tak samo, hodowla z roku na rok się poprawia. ja raz posiałem liniówkę i miałem obok mieszańca i różnica wychodził 0,7t/ha. wolę posiać w 35 sztuk za 200-250zł jak mam siać w 60 sztuk za 150-180zł wcale wielka różnica nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja rzepak uprawiam od 5 lat i dosuszanie od początku stosowałem. Jak już wielu pisało straty niewielkie a komfort koszenia ogromny. Zawsze szedł glifosat 3l/ha z siarczanem amonu i sklejaczem. W tym roku rezygnuję ze sklejacza a mam zamiar dać jakiś zamiennik reglone. Koszt ok 40 zł/l czyli 100-120 zł ha. Oprysk 3 dni przed zbiorem i doradcy twierdzą, że taki zabieg się zwraca z uwagi na niewielki wzrost plonu( róznica w długości wegetacji ok 10 dni) 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Skoro "doradcy" twierdzą, to najpewniej mają rację.. Chłop ciemny jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Po 3 dniach to masz tylko sparzone rośliny, a do dobrego koszenia 7dni. jak masz kosić po 3 dniach to szkoda kasy lepiej na żywca brać- jeszcze przy takiej pogodzie bez dosuszania na 15 będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj