tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lewy410    15

Witam rzepak był opryskiwany w fazie 3 ,6 liscia oprysk metazanex i nawigator ,leopard oczywiscie zmarzł  czy pod pszenice jarą mozna z gruberować głębiej czy przeorać jak wy robicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

przecież wiadomo że to nie tylko o symetrę chodzi widać że rzepak dopieszczony

,abstrahując  symetra strobi plus sdhi  dobry środek już pisałem o tym


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morganix    3

Jak myślicie, walczyć o ten rzepak jeszcze?  zastanawiam sie czy likwidować czy nie? wygląda jak by chciał ruszyć ,Nie dostał na wiosne ani kilograma azotu, nie za późno na pierwsza dawke saletrosanu?

czy saletrą lepiej zaczać o tej porze?

 

post-85918-0-01762200-1458329279_thumb.jpg

 

post-85918-0-42986100-1458329143_thumb.jpg

 

 

post-85918-0-95761100-1458328922_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

a propos saren, jakiej zniżki plonu należy się spodziewać przez te ich objadanie, teraz zauważyłem że france zaczynają kosić te świeże odrosty. ;[

 

Miałem taki przypadek rok temu 3,5 h zjedzone przez jelenie i sarny wystawały same  korzenie z ziemi. po oszacowaniu komisja dała mi 1600 zł na dawke dodatkową azotu bo twierdziła ze rzepak jest zdrowy i odbije tylko bedzie troche pózniej. fakt faktem dostał 600 kg saletry 150 kizeryt i polifoska 4. zabiegi odżywkowe też ze 4. plon jaki osiągnełem to 3,2 czyli i tak tone w plecy w porównaniu do innych w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Jak myślicie, walczyć o ten rzepak jeszcze?  zastanawiam sie czy likwidować czy nie? wygląda jak by chciał ruszyć ,Nie dostał na wiosne ani kilograma azotu, nie za późno na pierwsza dawke saletrosanu?

czy saletrą lepiej zaczać o tej porze?

 

attachicon.gif20160318_1425101.jpg

 

attachicon.gif20160318_1425041.jpg

 

 

attachicon.gif20160318_1424571.jpg

 

Bardzo kiepsko to wygląda ,on chyba z jesieni był słaby ,ze zdjęć ciężko rokować obawiam się że do likwidacji :(

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

przesiewaj jak najszybciej póki jeszcze woda jest z tego nie wyciągniesz nic ciekawego ,szkoda czasu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morganix    3

na jesieni to faktycznie kiepsko wyglądał- siałem go w takiej suszy że masakra, pózniej przyszła ulewa i pozmywała go razem z opryskiem w dołki.

 

Z likwidacja musze poczekac bo mam ubezpieczony ten rzepak i czekam na  rzeczoznawce z PZU. 

 

Miał ktoś ubezpieczone w PZU? Czepiają się mocno? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

ja jutro planuję drugą i ostatnią dawkę w rzepaku, pierwszą aplikowałem 3 tyg. temu, rzepak wybija w pęd a duża część już wybiła, stosuję saletrzak a zauważyłem że trochę wilgoci potrzebuje do samego rozkładu granul także taki jest plan.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CEZAR76    1

Witam

ja swojego nie pryskałem od chwastów na jesieni i przezimował ładnie może i lepiej jak poprzedniej zimy , czym najlepiej też chwasty zwalczyć na jednoliścienne mam leoparda i kiedy pryskać przed czy po drugiej dawce azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

U mnie w okolicy wczoraj lecieli obszarowcy z RSM-em na drugą dawkę.

 

Nie wiem czy ja tylko nie widzę z jakiego rejonu Polski Jesteś ale napisz "u mnie w okolicy......"tzn. Gdzie????

Tak z tymi wpisami jest podpiszcie chociaż województwa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Ja tez rozlałem wczoraj drugą i ostatnią dawkę RSM, pierwsza była 22 lutego wiec najwyższa pora, a niby nie powinno się dawać później niż na miesiąc przed kwitnieniem, tym bardziej że RSM to polowa mocznika wiec wydaje mi się że termin ok. (rejon południe Opolszczyzny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. 15 lutego poszło 250 saletrosanu 26  puzniej 9 marca wysiałem 250 kg saletry koło 26 chciałem wysiać jeszcz 200 moze 250 saletry lecz mam 7 ton mocznika w domu i co powiecie jak dam mocznik zamiast saletry ?? nie za puzno na mocznik?? i pryskać rzepak już borem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Panowie czy w  was rzepaki ze wyglądają jak 3 tygodnie po siewie. rządki widać i po 3-4 listki pouszcza od  nowa z góry. z jesieennych liści a było ich7-10 nic  nie  zostało wszystko zgniło. poszła juz saletra 300kg i kizeryt 150kg ok 3 tygodnie temu ale wszystko stoi i nic  nie  rośnie bo jest zimno 5-7 stopni w dzień i -1 do 2 w nocy. kurde to już prawie kwiecień i on za  miesiąc  powinien już kwitnać czy  on to wszystko nadrobi w  miesiąc  czasu?(zachodniopomorskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

nie jesteś jedyny, w lubelskim ciągle zimno, przymrozki, wszystko stoi prawie w miejscu. będzie chyba opóźnienie jak tak dalej pójdzie, zwłaszcza jak 

nie będzie cieplej w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Jakie opóźnienie 2013 bodajże zima zakończyła się w kwietniu i wszystko normalnie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Jaki by nie byl, i tak rozpocznie kwitnienie pod koniec kwietnia.. Gdyby mial w ciagu miesiąca nadgonić trzy miesiące wegetacji, to równie dobrze mozna by go siać w październiku zamiast w sierpniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenoxw    7

Witam mam problem z jakims gryzoniem w rzepaku odgryza najgrobsze korzenie a na polu pelno dzior jak po kretach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    421

Pierwszą dawke azotu wysiałem 2 tygodnie temu w postaci saletrosan 250kg/ha i czy jak wysieje 2 dawke zaraz po świętach to czy to będzie już pózno . Czy teraz jeszcze przed świętami wysiać ale pogoda się psuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

u mnie  druga dawka idzie jak rzepak zaczyna intensywnie rosnąć i widać że pęd główny zaczyna się wydłużać w szybkim tempie rzepak przeważnie ma 25-30 cm podana saletra w tym czasie jest dostępna po 5 dniach . 

nie wiem dlaczego tak szybko siejecie tyle azotu

u mnie rzepak był nawożony 15 lutego saletrosanem w ilości 300 kg a druga dawka będzie wysiana po świętach

zawsze dajemy na drugą z 300 saletry i staram się ją wysiać jak jest już w miarę ciepło rzepak inetsywnie rośnie po to aby było jak najmniej strat i żeby było widać że bierze roślina ten azot

 

można zrobić już oprysk borem o ile nie będzie przymrozków

 

u mnie 1 zabieg wygląda tak 0,7l mondatak 0,5 l tebu + 400g bor+ 1l manganu + 5 l basfoliar +0,1l molibdenu

2 zabieg tak przy 40 cm tilmor 1 l + 1 l manganu  + 150g boru+ 5l basfoliar

 

 

pamiętajcie boru nie łączyć z fosforoorganikami bo boir podnosi ph a np dursban lubi niskie ph wody w wysokim jest dezaktywowany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj