tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

proxy8441    248

ktoś już stosował tebukonazol wraz z mocznikiem i siarczanem mg? Planuję jutro 1l tebu + mocznik 12% niby na stronie nawozy.eu nie zalecają w fazie zielonego paka łaczyć go z siarczanem mg, ktoś praktykował?

 

Czym najlepiej wypłukać opryskiwacz po sulfonylomocznikach?

 

Płukałem 4x wodą raz letnią.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tomek73 a jeżeli puścił by Kielki nic mu nie będzie ?.

 

Nic mu nie będzie, było by jakby miał z  2 liście.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

ktoś już stosował tebukonazol wraz z mocznikiem i siarczanem mg? Planuję jutro 1l tebu + mocznik 12% niby na stronie nawozy.eu nie zalecają w fazie zielonego paka łaczyć go z siarczanem mg, ktoś praktykował?

 

Czym najlepiej wypłukać opryskiwacz po sulfonylomocznikach?

 

Płukałem 4x wodą raz letnią.

Jest specjalny środek do mycia opryskiwaczy. A tak po za tym nie jeden pisał że dwa razy napełniał 2 razy opryskiwacz wodą do pełna i wypryskiwał czy wylewał to i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ja mam zbiornik do płukania 150 L na opryskiwacz 800 zazwyczaj raz przemyję i starcza, pH wody 7,5. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

u mnie dzis poszlo mocznik +siarczan + basfoliar+ starpro. na skracanie nic nie daje, a 4 dni temu poszla galera i widze juz ze zaczyna giąć chwasty.. i zauwzylem tez ze niektore wieksze rosliny rzepaku sa lekko wygiete i nie wiem czy to nie od galery czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Właśnie ja też to zauważyłem bo też 3 dni temu pryskałem galerą . Jutro w planie odżywki chowacz i skracanie . Może od przymrozku co ostatnio był się troche wygioł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejman89    0

Ja również pryskałem Galerą  4 dni temu ale obawiam się że trochę w piątek było za zimno, ciekawe czy dobrze zadziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

ktoś już stosował tebukonazol wraz z mocznikiem i siarczanem mg? Planuję jutro 1l tebu + mocznik 12% niby na stronie nawozy.eu nie zalecają w fazie zielonego paka łaczyć go z siarczanem mg, ktoś praktykował?

 

Czym najlepiej wypłukać opryskiwacz po sulfonylomocznikach?

 

Płukałem 4x wodą raz letnią.

 

Mieszam Tebukonazol z siarczanem i nie ma problemu.

Jak płucze opryskiwacz to po przepłukaniu małą ilością wody w polu np.,jak pryskałem rzepak na jednoliścienne jedę znowujakiś kawałek rzepaku ale np. odżywką i np. na grzyba a potem mogę wjechać w zbożai odwrotnie jak pryskam chwasty w zbożach to po tym pryskam jakieś zboże np. siarczanem i odżywką i mogę wjechać w rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

chce zastosować herbicyd  FOX  480 EC nie ma rejestracji wiosennej ale pytałem to ktoś to stosował, może macie doświadczenie z tym środkiem jest dużo tańszy jak galera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

pytam jak sobie z tym radzicie bo raz miałem nauczkę już w 2011r gdy rzepak miałem ładny a cena kształtowała się w okolicach 1900zł

 

1l tebu jak już nawet pęd ma 20cm wys. może być? wtedy bedzie miał działanie bardziej grzybobójcze niż regulujące + 20kg mocznika wraz z 200l wody + siarczan mg Krista MgS z Yary tylko zalecają go max. 1kg/200l wody (siedmiowodny) troche dziwne te zalecenia


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub2812    19

Ksawery w jakich proporcjach stosowałes to wszystko, ile kg czego xD bo mam te same opryski przygotowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

W przeliczeniu na hektar bylo 17 kg mocznika, 7,5 kg siarczanu, 7,5 litra basfoliaru npk+micro, 0,6 l starpro..tylko i tak nie wiem czy to dobrze jest czy nie ale rzepak mam nie zaciekawy wiec chce mu dać jak najwięcej a za 2-3 dni daje II dawkę rsm..

Edytowano przez Ksawery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

u mnie jutro w oprysku idzie w sumie 7 środków i nawozów dolistnych i mam nadzieje, że będzie dobrze.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

chce zastosować herbicyd  FOX  480 EC nie ma rejestracji wiosennej ale pytałem to ktoś to stosował, może macie doświadczenie z tym środkiem jest dużo tańszy jak galera ?

 

nie wiem w jakiej fazie masz rzepak ale np u mnie już dawno za późno na Foxa w każdym bądź razie ospę masz pewną na rzepaku żółte chlorozy przebarwienia inaczej


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_i_c_h_a_l    3

Witam,

Z uwagi na poprawienie pogody muszę opryskać rzepak od chwastów.

Czytałem, że w większości przypadków piszecie o oprysku Galera, moje pytanie czy z Galera można mieszać np. Toprex lub Bormax (mam je jeszcze z jesieni bo już po zakupie pogoda nie pozwoliła na wykonanie oprysku) ?

 

Chciałbym jak najlepiej wykorzystać ten przejazd z opryskiwaczem jednak oprysk na chwasty jest priorytetem ale jakby można było za jednym razem dać coś jeszcze to byłoby świetnie.

 

Dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

ja dzwoniłem do syngęty o czy mogę pomieszać galerę z toprexem nie kazał mieszać w sobotę dałem galerę i zastanawiam się czy dziś niejest zaszybko pryskać toprexem dziś jest 2 dni po galerze 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManiakUrsus    8

ja dzwoniłem do syngęty o czy mogę pomieszać galerę z toprexem nie kazał mieszać w sobotę dałem galerę i zastanawiam się czy dziś niejest zaszybko pryskać toprexem dziś jest 2 dni po galerze

Jak się nie mylę to chyba 2 strony wstecz napisane było po jakim czasie można pryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

thug , moj rzepak jest na wschodzie to dopiero sie rozwija dzisiaj drugi dzien jest ciepło ma pewnie z 8 lisci bo te po zimie uschły a czemu ma mieć ospe po Foxie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

bo substancje takie jak bifenoks i dff powodują właśnie takie zjawisko


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Ja wczoraj pomieszałem yara folicare 7-24-27, Asahi i bormax i kicha się zrobiła w zbiorniku... coś sie wytraca i nie idzie pryskać. Wie ktoś  co może być przyczyną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Na pewno bor miałem podobnie na jesień filtry całe się zapchały gęstą mazią,  jeśli dajesz bor to najlepiej nie przesadzać z ilością dodatków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtu    2

panowie mam pytanie odnośnie zabiegu z niedalekiej przyszłości. nigdy nie stosowałem ochrony fungi na płatek, ale zawsze na wykształcone już łuszczyny tak ok 5-7 dni po kwitnieniu. możecie powiedzieć czy to co robiłem miało jakiś sens i ochroniło łuszczynę czy wyrzucałem pieniądze w błoto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Znajomemu wczoraj zrobila sie kicha w opryskiwaczu po zmieszaniu tebukonazolu, chloropiryfosu i boru. Nie dopytalem jakiego produktu z borem uzyl, ale twierdzil ze w ubieglym roku stosowal to samo, tyle ze jako insektycyd szedl Nurelle. W tym roku dostawca skusil go na sam chloropiryfos pod nazwą Insodex. Twierdzi ze to bylo przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Elooo.dolewa ktos mala ilość stabilanu na skrócenie rzepaku do srodka na grzyba który niby ma już w sobie skrócenie. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj