tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

aro1975    324

jak masz go dużo to tak jak piszesz przed zbiorem (pryskałem tak w owsie), ale jak niewielkie ilości to załatwisz go wyższą dawka na jednoliścienie, a dobijesz desykacją


Nie nalezy stosowac azotu podczas kwitnienia, jesli plantacja jest niewyrownana z silnym dokwitaniem, na plantacjach pozno kwitnących i notabene pozno dojrzewajacych, jesli w okresie kwitnienia wystepuje niedobor wody.. Tyle teorii z Mistrzowskiej Uprawy Rzepaku.

 

ja mam plantację wyrównaną i dałem 10kgN/ha, a w tamtym roku robiłem tak samo i  nie zauważyłem negatywnych skutków.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Zniszczysz ale wyjdzie to drożej niż w przypadku glifo. Proponuje zejść z cieczą do 100 l/ha i dać 3l glifosatu 360 z dodatkiem 2 kg siarczanu amonu. wychodzi o 20 parę zł taniej a efekt ten sam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

jak tam kontrakty wygladają , kolega mówił że po 1700 netto zaczyna być , a u was?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

jest jakiś sposób żeby zlikwidować w tej fazie rzepaku ozimego przytulię? niestety galera poszła na wiosnę ale nic to nie dało i chwastu ze szok. najgorzej ta przytulia. jest jakiś specjalista??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Randap przed zbiorem i czyszczenie na wialni.Comand po siewie to nie kolosalny koszt.Oszczednosci kosztuja a przytuli by nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

2-3 litry glifosatu i wysuszy rzepak przed zbiorem.CZasem uda się sprzedać zanieczyszczonych rzepak w zależności od skupu.Podstawa aby był suchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

jest jakiś sposób żeby zlikwidować w tej fazie rzepaku ozimego przytulię? niestety galera poszła na wiosnę ale nic to nie dało i chwastu ze szok. najgorzej ta przytulia. jest jakiś specjalista??

Glifosat minimum 3 L/ha przy minimum 200 L wody na ha.

Ziarno przytulii i tak znajdzie się na przyczepie. Nie powinni Ci robić jakichkolwiek problemów z przyjęciem towaru, jedyne co to pojadą po zanieczyszczeniu kilka procent. Ale desykować musisz, bo chwasty trzymają wilgoć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Dlaczego minimum 200?

Bo z trzech powodów:

- dokładniejsze pokrycie roślin cieczą

- pewniejszy zabieg podczas niekorzystnych warunków podczas wykonywania

- wg mnie to nie działa w ten sposób że im mniej wody tym w basenie agresywnieszy środek

Można zabieg wykonać reglonem z nawilżaczem olbras, albo dodać 10% roztwór mocznika co obniża napięcie powierzchniowe kropli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Aby otrzymać dokładniejsze pokrycie roślin wcale nie potrzeba większej ilości wody tylko porządne rozpylacz/ewentualnie takie które wytwarzają drobną kroplę.

No i mylisz się, właśnie jest tak, że im mniej wody się daje przy stosowaniu tej samej dawki ŚOR to tym stężenie jest większe.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

I jeszcze glifosat może tworzyć sole w wapniem, dlatego unikać twardej wody, lub zakwaszać ciecz. Choć desykacja glifosatem tylko w przypadku zachwaszczenia.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojteslaw    1

Popieram im mniej wody tym lepiej. Widziałem pryskany ugór(kliku letni, chwasty do 1.5 metra, drzewka..itp) Wody z oszczędności poszło 100l + adiuwant(5 w1)+ 3 l Gallup. efekt idealny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Przytulie i tak namłócisz z rzepakiem.. nawet po desykacji.. Widzialem w tamtym roku na skupie rzepak po desykacji z przytulią... tragedia. Mimo 3 krotnego pobierania proby nasion do analizy, gosc zostal odeslany do domu... Nic nie dalo sie zrobic. Ale faktycznie, nasionprzytulii mial w .uj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja mialem 2 lata temu problem z przytulia i samosiewami , nie było tego wiele wiec jedna nie przespana noc z przetakiem w rekach i trochę się oczyscilo , na skupie potracili chyba 3% i poszło .
Tez był dedykowany 3 l glifosatu plus adiuwant spondam DC , 400l wody na ha .


W tym roku taki sam problem , i tez przez moja głupotę bo jesienią nie opryskalem przed dwulisciennymi , a wiosna taki zabieg jak się okazało to tylko wyrzucanie kasy w błoto ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Ja mam problem z owsikiem (dziki owies). Rzepak w tym roku wiadomo marny i ten owsik zaczynał wschody gdy rzepak był już w fazie luźnego pąka, więc na opryski było już za późno. Rośnie głównie po brzegach pól, jest teraz równy z rzepakiem i zaczyna się kłosić. Zastanawiam się czy teraz go nie potraktować glifosatem (nie będzie nasion) kosztem rzepaku. Co robić pryskać teraz czy czekać aż rzepak będzie gotowy do oprysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Jak masz rzepak zniszczyć to może lepiej spróbować z jakimś graminicydem wjechać może rzepakowi aż tak nie zaszkodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaKub2090    10

zwalczanie chwastów  rzepaku jesienią a wiosną  tylko grzyb i robale.  No i oczywiście nawożenie zarówno pod korzeń jak i dolistne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

No, z tym gramicydem to nie pomyślałem, jak rzepak  przekwitł to już nie powinno mu zaszkodzić, tylko czy owsik  nie jest już za duży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

To rozwiązanie z graminicydem nie jest idealne i nigdy czegoś takiego nie robiłem ale wydaje mi się lepsze od glifo na zielone łuszczyny. A co do dawki zastosować zbliżoną do tej zwalczającej perz i myślę, że nasion owsik nie wyda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj