tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
loquito    240

Ze względu na to że rzepak nie równo rośnie czekaliśmy z zabiegiem na płatka i okazało się że w łuszczynach ,które się już w części wykształciły (mają ok. 3-4 cm), zauważalne są malutkie larwy pryszczarka. Czy Proteus 0,5l/ha z tym sobie poradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

raczej sobie nie poradzi.Jak już to środek o działaniu gazowym ,ale teraz nie można go stosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Trochę szkoda, że sobie nie poradzi. Dzięki za odpowiedz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Ze względu na to że rzepak nie równo rośnie czekaliśmy z zabiegiem na płatka i okazało się że w łuszczynach ,które się już w części wykształciły (mają ok. 3-4 cm), zauważalne są malutkie larwy pryszczarka. Czy Proteus 0,5l/ha z tym sobie poradzi?

 

nigdy się nie czeka z tym tematem kolego teraz z pryszczarkiem i podobnikiem sobie nie poradzisz  jedynie coś na gazie i to skuteczność nawet nie 50% z zabiegu w terminie, ale wytrujesz wszystkie pszczoły w okolicy i można kolosalne grzywny płacić

a redukcja plonu przez te dwa szkodniki niestety bardzo duża

 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Wiadomo jak wyglądają ceny na kontraktach ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skus0804    0

witam

mam pytanie do WAS zasiałem pierwszy raz rzepak i moje pytanie brzmi - czy w czasie kwitnienia można dokarmiać rzepak ( mikro + insol + siarczan + mocznik  )

chce sie poradzić aby nie spalic plantacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

raczaej na kwitnący rzepak nie stosuj siarczan + mocznik to też zależy od stężenia i ilości wody ale ja nie polecam, sam miałem przykre doświadczenia z stosowaniem siarczanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

wydaje mi się ze jak byś robił zabieg na jakiś robaki to można by dodać cos z firm foliq dla mnie to dobre produkty, nie wiem jaki ten rzepak masz? i czy warto iść w koszty bo w tej fazie to za wiele rzepak nie pobierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

w nocy pryskałem rzepak, było już multum chowaczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Na płatek 225 l wody 10 kg/ha siarczanu + 25 kg/ha mocznika. Nic złego się nie dzieje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

W tym roku pod rzepak planuję dać pomiot kurzy. W jakich dawkach to stosujecie i jak później nawozami mineralnymi nawozicie?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Ogar jakie zadanie miała spełniać ta twoja odżywka na płatek i czy jesteś w jakiś sposób wstanie to wytłumaczyć z ekonomicznego punktu widzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ano to takie dopracowanie łuszczyny my zawsze walimy mocznik dolistnie na płatek ale bez siarczanu nic się nie dzieje


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Siarczan na poprawę efektywności fotosyntezy i zmniejszenie ewentualnych ujemnych skutków działania mocznika. A mocznik na poprawę MTN. Artykuł na ten temat znajduję się w publikacji "rzepak w mistrzowskiej uprawie" w artykule "azot na płatek podkręci plon" konkretnych liczb nie przytoczę bo pożyczyłem koledze książkę, jak odzyskam mogę podać wyniki. Mocznik kosztował mnie około 35 zł czyli muszę zebrać 23 kg rzepaku z hektara więcej aby wyjść na 0. Wiem że ten dodatek mocznika na płatek zwraca się z nawiązką.  Może ktoś ma tą publikację i może przytoczyć wyniki...   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

spokojnie można dodać do zabiegu na płatek 10-20kg N/ha w formie mocznika - nic nie pali, a poprawia wypełnienie łuszczyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

u mnie rzepak już przekwitł, zaczynał kwitnąc gdzieś od 28.04 a u was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

na jednym polu mam teraz pszenicę, mogę ją desykować przed zbiorem (5l/ha glifosatu) później kreda, talerzowanie, obornik i orka i posiać rzepak ?  nie zaszkodzi to rzepakowi ? głównie chodzi mi o glifosat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

nie zaszkodzi, śmiało pryskaj - tylko z drugiej strony jakie masz tam chwasty może zwalczysz je w rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Nie nalezy stosowac azotu podczas kwitnienia, jesli plantacja jest niewyrownana z silnym dokwitaniem, na plantacjach pozno kwitnących i notabene pozno dojrzewajacych, jesli w okresie kwitnienia wystepuje niedobor wody.. Tyle teorii z Mistrzowskiej Uprawy Rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

ale perzu nie zniszczę chyba ? bo właśnie o niego chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj