tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

mareczek525    25

Witam, jak tam u was z uszkodzeniami związanymi z żerowaniem śmietki? u mnie do zaorania z 4ha naprawdę pięknego rzepaku, z dnia na dzień robi się gorszy widać, że obumiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    12

Mogę mieszać regulator wzrostu z fungicydem, mocznikiem, siarczanem i do tego microelementy. Jak tak to w jakiej kolejności wlewać do opryskiwacza. Stosował ktoś z was nawozy dr green?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Tam gdzie śmietka ucztowała to rzepak padnie z czasem, niby ładnie stożek wygląda ale korzeń gnije... ale jest też część roślin która widać jakoś da rade ale niestety to nieliczne przypadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

Tam gdzie śmietka ucztowała to rzepak padnie z czasem, niby ładnie stożek wygląda ale korzeń gnije... ale jest też część roślin która widać jakoś da rade ale niestety to nieliczne przypadki

a dlaczego na jednym polu jest jej bardzo dużo a na innym sporadycznie występuje? czyli nie ma co się łudzić, trzeba przesiewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

A skąd wiadomo że gnije przez śmietkę a nie przez mrozy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

dobrze ale to jest już zaschnięte i ja myślę że jak gnije to od mrozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Na smietke prysnełem na  jesień zapobigawczo także chyba jest spoko bynajmniej nie  widze objawów a i przezimował tez  dobrze.

a jak myślicie  kizeryt  już można  zapodać czy jeszcze  czekać. a co myślicie zeby 1 dawke azotu (350 kg saletry) rozbic  i teraz dac 100 kg i go troszke  podkarmic a reszte blizej marca ma to sens, czy  czekac  jeszcze  troche  i wszystko na  raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

Witam,byłem kilka dni temu na szkoleniu w ODR i tam prelegent doradzał aby ze względu na niski poziom wód gruntowych zastanowić się nad zastosowaniem już potasu a także azotu.Przestrzegał tylko aby N w formie saletrzanej nie było więcej niż 20-30 kg/ha,co o tym myślicie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u mnie potas już poszedł z azotem czekam jeszcze wolałbym całkowicie nie rozhartować roślin


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

u mnie się nie da się jeszcze wjechać na pola - siałeś bo przymarzło czy tak sucho masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

ja już wysiałem sól , kizeryt , wczoraj poszło 28 kg N / ha w saletrze ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Ja wyprzedziłem zimę i sól siałem w grudniu , patrząc na pogodę idealny termin, kizeryt gdzieś za tydzień, w kujpom azot raczej koniec lutego , początkiem marca nie ma co szaleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u mnie się nie da się jeszcze wjechać na pola - siałeś bo przymarzło czy tak sucho masz?

 

sucho nie jest ale da się jeździć  ostatnie dni osuszyły trochę


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Witam,byłem kilka dni temu na szkoleniu w ODR i tam prelegent doradzał aby ze względu na niski poziom wód gruntowych zastanowić się nad zastosowaniem już potasu a także azotu.Przestrzegał tylko aby N w formie saletrzanej nie było więcej niż 20-30 kg/ha,co o tym myślicie?

Może dostał w łapę od dystrybutora Saletrosanu ,?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

I to możliwe ;) ale raczej chodziło o to ,że forma saletrzana działa najszybciej i jest obawa rozhartowania roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darass86    0

Wielkopolska powiat gniezno, lustracje zrobiłem 10 dni temu rzepak ok wygląda, zabrałem próby do domu, wymarzła mi pszenica Lear z LG, próby wykazały jedna na 10 roślin jest jeszcze Żywa.Ostroga i Julius dobrze z niosły zimę. Dziś idzie potas na rzepak oraz kizeryt za 10 dni rsm 26%N i 3%Si 450 litr/ha ( dzielona lub nie) i mocznik po 7 dniach 150 kg oby mróz nie przyszedł z wiatrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3509

Zobacz ten rzepak bo prez 10 dni  wiele się zmieniło ,na gorsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Zgłaszacie już wymarznięte uprawy do ubezpieczyciela?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5
Napisano (edytowany)

Jak za miesiąc jak tu trzeba orać? Który ubezpieczyciel?

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj