tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gen    50

mokro i ciągle ma padać ,można się utopić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

nie miałem nigdy do czynienia z kizerytem jaką ma granulację?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

pewnie że siać, tym bardziej że obecnie rzadko kiedy rośliny są suche jedynie w słoneczny dzień lub ciepły wietrzny.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Bo tam nie było dużych mrozów i do tej pory raczej nie słyszałem o stratach w Małopolsce

 

 

przez 3 noce temp. spadała do -17 ale termometr mam za blisko okna wiec trzeba od tego cos ująć, w dodatku moja wieś leży w zaciszu pomiedzy pagórkami, myśle że realnie było ok. -19 zero sniegu. A trzy czy cztery dni przed mrozami chodziłem w podkoszulce było tak ciepło.

 

 

jak w małopolsce nie było ostrych mrozów zagrażających uprawom to ja jestem Księdzem.

 

u mnie było też -19, ale na szczęście nie było wiatru i uprawy zachowały się dobrze jak na taką temperaturę.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

AdamZetor12145, to kolo Czestochowy tak sucho, a ok. Tarn. Gor na pola nie mozna wejsc..!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Z pośród kilku pól na ktorych mam posiany rzepak , jedno jest takie gdzie przedplonem był łubin wąskolistny.

Jak mniemam , stanowisko to powinno być bogate w azot , tym bardziej że łubin w.g mnie był udany.

N adzień wczorajszy nie zauwżyłem żadnych różnic pomiędz rzepakiem wegeyującym w stanowisku po jeczmieniu z przyoraną słomą , jak i tym po łubinie .

Odnoszę więc wrażenie że na dzien dzisiejszy rzepak nie korzysta jeszcze z azotu.

Stąd cierpliwie czekam z aplikacją N na początek marca.

Co do pola po łubinie , to zauważyłem ze pomimo oprysku Commandem,w ilości ok 200ml/ha , samosiewy lubinu pieknie wschodziły bez objawów fitotoksyczności preparatu.

Zniszczyłe je dopiero Galera,

Wydaje mi się więc , że Command może byc stosowany w łubinie wąskolistnym, tyle że moje doświadczenie dotyczyło opcji braku opadów po zasiewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

na łubinie  fajnie wychodzi boxer +stomp


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest ktoś z lubelskiego to kiedy macie zamiar wjechać z nawozami bo ja się zastanawiam czy w następnym tygodniu nie spróbować

 

Ja jestem z lubelskiego i mam zamiar wyjechać z nawozami na poczatku marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Cały czas się zastanawiam nad zaoraniem plantacji.

jak przetnę roślinę na pół to serca przy niektórych wyglądają jak ciasto francuskie. Czyli poziome puste obszary. Myślicie że taka roślina żyje i się zregeneruje? Albo mi się wydaje albo z tych roślin wyrastają już małe listki.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek83    15

Z pośród kilku pól na ktorych mam posiany rzepak , jedno jest takie gdzie przedplonem był łubin wąskolistny.

Jak mniemam , stanowisko to powinno być bogate w azot , tym bardziej że łubin w.g mnie był udany.

N adzień wczorajszy nie zauwżyłem żadnych różnic pomiędz rzepakiem wegeyującym w stanowisku po jeczmieniu z przyoraną słomą , jak i tym po łubinie .

Odnoszę więc wrażenie że na dzien dzisiejszy rzepak nie korzysta jeszcze z azotu.

Stąd cierpliwie czekam z aplikacją N na początek marca.

Co do pola po łubinie , to zauważyłem ze pomimo oprysku Commandem,w ilości ok 200ml/ha , samosiewy lubinu pieknie wschodziły bez objawów fitotoksyczności preparatu.

Zniszczyłe je dopiero Galera,

Wydaje mi się więc , że Command może byc stosowany w łubinie wąskolistnym, tyle że moje doświadczenie dotyczyło opcji braku opadów po zasiewie.

Spotkałem się ze stosowaniem chlomazonu z afalonem po siewie łubinu z pozytywnym skutkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AdamZetor12145, to kolo Czestochowy tak sucho, a ok. Tarn. Gor na pola nie mozna wejsc..!

 

a ja po najgorszych dołkach chodze i susza. jutro wyjade jak nie będzie padać a jak nie to w sobote bo ma być ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

U mnie niby mialo dzis caly dzien padac, ale jakos wytrzymalo.. Rano zauwazylem pierwszy rozsiewacz tej wiosny, albo raczej zimy, w rzepaku. Nie wiem co bylo rozsiewane, ale koleiny miejscami takie ze jak nie będzie suszy, to woda w nich do zniw będzie stała..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

dzisiaj byl u mnie przedstawiciel z agroloku i opowiadal mi ze w bzitem okolice chelma[ lubelszczyzna ] gosc sypal nawoz na rzepak ktorego on bedac na polu  nie widzial  a jak cos bylo to i tak odpadaly liscie i zgnite bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo932    4

Do tych licznych osób które boją się o swój rzepak widząc ich kolor (rudy)lub zrzuca liście. Jest to naturalne gdy w roślinie brakuje azotu. Jesień była długa i rzepak potrzebował go wtedy więcej a to co nagromadził na zimę już mu nie wystarcza co powoduje zmianę koloru i zrzuceniem liści (rzepak się broni przed większa utratą pożywienia) . DLatego też w rzepak radzi się wjechać jak najszybciej! i nie żałować N i S. S jest teraz równie ważne co N! mało osób o tym wie że nasze ziemie już nie maja tyle S co kilkanaście lat temu, nie ma już kwaśnych deszczów a już nie mówię że trzeba dziękować jeżeli są jakiekolwiek. Wierzcie temu lub nie.

Edytowano przez przemo932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
And2ej1    4

Dzisiaj pierwsza dawka saletry rozsiana 270kg w polu mokro ale znośnie da się ładnie jeździć lekko koła się obierają tylko ... 

Co myślicie jak bym dał drugą dawkę za tydzień 120kg saletry i kolejne 120kg na następny tydzień czy lepiej połączyć i jechać 240 kg za 2 tyg ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Odbije ten rzepak? Dumam czy jechać z nawozem czy poczekać jeszcze bo nie mam pewności czy coś z tego rzepaku będzie.

post-13082-0-45099300-1455738465_thumb.jpg

post-13082-0-98614200-1455738531_thumb.jpg

post-13082-0-06624300-1455738695_thumb.jpg

post-13082-0-17049600-1455738746_thumb.jpg

post-13082-0-81693900-1455738804_thumb.jpg


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bez strat w liściach miałem dawać 250 kg saletry na start, ale teraz się zastanawiam już na 350 kg. Czy to nie za dużo na raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

@odbije bez problemu widać że nieprzemrożony


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

prawdopodobnie odbije, choć widać że rośliny dostały mocno i są na pograniczu, chyba go coś przygryzło ? (stożek) bo powinny być listki.

 

U nas na razie jeden znajomy wyjechał z azotem, dziś miał kończyć pszenicę (wszystkie oziminy zasilone łącznie z rzepakiem)

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Dzisiaj pierwsza dawka saletry rozsiana 270kg w polu mokro ale znośnie da się ładnie jeździć lekko koła się obierają tylko ...

Co myślicie jak bym dał drugą dawkę za tydzień 120kg saletry i kolejne 120kg na następny tydzień czy lepiej połączyć i jechać 240 kg za 2 tyg ????

Jaki rejon polski ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wiosna +10 zero wiatru w nocy -2 dzisiaj z rana również wiosna rozsiałem po 280kg saletrosanu na rzepak przychodzi godzina 17 pada 10cm śniegu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

prawdopodobnie odbije, choć widać że rośliny dostały mocno i są na pograniczu, chyba go coś przygryzło ? (stożek) bo powinny być listki.

 

U nas na razie jeden znajomy wyjechał z azotem, dziś miał kończyć pszenicę (wszystkie oziminy zasilone łącznie z rzepakiem)

 

Nie obgryzlo, mroz go tak zalatwił. W niektorych roslinach stozek mozna delikatnie wyjac z rosliny. Ale cos tam z boku chyba odbija.

Mialem zaplanowane 300kg saletrosanu na niego. Bedzie dobrze czy zwiekszyc a moze przyspieszyc 2 dawke?

Do poprawki mam tez jednoliscienne (perz). Kiedy i czy w ogole go pryskac.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Ja 4 lata temu (mój pierwszy rzepak) też był bez liści na wiosnę, wyglądał jak twój i plon ponad 3,5t. Tylko że u mnie ogołociły go sarny, wtedy było mało rzepaku a saren w pierniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj