tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mario504    0

Jak u was rzepaki ładne jaka obsada , jakie macie najgoresze i najlepsze  pola na których jest rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

A mi sarny wylały wodę z pułapki w poniedziałek nalałem nową ale co było wcześniej to .....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

już się nie dowiesz niestety możesz jednak przypuszczać że było poniżej progu szkodliwości :)

 

 

jest sens dać litr tebu gdy już większa część roślin ma pęd wysokości ok. 15cm a rozgałęzienia boczne już się wykształcają i wydłużają? + siarczan mg i mocznik

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

od poniedziałku tylko 4 słodyszki.Według mnie jest sens dać teraz tebukonazol teraz ,a kiedy wcześniej jak teraz dopiero jest prawie odpowiednia temperatura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak opryskam rzepak gdzie pęd główny ma ponad 10 cm wysokości Toprexem w dawce 0,5 l/ha to zadziała on jako regulator????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Panowie, pierwszą dawkę ns na raps dałem 28go lutego, mam nieco chwasty którego muszę zlikwidować galerą ale zrobię to dopiero prawdopodobnie w poniedziałek że względu na warunki atmosferyczne, sypać już druga dawkę N czy najpierw przeleciec go heebicydem???


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konario    1

Witam

Jak opryskam rzepak gdzie pęd główny ma ponad 10 cm wysokości Toprexem w dawce 0,5 l/ha to zadziała on jako regulator????

 

Im wcześniej tym lepsze ma Toprex działanie regulujące, ale do 15 cm możesz spokojnie jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bratka    0

Panowie, szukam kogoś z kim nasz reporter (Agrofakt.pl) mógłby porozmawiać (mailowo lub tu) o nawożeniu zbóż i rzepaku. Nic skomplikowanego, wasza wiedza praktyczna jest dla nas bezcenna. Kto się pochwali??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Mimo przekropnej pogody rzepaki spryskane fungicydami i reterdantami plus odżywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurasman    10

dokładnie nie dość że rzadki to jeszcze mały i tu koledzy pytanie
czy dawać już drugą dawkę N w postaci mocznika(pierwsza dawka 14.03 saletra) czy najpierw oprysk Galerą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49

Mimo przekropnej pogody rzepaki spryskane fungicydami i reterdantami plus odżywki.

 

Co tam wlałeś do zbiornika jeśli to nie tajemnica? Jaką wysokość ma u Ciebie już pęd główny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

dokładnie nie dość że rzadki to jeszcze mały i tu koledzy pytanie

czy dawać już drugą dawkę N w postaci mocznika(pierwsza dawka 14.03 saletra) czy najpierw oprysk Galerą?

syp juz mocznik.Ja w sobote daję ostatnią dawkę azotu w postaci saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Wiem ze male dlatego sie pytam.
A co myslicie o navigatorze nie jest zarejestrowany ale podobno mozna go stosowac na wiosne.
Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

nie stosowałem ale jest przyzwolenie na taki zabieg na swoja odpowiedzialnoiśc.Środek zbliżony do Galery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj