tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Mathieu92    122

Rozsiewacz podpięty, mróz trzyma od około godziny 17. Startuje jutro przed wschodem słońca z saletrosanem na raps.  Bliskie okolice Lublina.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z okolic częstochowy i też się zastanawiam, ale chyba w przyszłym tygodniu ruszę na spokojnie bo wczoraj np spadło ok 4 cm śniegu a dzisiaj większość stopniała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

No nic, pewnie trzeba jutro jechać na przymrozku z saletrą. W pogodzie następny tydzień taki sobie, ale już następny lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
actomek    0

Dolnosląskie okolice Świdnicy duże gospodarstwo siało siało N cały dzień. Jestem zapięty jutro rano z mrozem startuje 300kg saletry. Mója próba z mocznikiem 100kg który zastosowanym w grudniu jest na+.Graniczę z sąsiadem mój rzepak jest cały zielony a jego ma przebarwienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

ja rozsiałem, wczoraj sól(100kg) i kizeryt(150kg) dziś saletra w ilości 175kg, już drugi rok dzielę 1 dawkę azotu na dwie części, Drugą część 1 dawki za około tydzień półtora, myślę że danie 300kg w jednej dawce i to przy tej pogodzie to strata azotu, ale to tylko moje przemyślenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Widzę że nie tylko ja zwarty i gotowy :)  plan mam nad ranem rozsiać sól a z N poczekam jeszcze min tydzień ( Malopolska)


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Mysle ze nie  ma co czekac z nawozem jak jest  mozliwosc to siac azot. ja  20 lutego pierwszą dawke podzieliłem i poszło 160 kg saletry reszta już po 1 marca (kolejne 160).

a która siarka  zadziała szybciej w  polifosce 21 czy saletrosanie ?zachodnopomorskie.

patrząc na  pogode  to na  połuniu zapowiadają lepszą z rańca  delikatny  mróz  a  póżniej do 10+. a  u nasz  sie kisi wszystko całą dobę

Edytowano przez slay6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Ja tez rano startuje planuje 150 kg kizerytu, można dawać RSM na oszroniały raps?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Nie czekajcie, tak jak kolega Pietras wspomniał rzepak się regeneruje już, budzi i będzie rósł, więc trzeba wjeżdżać. U nas dziś popuścił mróz bez opadów (płytkie, ale góra mokra) w nocy ma być przymrozek, 4 pobudka i jazda żeby do 7 być gotowym. Maszyny pozapinane, 5 jazda w pole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Mam pytanie jak dam kizeryt albo siarczan to kiedy mogę sypać saletrosan na rzepak a druga dawka saletry to po dwóch tygodniach czy później ? A pod pszenicę  dajecie kizeryt czy wystarczy saletrosan a może lepsza będzie polifoska 21? Dopiero się uczę jak co robić  na własną ręke .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

15 lutego poszła pierwsza dawka 280 kg saletrosanu teraz w wtorek środe planuje siać drugą dawkę już saletrę 250 kg na rzepak i po 150 na zboża i za 2-3 tygodnie kolejne 250kg saletry na rzepak starczy to ?? rzepak jest ładny i mam średnio 20-30 roślin na m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Tydzień temu poszło 75kg N w saletrze, w przyszlym tyg pójdzie ok 50kg N tez w saletrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

U mnie już prawie wiosna mrozu już dawno nie było ładnie podsechło to można wjeżdżać.Jutro saletra 350kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie to jest jeszcze luty teoretycznie wegetacja może ruszyła ale jak nocą jest -5 to niewiem jaki sens jest już sypać N też miałem juz siać ale jednak kalendarz odstrasza a jak tak czytam to mi sie wydaje ze w marcu QQ będzie można siać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

co z tego że w nocy są przymrozki? cały marzec jeszcze mogą sie zdarzac przymrozki nocami, A skoro wegetacja ewidentnie ruszyła to ani rzepak ani zboża nie mogą czekac na N bo bedzie redukcja rozkrzewien itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

ja na jesieni stosowałem Oscar + Navigator + jednoliścienne i widzę że teraz część dwuliściennych żyje to trzeba robić poprawkę czy rzepak te badyla zabije ?

wydaje mi się że to tobołki i rumian gdzie nie gdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Rumian , to jeden z najgrozniejszch chwastow w rzepaku , dlatego powinienes go zlikwidować.

W tym wypadku Lontrel , lub jego generyk nie powinien miec najmniejszych problemów z jego skasowaniem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Panowie II dawka N na rzepak nie dwa tygodnie po pierwszej ale na 3 tygodnie przed kwitnieniem .Pierwsza owszem szybko w tym roku ale nie znaczy że II dawka N będzie szła u niektórych 1marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Druga NAJPOZNIEJ na 3 tyg. przed rozpoczeciem kwitnienia.. Nie oznacza to, ze nie mozna jej podac 4 tyg. przed kwitnieniem. Jakby nie patrzeć, to koniec marca - początek kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj