tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

proxy8441    248

też miałem zamiar pryskać rzepak Navi jednak dopiero teraz warunki pozwalają głównie temperatura i niestety nie ryzykuję, odkładam zwalczanie chwastów, zbyt duże ryzyko, aaa rzepak już wybił w pęd a w dodatku odsłonił pąki kwiatowe.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

też miałem zamiar pryskać rzepak Navi jednak dopiero teraz warunki pozwalają głównie temperatura i niestety nie ryzykuję, odkładam zwalczanie chwastów, zbyt duże ryzyko, aaa rzepak już wybił w pęd a w dodatku odsłonił pąki kwiatowe.

 

a miałes robić poprawkę czy od początku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

22.03 na II dawke azotu na rzepak dałem RSM 32 w dawce 210-220l/ha czyli około 90 N . Łącznie dostał 220 N  z czego  180 N wiosną   i chciałbym mu dać jeszcze RSM w  dawce 100 l (42N) i kiedy najlepiej byłoby go dać ??? I czy jest sens/???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jak myślicie można pryskać rzepak jary czy też zimowy na wiosnę navigatorem ? dwie substancje aktywne sie dublują pozostaje 3 aminopyralid jak myślicie są jakies przeciwskazania? Chodzi mi głównie o oprysk rzepaku jarego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U mnie poszło 200 kg N na ha teraz tyslko siarczan magnezu stymulatory i bor


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

nie zwalczałem w ogóle chwastów, miałem zamiar teraz na wiosnę ale zrezygnowałem, nawet po jesiennym zabiegu navi + metazachlor widać różnicę teraz na wiosnę w dalszym ciągu


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Ile można podać rzepakowi w jednym zabiegu boru? I czy ktoś stosował albo co sądzicie o nawozie dolistnym Plonvit Borosulf cena 150zł za 15kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Do jakiej fazy rzepaku mozna pryskac od jednolisciennych?

Pryskalem kiedys leopardem w fazie paka ale lekko obnizona dawka (dokladnie nie pamiętam ile) i nie bylo żadnej widocznej golym okiem różnicy w sensie przypaleń..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy410    15

Witam czy zostawić rzepak czy go skosic pługiem czekam i nie wiem co robić czy dać mu szanse jest troche mały

post-70306-0-68945400-1459664369_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Jeśli nie dałeś wszystkiego N ,to wal jak najszybciej łącznie 200 N i się nie zastanawiaj ,a ile dostał azotu do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jako ze nie pryskam rzepaku na wiosne wypowiem się w imieniu kolegi który ma ten problem. Można już pryskac rzepak galera ? Temp są w granicach 15 w ciągu dnia i 5 w nocy a więc te 8 dobowy jest. Rzepak jeszcze nie wybił w pęd a więc wydaje mi się ze warunki są ok do oprysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Witam forumowiczów mam pytanie tego typu, czy mógłbym zawałować rzepak który wczoraj siałem załóżmy we wtorek? Czy będzie już za późno, bo kurcze jutro święto. Książkowo piszą że przy dobrej wilgoci i temp. Wschody mogą pojawić się po 3 dniach a jeżeli gleba jest pszesuszona to opóźnią się do tygodnia. Tylko nic nie napisali o wystąpieniu przymrozkow, właśnie tu się zastanawiam jeżeli są przymrozki a w dzień dość dodatnie temperatury wschody się nie wydłużą mógłby ktoś coś doradzić?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

W moim regionie chyba jeszcze nie taki lada dzien chociaż teraz robi się naprawde ciepło rzepaki i zboża zaczynają odbijać więc może rzeczywiście nie ma na co czekać tylko pryskać jeśli są ku temu warunki :) Rzepaki w okolicy w 90 % po wypadały te co zostały wyglądają jakby były siane na 5 czy 6 klasie ale się rozwijają i powinny trochę nadrobić jak będą ku temu warunki w każdym razie plonów rzędu 5 ton chyba nikt sie w tym roku nie spodziewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Witam forumowiczów mam pytanie tego typu, czy mógłbym zawałować rzepak który wczoraj siałem załóżmy we wtorek? Czy będzie już za późno, bo kurcze jutro święto. Książkowo piszą że przy dobrej wilgoci i temp. Wschody mogą pojawić się po 3 dniach a jeżeli gleba jest pszesuszona to opóźnią się do tygodnia. Tylko nic nie napisali o wystąpieniu przymrozkow, właśnie tu się zastanawiam jeżeli są przymrozki a w dzień dość dodatnie temperatury wschody się nie wydłużą mógłby ktoś coś doradzić?.

Spokojnie można wałować, nic mu nie będzie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Witam forumowiczów mam pytanie tego typu, czy mógłbym zawałować rzepak który wczoraj siałem załóżmy we wtorek? Czy będzie już za późno, bo kurcze jutro święto. Książkowo piszą że przy dobrej wilgoci i temp. Wschody mogą pojawić się po 3 dniach a jeżeli gleba jest pszesuszona to opóźnią się do tygodnia. Tylko nic nie napisali o wystąpieniu przymrozkow, właśnie tu się zastanawiam jeżeli są przymrozki a w dzień dość dodatnie temperatury wschody się nie wydłużą mógłby ktoś coś doradzić?.

Wałuj jutro !to święto jest przekładane i tylko dla tych co nie mają co robić ,ja jutro pryskam ,sąsiedzi też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj