tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

knoro93    215

Jeśli chodzi i rzepak o którym mówiłem to wygląda to tak. Jedno ze zdjęć ukazuje rzepak wyciągnięty z ziemi prawdopodobnie przemarznięty oraz rzepak który licze że powinien jeszcze odbić. Martwią mnie troche te stożki poturbowane przez pogode ale tak jak pisałem cześć roślin dobrze sie trzyma w glebie a część tak jak ten wyciągnięty prawdopodobnie jest przemarznięty i raczej już nic z niego nie bd. Liści praktycznie wogóle nie ma wszystko poleciało kwestia czy odbije to co zostało i ile tego zostało.

post-86605-0-24115200-1456150447.jpg

post-86605-0-17047800-1456150451.jpg

post-86605-0-39399300-1456150455.jpg

post-86605-0-43712200-1456150459.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Witam mam do dyspozycji na rzepak rsn 26 z siarka i dobrocan 24n12s co lepsze na Rz zepak moze to i to ? Albo can zostawic na pszenicę a tylko rsm polać. Jakie wqsze zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Knoro93 nie lubię głosić złej nowiny ale ja zdecydowanie bym się wstrzymał w tym przypadku z rozsiewaniem jakich kolwiek nawozów, widać że pewna szansa jest że coś z niego będzie moim zdaniem dwa najbliższe tygodnie dadzą Ci odpowiedź czy zostawić czy może jednak jęczmień siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Jeśli chodzi i rzepak o którym mówiłem to wygląda to tak. Jedno ze zdjęć ukazuje rzepak wyciągnięty z ziemi prawdopodobnie przemarznięty oraz rzepak który licze że powinien jeszcze odbić. Martwią mnie troche te stożki poturbowane przez pogode ale tak jak pisałem cześć roślin dobrze sie trzyma w glebie a część tak jak ten wyciągnięty prawdopodobnie jest przemarznięty i raczej już nic z niego nie bd. Liści praktycznie wogóle nie ma wszystko poleciało kwestia czy odbije to co zostało i ile tego zostało.

rośliny wyciagają się całe czy się urywają? Jeżeli sie urywają a w dodatku na stożkach widać slady przemrożenia to nic z tego nie będzie.

 

U mnie chyba całość do przesiania. 5,5 ha na pewno ale nad drugą działką się jeszcze zastanawiam, są miejsca gdzie trochę go przetrwało.

Na chwilę obecną raczej będzie liwkidacja


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Za mały był u Cb rzepak. większy dobrze przezimował, a czym będziesz przesiewał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6
knoro93 

Moim zdaniem siej nawóz   jak jest zielony to może jeszcze ruszyć  jeszcze gorsze rzepaki ratowaliśmy na firmie  szybko rsm a potem odżywki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Panowie wystarczy 400kg saletry na start tydzień temu dany kizeryt?

nawet 300 kg jest wystarczające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Za mały był u Cb rzepak. większy dobrze przezimował, a czym będziesz przesiewał?

ta kwestia pozostaje jeszcze do przemyślenia


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

U mnie też 2,5ha pod znakiem zapytania. a jak wyjdzie przesiew to pszenicą jarą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

rośliny wyciagają się całe czy się urywają? Jeżeli sie urywają a w dodatku na stożkach widać slady przemrożenia to nic z tego nie będzie.

 

U mnie chyba całość do przesiania. 5,5 ha na pewno ale nad drugą działką się jeszcze zastanawiam, są miejsca gdzie trochę go przetrwało.

Na chwilę obecną raczej będzie liwkidacja

a jak u Ciebie pszenice przezimowały ? podaj odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HenrykK56    0

u mnie 1,5 ha może jakoś się uratuje, zobaczymy jeszcze parę dni. Jak przetrwa to jak tylko będzie można wejśc na pole to saletrosan chce dać 500kg/ha w dwóch może 3 dawkach. A czym od grzyba pryskacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

rośliny wyciagają się całe czy się urywają? Jeżeli sie urywają a w dodatku na stożkach widać slady przemrożenia to nic z tego nie będzie.

 

U mnie chyba całość do przesiania. 5,5 ha na pewno ale nad drugą działką się jeszcze zastanawiam, są miejsca gdzie trochę go przetrwało.

Na chwilę obecną raczej będzie liwkidacja

 

Część roślin wogóle się nie wyciąga twardo siedzą w ziemi ale to tak jak pisałem dosłownie pare sztuk na metr. Część roślin wychodzi z oporem ale wychodzi cała nie urywa się w połowie nic z tych rzeczy ale te raczej skazuje na straty. Przy nadziei trzymają mnie rośliny które twardo siedzą w ziemi. Mam pole siane pare dni później tam jest najgorzej stożki są gniłe ogólnie wszystko odpadło to pole nie zdążyłem opryskać od ziela i tam bedzie kukurydza albo pszenica jara.

Za mały był u Cb rzepak. większy dobrze przezimował, a czym będziesz przesiewał?

Bardzo cenna uwaga nikt jeszcze tego na forum nie napisał a spostrzeżenia mam takie jak Ty. Rośliny które mają grubszą szyjkę korzeniową lepiej się rozwineły jesienią przeważnie przetrwały reszta wymarzła. Niestety warunki jesienią były bardzo słabe do siewów. Ostatni rzepak sialismy jakoś pod koniec sierpnia poszedł akurat fajny deszczyk ale potem dalej sucho były bardzo duże braki w wodzie były słabe warunki do rozwoju i niestety rzepak się za słabo rozwinął i idzie do kasacji. Rzepak siany pare dni wcześniej lepiej się rozwinął i w nim jeszcze jakaś nadzieja jest. Póki co na Podlasiu pogoda nie rozpieszcza jak w innych rejonach. W zasadzie nie martwi mnie to jest wcześnie często pada a woda wiosnął się przyda. Jak zrobi się cieplej pojawią się może jakieś oznaki życia wtedy podejmę decyzje co do rzepaku czy warto inwestować czy nie. Wydaje mi się że przy hybrydzie i tak wczesnej wiośnie jeśli będzie w miarę sprzyjająca pogoda to przy obsadzie nawet około 6-7 roślin będzie bardziej opłacalne zostawić uprawe aniżeli przesiewać ją zbożem jarym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Ja już 10 ha planuje do likwidacji bo 10% może mniej roślin w dobrym stanie.Czekam tylko kiedy przestanie padać to pojdzie orka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

Planuję zwalczyć chwasty w rzepaku za pomocą galery i targi. Napiszcie czy to dobry pomysł i czy można zmieszać to do jednego zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurasman    10

na wiosenne zabiegi jak najbardziej galera,ja nawet zmniejszałem dawkę do 0,3 i efekt bardzo dobry tylko musi być odpowiednia temperatura. Zamiast targi możesz dać supero, wyjdzie taniej,mieszać można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Na jednej działce o dł.1500m na szerokości 1,5-2m od między nie ma rzepaku czy jest sens zasiać tam rzepak jary a może coś innego.Co mogło się stać z tym rzepakiem pytam bo pierwszy raz mam do czynienia z tą uprawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Na jednej działce o dł.1500m na szerokości 1,5-2m od między nie ma rzepaku czy jest sens zasiać tam rzepak jary a może coś innego.Co mogło się stać z tym rzepakiem pytam bo pierwszy raz mam do czynienia z tą uprawą.

 

myszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myszy :)

 

I ja mam tak samo ale szerokości miejscami do 7 metrów na długości 200 metrów... i czy też myszy były by takie głodne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

a jak u Ciebie pszenice przezimowały ? podaj odmiany

pszenice praktycznie bez problemu przezimowały. Odmiany to Bamberka, Rywalka i Kalman. Na Bamberce chyba najbardziej widać oddziaływanie mrozu ale wiele szkód nie ma. Po testach praktycznie 100% roślin żyje


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

to zależy jak są widoczne dziury, nory, otwory to zdecydowanie myszy jak nie to prawdopodobnie ślimaki, mi w ub roku tez załatwiły ale niewielką powierzchnię przy takim zagajniku ugorowanym, to dobre miejsca dla bytowania tych osobników.

 

 

knoro wydaje mi się że w Twoim przypadku na przezimowanie wpłynęły również osobniki o czterech nogach, a to jest ważne czy rzepak zimuje z całą rozetą liściową czy zgryzioną do zera czyli samym stożkiem wzrostu.

 

Ja nadal nie wiem co robić, rzepak i zboża rosną, w rzepaku po rozchyleniu listków sercowych widać już kwiatostan główny, zdjęcie w galerii.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

U mnie tez na odcinku 100 m praktycznie rzepaku nie ma. W moim przypadku powodem są rolnice, przyłapałem kilka w nocy na gorącym uczynku.  W ziemi zostawiają takie niewielkie otworki trochę może jak  dżdżownica. Jak się weźmie i rozkopie te otwory to czasem można znaleźć winowajcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj