tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

sim200    3

U mnie na razie brak kapustnika. Orientuje się ktoś jak posiac rzepak po rzepaku żeby samosiewow nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

U mnie na razie brak kapustnika. Orientuje się ktoś jak posiac rzepak po rzepaku żeby samosiewow nie było?

 

POCZYTAJ O CLAREVIS, CLEARFIELD SYSTEM RZEPAKOWY BASFA. TO SĄ SPECJALNE NASIONA  I SPECJALNY  DO TEGO OPRYSK KTÓRY  NISZCZY SAMOSIEWY RZEPAKU I CHWASTY  Z RODZINY  KRZYZOWYCH. W TEORI PONOC ŁADNIE  WYGLĄDA  W  PRAKTYCE  TRZEBA  SIE  DOWIEDZIEC KTO MIAŁ Z  TYM STYCZNOŚĆ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Mamy 22 czerwca , myślę ze za dwa tygodnie można juz wchodzić z desykacją rzepaku ?

W jakiej dawce polecacie stosować środki typu roundap , glifocherb ? Plus oczywiście sklejacz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

"rzepaku po rzepaku" nie wyjdzie? (: ja raz desykowalem i sklejalem i nie byłem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Panowie jak myślicie kiedy zniwa rzepakowe? xD

Wg mnie za 43255 minut

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Dokładnie za miesiąc to może i trzeba będzie myśleć o desykacji ale u mnie tez najlepiej słońce dedykuje, trzeba cierpliwie czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Wg mnie za 43255 minut

Żniwa rzepakowe pod koniec lipca??

Cały czas się zastanawiam czy nie pojechać jutro rano sklejaczem na rzepak i około za tydzień roundapem?

Sklejacz należy zastosować 3-4 tygodnie przed zbiorem roundap około 2 tygodnie, czyli powinno się wykonać 2 przejazdy.

Opryskiwacz 18m, lance podniesione na max nie powinny obijać rzepaku, po pierwszym przejechaniu wiadome trochę strat pod ciągnikiem i kołami, ale drugi przejazd po około 10 dniach myślę, że za wiele dodatkowych strat nie zrobi co o tym myślicie? 

Rzepak uprawiam 4 rok wcześniej zawsze sklejanie łączyłem z desykacją, rozdzielenie na dwa przejazdy ma sens??

Edytowano przez Radek88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

sprawdzałem fotki - rok temu rzepak kosiłem 29-31 lipca.

Najpierw skosiłem pszenicę a później rzepak :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czy może według Was może być spowodowane pojawienie się na łuszczynach fioletowych przebarwień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Genetyka. Na pokazach w Kondratowicach  KWS tylko dwie odmiany nie miały tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

sprawdzałem fotki - rok temu rzepak kosiłem 29-31 lipca.

Najpierw skosiłem pszenicę a później rzepak :)

 

rzepak bez desykacji? jak sie kosiło i jaka wilgotność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

U mnie na Mendelsonie (z koniecznosci) tez pojawily sie antocyjanowe przebarwienia, a na Scherlocku brak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kermit84    5

przebarwienia to skutek wysokich temperatur  i słońce  poparzyło łuszczyny tak mówili ostatnio na  dniach pola timacu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

rzepak bez desykacji? jak sie kosiło i jaka wilgotność?

 

U mnie po desykacji i po pszenicy kosiłem. W tamtym  roku tak u nas było dużo.

W tym roku nie desykuję, już cześć spryskałem sklejaczem  w pełnej dawce.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj